PDA

Zobacz pełną wersję : kupiłam "g.spatulata"i mam mały problemik...



Mała
21-07-2012, 14:50
Witam!Od maja mam samice "grammostola spatulata".Dwa tygodnie temu utworzyła kokon(ciekawe czy była zapłodniona w sklepie zoo czy w swoim ojczystym kraju...:))
od 3 dni nie pilnuje kokonu,jest osowiała,odnóża ma podkurczone,czy może być dla niej za niska temperatura w terrarium?nie wiem dlaczego tak sie zachowuje a nie chce zeby mi padła bo bardzo ją lubie i przywiązałam sie do niej...:) i czy mam przeniesc ten kokon w inne miejsce?bo podobno maluchy zostają zjedzone przez mamę...i czy mam ogrzewac terrarium dla maluchow i od kiedy mam zaczac je juz karmic i czy wszystkie mogą byc razem(a będzie tego ok.500:)) HELP!!!!z gory wam dziekuję.

Frontside
22-07-2012, 02:00
widze ze sytuacja podobna jak ze skorpionem Waltera :-) ciekawe czy byla zaplodniona. Czasami zdarza sie ze samica sklada kokon pomimo tego ze nie byla zaplodniona ale z takiego kokonu nie bedzie. Proponowal bym za kilka dni odebrac kokon samicy i przelozyc go do inkubatora!!! Powodzenia!!! Oby cos z tego wyszlo!!!

Mgiełka
22-07-2012, 03:27
apropo inkubatora to gdzie i za ile tak ok. można go dostać?

Atrax Robustus
22-07-2012, 04:17
Inkubator mozna zrobic nawet ze zwyklego faunaboxa.
Na dno daje sie troche waty, ktora trzeba zalac woda. Moze byc tez sama woda, ale wtedy pajaczki moga sie potopic, gdyby powpadaly przypadkowo na dno. Z 3-4 cm nad woda/wata/mokrym podlozem rozpinasz z 2 warstwy gazy i na niej kladziesz kokonik. Bedzia mial odpowiednia wylgotnosc i jednoczesnie nie zamoczy sie. W kazdym razie, to rozwiazanie jest o wiele lepsze, niz pozniejsze wylapywanie malutkich nimf z terrarium samicy :)

Mała
22-07-2012, 04:54
no tak,ale nadal nie wiem jak to z ta temperatura sprawa wyglada :( a nimfy napewno bedą bo sprawdzałam a jesli chodzi o samice to wciaz jest strasznie osowiala i zwinieta w "kłębek".moze ma depresje poporodową....?:)) ma teraz bardzo maly odwlok i i w ogole wyglada fatalnie...:((

Atrax Robustus
22-07-2012, 05:16
Mozesz troche podwyzszyc wilgotnosc, ale moim zdaniem, pajak jest tylko troche oslabiony. Zabierz kokon i sprobuj nakarmic czyms samice.

Leny
28-07-2012, 03:10
A jak z temperaturą w inkubatorze? Trzeba podgrzewać wodę np. grzałką akwarystyczną?

Atrax Robustus
28-07-2012, 07:38
W inkubatorze temperatura powinna byc taka, jak w naturalnym srodowisku pajaka. W koncu w takiej temperaturze przebiega inkubacja. Nie zaszkodzi jednak podwyzszenie temperatury o te 2, 3*

42d3e78f26a4b20d412==