PDA

Zobacz pełną wersję : Problem...Z małym terrarium...



peterek
01-08-2012, 06:28
Cóż...Zakupiłem się ostatnio w pojemnik o wymiarach 20/20/20 ; ( Teraz tego żałuje powiedzcie co bym mógł chodzować w nim ( chodzi o pajęczaki )

Atrax Robustus
01-08-2012, 06:45
To jeszcze nie jest tak tragicznie male :]
Gdybys teraz rozpoczal hodowle pajaka, ktory jest powiedzmy po 8-9 wylinkach, to spokojnie starczyloby mu, dopoki nie osiagnalby okolo 6 cm. W kazdym razie, sam mam takie pojemniki, a nawet mniejsze i do teraz trzymam w nich pajaki.
Zreszta... zanim nieduzy pajak podrosnie do maksymalnych rozmiarow, to juz pewnie zdazysz kupic z 2 inne.
Niektorzy trzymaja dorosle ptaszniki w pojemnikach podobnej wielkosci i specjalnych narzekan nie ma. Ja mimo wszystko jednak, wole cos wiekszego dla moich gadzin :)

peterek
01-08-2012, 07:01
Hmmmm....Zastanawiam się też nad założeniem hodowli świerszczy...Ale czy warto robić hodowle dla jednego pająka jakiego posiadam ( Brachypelma Vagans ponad 10 wylinek ) ?

Atrax Robustus
01-08-2012, 08:06
Jezeli masz zoologa daleko od domu.. nie chce Ci sie chodzic po swierszcze, to mozna kupic i hodowac, ale ja bym szczerze mowiac, nie hodowal :).

alice
01-08-2012, 12:03
te bzykanie w nocy :/

Jimbo
01-08-2012, 12:31
No właśnie, ja w sumie hoduję dla moich pajączków, bo mam w pobliżu domu 4 zoologiki, a w żadnych zm nich nie ma ani świerszczy ani choćby larw mącznika. Tylko myszki, chomiki, rybki itp. W sumie to żadna filozofia hodowanie świerszczy. Wrzucasz im na początku otręby pszenne i codziennie trochę kapusty pekińskiej. Do składania jaj dajesz miseczkę z ziemią. Rosną jak na drożdżach i rozmnażają się jak dzikie.
No fakt, że to ich granie nie jest zbyt przyjemne, ale można się przyzwycziać. Poza tym grają tylko dorosłe samce.

Terrariko
02-08-2012, 09:31
ej a jak ja mieszkam www miejscowości w kturej nawet chyba niewiedzą w zoologu że można świersszcze albo coś takiego(tam są tylko rybki, papugo, i żarcie dla psów) to mogęchyba kopować od chodowców prawda?? Tak około 20świerszczy to ile kosztuje i jak jest w zimie z wysyłkom (niemówcie że trzeba płacić za konduktorkę);/

evelman
02-08-2012, 12:25
ale zeby nie sluchac "cykania" to dorosle dajesz na p;rzystawke i masz problem z glowy... :)


a wlasnie jaka temp. potrzebna dla swierszczy

farciarz
03-08-2012, 02:32
One nawet w lodówce do tygodnia żyją!! Swojego czasu wszyscy eksperymentowali na jedzeniu!!

Jimbo
03-08-2012, 12:29
No właśnie, ja zawsze samce daję pająkom do skonsumowania na początku :)) Samice niech se żyją i jaja składają :))

42d3e78f26a4b20d412==