PDA

Zobacz pełną wersję : Opisy Ptaszników Na Stronie <<



Leny
01-08-2012, 13:00
Witam, czy nie sądzicie, że na stronie przydało by się więcej opisów ptaszników? Ludzie hoduję rozmaite gatunki, a opisów nie przybywa... wziąść się do roboty i pisać :o)

Pozdrawiam
Leny

Metall
01-08-2012, 13:02
jeszcze sie pytasz ?
jasne ze tak

Xeo
01-08-2012, 13:03
Leny ma racje , Awikularia ,Vorax ,Darecki i JadziuP wezcie się do roboty :D

Leny
01-08-2012, 13:06
Xeo sam byś coś napisał :> w końcu już pewne dośw. masz ;) Zbierz troszke literatury, jakiejs pomocy ze stronek www i napisz

Pozd

nokeg
01-08-2012, 13:13
coś o Pulchrze by sie przydało bo nie jest wcale żadkim gatunkiem w naszych terrariach, a np ja nic o tym gatunku niewiem, nawet jak wygląda a ponoć jest bardzo ładny :-)

Jimbo
01-08-2012, 13:27
No fakt, np. na terrarystyka.com.pl jest ich znacznie więcej, a tu coś nie przybywa.

Atrax Robustus
01-08-2012, 13:29
Tez moglbym sie wziac do roboty :] Na razie zrobilem tylko opis kedzierzawca. Na razie jednak troche szkola goni...
W tej chwili planuje pewne uzupelnienie do opisu lividum. Zauwazylem, ze wiele osob napala sie na tego pajaka. Przydaloby sie dodac troche wiecej szczegolow.
Do opisu P. regalis tez zrobie uzupelnienie. Oba opisy sa bardzo dobre, wiec jedynie mozna dodac do nich kilka zdan.

Co do opisu pulchry: nie wiem, czy jest taki sens, skoro hodowla tego ptasznika jest bardzo podobna do hodowli innych Grammostol.
Xeo -> A Ty moglbys sie wziac za opis crawshayia.


Zastanawiam sie tez nad malym ... kacikiem pajakow polskich. Moglbym sie o nich nieco wypisac.

nokeg
01-08-2012, 13:55
hehe ale jak ktoś niewie że jest podobna do Grammostol to nie nic nie będzie wiedział:-)

Leny
01-08-2012, 15:17
Atrax, weekendy i święta wykorzystaj na pisanie opisów ;o)

Pozdrawiam
Leny

Mc.Luka
01-08-2012, 16:03
weźmy się do roboty i wzbogaćmy "naszą" kochaną stronke w nowe opisy innych gatunków !!!
uważam, że to bardzo dobry pomysł !!!
z tego co widze większość jest pełna entuzjazmu i chętna do pracy !!!

Xeo
02-08-2012, 11:10
Opis crawshayia.......hmm OK!! Ale jeszcze nie rozmnazalem tych pajakow ,moze ktos mi pomoze....

memphis
02-08-2012, 11:47
Ja napisałem kilka opisów.
Niestety podobno sa śmieszne i są stekiem bzdór być może jak coś to sami se sprawdzie na mojej stronce www.metus.asmed.pl jak uznacie je za dobre i jakis sie przyde to można sie bede dogadać myśle :]

Atrax Robustus
02-08-2012, 11:49
Jezeli tylko komus chce sie cos takiego napisac, to prosze bardzo :]

Chodzi tez o to, zeby nie byly to bardzo ogolne informacje, ktorych zreszta dosc czesto mozna sie domyslec (intuicyjna hodowla pajeczakow), ale napisac wszystko, co da sie znalezc na dany temat. Oprocz podstawowych informacji hodowlanych, mozna wrzucac takie ciekawostki, jak sklad jadu... zachownie (i nie tylko o agresje chodzi) u danego gatunku.
Kwestie wylinki, karmienia i rzeczy opisanych ogolnie w FAQ mozna pominac...
Ja niestety tego nie zrobilem przy opisywaniu albopilosum, ale to moj blad... nie bylo jeszcze wtedy FAQ.

Najbardziej by pasowalo, zeby autor opisu mial pajaka, ktorego opisuje, no ale jesli sie nim nie zajmowal, a mimo wszystko wie, "co i jak", to zachecam do pisania :]

... ja sam nie mam kedzierzawca.

Kendzierzawiec
02-08-2012, 13:07
Jak będzie trzeba też mógłbym coś napisać. :D. Ale zemnie jest leń więc ..... może troche potrwać. :D

42d3e78f26a4b20d412==