PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania odnośnie P.imperatora.....



Skibi
23-07-2012, 16:12
Witam!

Mam dwa pytania odnśnie Pandinusa imperatora, posiadam 2 dorosłe skorpiony [najprawdopodobniej samiec i samica]:

1) Czy skorpiony przechodzą określoną ilość wylinek [6-7] i już potem nie linieją. W przeciwieństwie do samic ptaszników. Co zrobić kiedy jeden ze skorpionów linieje, odseparować drugiego, ze względu na bezpieczeństwo "liniejącego"??? [trzymam w jednym terra].

2) Gdy samica urodzi młode odeseparować samca??? Pytanie na wyrost, ale jestem ciekaw? Wiem, że Walter trzymał młode z matką..chociaż też są różne szkoły na ten temat, ale jeżeli samica nie "pożera" młodych wtedy można je spokojnie u niej zostawić. Jednak co kiedy trzymamy skorpiony w grupie???


Z góry dziękuję za odpowiedż....

pzdr.Skibi

Terrariko
24-07-2012, 09:44
jak samica urodzi młode to chyba powinieneś !!!! Przecież prawie u każdych zwieżaków się tak robi. Niech się inni wypowiedząbo może niemam absolutnej racji.

walter
24-07-2012, 18:45
- Przechodza 7 wylinek i przestaja liniec.
- Mlode skorpiony linieja dosyc szybko (tak jak swierszcze) ale zawsze lepiej zapewnic im spokoj przy wylince i troche po.
- Imperatory samice z reguly opiekuja sie mlodymi, nawet karmia je rozdrabniajac pokarm.
Zawsze sie moze zdarzyc, ze ktorys w nocy zniknie jako przekaska dla mamy.
W zasadzie nalezy oddzielic je, jesli chcesz zachowac na 100% wszystkie przy zyciu.
Imperatory sa jednym z niewielu gatunkow skorpionow ktore mozna spokojnie trzymac w koloniach.
Maluchy, ktore mi pozostaly zyja bardzo zgodnie, spia razem pod jednym kamieniem i czesto razem jedza.
- Gdy samica urodzi mlode, koniecznie nalezy odseparowac samca.
Moze on zwyczajnie zezrec pare maluchow lub pasc ofiara troskliwej mamy, ktora w obronie mlodych nie zawacha sie zabic samca.

42d3e78f26a4b20d412==