PDA

Zobacz pełną wersję : Pajaki domowe



Turbopan
22-07-2012, 17:42
Witam!
Nie choduje pajakow i cierpie na arachnofobie ale lubie ogladac pajaki (byle nie w zbyt duzym powiekszeniu) na ekranie i ogladac filmy przyodnicze o nich(na zywo wpadam w panike o ile sa odpowiedniego rozmiaru). Za kazdym razem gdy w moim pokoju znajde pajaka to jesli nie ma w poblizu kogos kto by mi go zgladzil musze przesypiac w innym pomieszczeniu. O dziwo nie reaguje w ten sposob na te ogromne pajaki (np. Tarantula) ale na zwykle domowniki. Ale nie o tym, mam trzy pytania:
1. Jak sie nazywaja takie male pajaczki (zagniezdzily sie u mnie w drewnianej framudze okna) ktore skacza? Sa bardzo male i cale czarne. Raz widzialem jak jeden zaszedl muche od tylu i skoczyl na nia unieruchamiajac jej skrzydla i wstrzykujac jej jad. Potem wciagnac ja do jakiejs dziury we framudze. Ogladalem tez jak podrozoja - wiekszosc czasu skacza, nawet na dosyc duze odleglosci. Nigdy nie widzialem zeby ktorys sie pomylil - sa bardzo precyzyjne. Nie jestem pewien ile ich jest, za kazdym razem widze tylko 1 naraz, ale czasem w bardzo krotkich odstepach czasu w bardzo oddalonych miejscach. No wiec co to za pajak?
2. Poszukuje infortmacji o tzw. pajakach domowych. Najbardziej obrzydzaja mnie takie duze czarne ktore nie robia pajeczyn tylko laza po scianach i chowaja sie za meblami. W mojej okolicy jest duzo owadow wiec jakbym sie nie staral izolowac mojego pokoju zawsze sie skurczybyki przedostana . Szukalem w internecie ale nic nie moglem znalezc. Czy takiego pajaka domowego mozna zlapac i chodowac? Czym one sie zywia (te duze ktore nie robia pajeczyn, chyba nie lowia myszy)?
3. Moze jako eksperci poradzicie jakis sposob aby zniechecic pajaki do wlazenia do mojego pokoju? Sa moze jakies elektroniczne odstraszacze jak np. na komary?

Na koniec ciekawostka(czy to mozliwe?):
http://sadysta.ath.cx/?id=gore/images/pajak/pajak.html

Prosze nie kojarzyc mnie z reszta materialow na tej stronie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Karcharoth
23-07-2012, 03:03
cze odnośnie 1)to pewnie skakuny, atakują zawsze muchy skacząc na nie z dużej odległości u mnie na oknie po zewnetrznej stronie przesiadują skakuny arlekinowe( Salticus scenicus) tzw. pląs zebra, ale są w biało czarne paseczki
2) odnośnie synantropijnych gatunków pająków coś niecoś mozesz znaleźć w przewodniku kieszonkowym H. Bellmana "Pająki" tam jest opis kątników, sidzliszów piwnicznych i innych czarnych "nielubianych" mieszkanców naszego domu :)
3) hmmm na forum juz kilkakrotnie był poruszanyten temat żeby raczej nie uzywać raidów i innych elektrycznych odstraszaczy na komary jeslii w pokoju znajdują sie ptaszniki, to podobno im szkodzi, jak z ich małymi krewniakami bywa to nie wiem...

Atrax Robustus
23-07-2012, 10:07
1. To moga byc skakuny, albo male przedstawiciele lycosidae. One tez tak potrafia skakac.

Mozesz hodowac takiego domowego katnika, bo to nie jest trudne. Jesli masz jakies konretne pytania dot. hodowli, to napisz tutaj.

Co do tych fotek ran po ukaszeniu pajaka, to sa one prawdziwe. Ten pajak to Loxosceles reclusa, ktory jest nosicielem Baccilus sphaericus, ktorej toksyny wywoluja hemolize.

Terrariko
24-07-2012, 11:21
Cze cze cze ja tesz jestem z bochni!!!!!!!!!!!!!!!!! co chodujesz i podaj gg jak masz !!!:) a myślałem że tylko ja jestem z bochni!;)

krzdab2150
25-07-2012, 04:23
przecież pisze, że nie hoduje bo sę boi.

A może tak: rozpocznij terapię celem wyleczenia arachnofobii.
Terapię należy rozpocżąć od zamówienia dużego ptasznika (Theraposa blondi jest największa),
a potem kupuj coraz mniejsze, maluszki ptaszników są mniejsze od naszych dorosłych pająków domowych.

Naprawdę spróbuj - nasze obawy gdzieś tam tkwią nie zawsze wiadomo gdzie. może akurat polubisz pająki???

Co do wchodzenia do domu, Pająk to nie istota wirtualna - nalezy sprawdzić newralgiczne miejsca, czy nie ma choćby szparki: szpary przy rurach, listwy podłogowe, okna drzwi to mus - załóż uszczelki, jak masz starą drewnianą podłogę sprawdź, czy niema szczelin.
Jednak jest też tak, że małe pająki (młode) 1-2 mm mogą Ci wejść do pokoju i tam rosnąć sobie spokojnie np. za łóżkiem! Nie chcę straszyć, ale tak może być, więc wyeliminuj wszystkie miejsca, którymi mogą wejść.

Ja osobiście zabezpieczam się przed ew. ucieczką pająka -nawet małego, i na spodzie drzwi założyłem gumę, która powoduje, że nie ma szpary...

42d3e78f26a4b20d412==