PDA

Zobacz pełną wersję : poczta....



Robson
31-07-2012, 19:48
do ktorej wylinki mozna przesylac pajaki poczta??
ile pajak moze byc "przesylany" (chodzi mi ile dni moze byc w tej paczce)?
z gory dzieki

RAMMSTEIN1
01-08-2012, 02:07
Nawet dorosłe pająki ( zalezy od gatunku ) można wysylac pocztą. Lecz w zimie to byloby ryzykowne i wtedy wysyla sie pajaki przesylka konduktorską.
Przy dobrym zabezpieczeniu przesylanie moze trwac do 1-2 tyg :)

Pozdrawiam...

nokeg
01-08-2012, 13:58
24 godziny z priorytetem na terenie polski, ja jutro dostane Smithi 3L :-D i już nie moge sie odczekać, a pojutrze dostane drugiego:-D

Robson
01-08-2012, 18:45
a mozna b.smithi wyslac poczta do mnie??(U.S.A.)dokladnie Chicago??
bez zadnych problemow?

Atrax Robustus
02-08-2012, 06:54
Mozna, ale najprawdopodobniej padnie. O ile pamietam, to Mantidowi udalo sie wyslac pulchry do Waltera, ktory mieszka w Toronto.
Na Twoim miejscu jednak, staralbym sie zalatwic cos w Chicago. Na pewno sa grupy dyskusyjne, w ktorych sprzedawcy oferuja swoje pajaki.
A jak nie, to ..sie zobaczy :)

Robson
02-08-2012, 14:33
tak atrax ale u mnie trudno znalezc pajaki a jak maja to sa zle hodowane...
i nie chce kupic chorego pajaka lub takiego ktory mi zaraz padnie:-/
wole po prostu pajaka od doswiadczonych hodowcow :-)))))\
wiec ma ktos b.smithi po pierwszej wylince lub innego ale do 3 wylinki na sprzedaz
oczywiscie do mnie (Chicago) :))))
z gory dzieki

Mysza1983
02-08-2012, 15:57
Ja dziś dostałem z Częstochowy (mieszkam w Świętochłowicach koło Chorzowa) 10 B. vagans L2 z czego 1 sztuka była martwa :-(. Swoją drogą ludzie na poczcie musieli nieźle rzucać tą przesyłką żeby tak zmasakrować torfem (był za mało ubity) pajączka. Nietety była to zwykła przesyłka pryjorytetowa bez ostrożnie, być może wtedy traktowali by tą paczkę bardziej ulgowo. No ale człowiek uczy sie na błędach, a pozorne oszczędności nigdy się nie zwracają.

Jaca
02-08-2012, 17:15
wina wysyłającego, a nie ludzi na poczcie.
Wysyłając pająka najlepiej umieścić go małym pojemniczku z jakimś miękkim papierem, chociażby toaletowy, aby pajączek miał jak najmniej miejsca, a w razie wstrząsów - miękkie ladowanie (obijanie)

nokeg
03-08-2012, 07:17
ja wczoraj dostałem ładnie zapakowanego:-) w pudełeczku po kliszy z wilgotnymi chusteczkami, pudełeczko zabezpieczone taśmą klejącą żeby sie nie otwarło, dodatkowo zawinięte z papier toaletowy żeby nie zmarzł:-) a dzisiaj czekam na drugie takiego same go ale to dla znajomego, bo mi puki co jeden wystarczy:-)

walter
03-08-2012, 14:59
O ile pamietam, to Mantidowi udalo sie wyslac pulchry do Waltera, ktory mieszka w Toronto
... a konkretnie w Montrealu :)


... u mnie trudno znalezc pajaki a jak maja to sa zle hodowane...
i nie chce kupic chorego pajaka lub takiego ktory mi zaraz padnie:-/
wole po prostu pajaka od doswiadczonych hodowcow :-)))))
... Robson, nie przesadzaj.
W Stanach (a bodajze nawet w samym Chicago) bardzo latwo jest kupic ptaszniki - B.smithi jest BARDZO popularny, chociaz zgodze sie, ze moze kosztowac drozej niz w Polsce.
Jest cala masa doskonalych, profesjonalnych hodowcow od ktorych mozesz zamawiac z zamknietymi oczami (oczywiscie, sa rowniez i naciagacze).

Zamawialem G. pulchra u Mantida tylko dlatego, ze w Kanadzie nikt nie mial maluchow na sprzedaz a przesylki z USA sa po prostu koszmarem.

Poszukam kilku dobrych, godnych polecenia hodowcow z terenu USA i dam znac.

Robson
03-08-2012, 20:25
walter jestes spoxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
dzieki ze mi poszukasz ludzi od ktorych moglbym kupic
a jak wczesniej powiedziales ze b.smithi w Chicago duzo kosztuje i to prawda :-)
znalazlem pajaka chyba L5 lub L4 (b.smithi)nie znam sie dobrze bo jestem poczatkujacy i kosztowala $90 :-O to 270zl jezeli $1=3zl
no to troche jest.....
ale jeszcze raz dzieki i jak bedziesz kogos mial to napisz na gg 2513423


aaaaaaa tak apropo byles moze w Niagara Falls??(Ontario)

walter
03-08-2012, 21:06
Chocby tutaj:
http://www.southernspiderworks.com/Spiders.php
masz B. smithi 0.5 cala (12-13mm) za jedyne $18.00.
2 calowy oczywiscie drozszy $55.00

W USA, tak jak w Polsce - jesli kupujesz ze sklepu zoologicznego, duzo przeplacasz i zwierzaki przewaznie trzymane sa w zlych warunkach.
Najlepszym rozwiazaniem jest kupno bezposrednio od hodowcy.

Takich dealerow jest cale mnostwo - ten jest jednym z najlepszych.
Podam linki jak znajde troche wiecej - nie uzywam GG wiec linki podam tutaj lub na email.

W Niagara Falls bylem po obu stronach - przyznam, ze kanadyjska strona duzo ciekawsza :)

Robson
03-08-2012, 21:31
jezeli nie masz gg to moze masz aol??
jak masz podaj sn moj jest robsonchicago15
i dzieki za ten link, jak odwiedze Canade to wpadne i na postawie piwko :-)


a ja bylem tylko po Kanadysjkiej i mi sie podobalo:-PP

Robson
04-08-2012, 15:37
aaaa właśnie ta stronka co mi dałeś walter to tam cena w amerykańskich $ czy kanadjskich?

Robson
04-08-2012, 15:37
aaaa właśnie ta stronka co mi dałeś walter to tam cena w amerykańskich $ czy kanadyjskich?

42d3e78f26a4b20d412==