PDA

Zobacz pełną wersję : pare prostych pytań



nokeg
29-07-2012, 11:26
przed kupnem ptasznika puki co zbieram info, dlatego pytam, przeszukałem arhiwum ale nie znalazłem dokładnie tego co chciałem:
-czy moge trzymać dwa Smithi w jednym terrarium, przynajmniej kiedy są małe, np do 5 wylinki z wystarczającą ilością pożywienia??
-kiedy będe trzymał ptasznika w pudełeczku na mocz lub pudełeczku po kliczy to czy moge go ogrzewać w terrarium dla gekona??(w pudełeczku będzie dobrze zamknięty a ogrzewany będzie ciepłem z terra mojego gekona, gekon chyba nie zrobi nic pająkowi jeśli jest w pojemniku)??
-jaką mam pewność żę smithi po 2-3 wylince przeżyje następną
-od której wylinki zaczynają wyczesywać włoski
-czy 5 wylinka wystarczy żeby wpuścić go do terrarium o wielkości 30x30x30??

jak coś jeszcze mi sie przypomni to napisze, zdaje sobie sprawe że dużo takich pytań już było, ale ja ich nie znalazłem w arhiwum, dlatego prosze nie najeżdżać na mnie żebym oglądał arhiwum:-)

kooba00
29-07-2012, 11:47
Ja tez mam jedno pytanie........czytałeś FAQ i opis ????????????????????????

memphis
29-07-2012, 12:07
No wiec ja powtarzam pytanie co poprzednik i daje odpowiedzi
Ad1 ZA chole....... nie mogą siedziec w jednym tera nawet jak byś je trzymał na rzarci.
Ad2 toretycznie możę ale co zrobisz jak gekon przeruci pojemnik i zasypie ci pajaka ????
Ad3 Pewność to możesz mieć że jak zjesz to pójdziesz kiedyś do kibelka - a tak serio to jeśli utrzymasz odpowiednie warunki i pajak nie jest chory to ptrzejdzie wylinke bez problemowo ( ps. odpowiednie warunki wilgotnośc ok 80% a temp ok 26 - 28 stopni i nie bedziesz grzebał w tym okresie w terrarium i nie bedzie w nim nic żywego poza pajakiem )
Ad4 Tego to ci nie powiem bo niewiem Wiem jedno że moja chromatopelma czesze już po 2 wylince a smithi nie czsał jeszcze wogle ( mam go od 2 wylinki teraz jest po 8, natomiast samica, widziałem raz jak czesała ale nie był to chyba jedyny raz bo ma coraz mnie włosków na tyłku też 8 wylinka )
Ad5 Chym teoretycznie to możesz wsadzić go odrazu i po 2 do takiego terra ale praktycznie to wiem że najlepszy pojemnik dal takiego pajakcza to pudełko po sałatce.
Pozdro Memphis
Ps.kozystaj z wyszukiwarki

Atrax_Rabbit
29-07-2012, 12:14
Te pytania sa w FAQ na terrarium.com lub na terrarystyce.pl a jeszcze jeden sposob najleprzy poszukac w wyszukiwarce...:)

nokeg
29-07-2012, 12:40
czytałem FAQ ale tam nie było o wkałdaniu pojemnika z pająkiem do terra z gekiem, dzięki za odpowiedzi

Atrax Robustus
29-07-2012, 12:55
1. Jak chcesz, to trzymaj, ale jak nie doliczysz sie okazu, to nie miej pretensji.
2. Odradzam
3. Masz 68,54980881% pewnosci, ze pajak przezyje. Hehe... tak naprawde, to nie masz zadnej pewnosci, czy przezyje. Wiele zalezy od warunkow, jakie mu stwarzasz (patrz FAQ).
4. Nawet i od 1..2..
5. Jesli bedzie ci jadl.. nie bedzie sie gubil i nie ucieknie oraz nie zabije sie, spadajac z tych 30 cm i nie "rozpierniczy" sobie odwloka, to prosze bardzo :]. Ja do takiego terrarium wpakowalbym pajaka, ktory ma conajmniej z 4-5cm. To tez chyba dalem w FAQ...

Zreszta Memphis juz wszystko napisal :P

nokeg
29-07-2012, 13:56
4-5 cm ciałka to na moje amatorskie oko 6-7 wylinka??

kooba00
29-07-2012, 14:37
Chyba troche więcej ale to zalezy od gatunku i warunków ale tak 8-9 wylinka

evelman
29-07-2012, 16:27
moj smithi ma 8 wylinke i srednica (na oko) to tak jakbys wzial
wieczko z pudelka do badania moczu...

ps. ja jeszcze czekam na wsadznia go do terra jeszcze moze ze 2 wylinki.

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==