PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna metamorfoza??



Rewja
05-08-2012, 15:04
Jakiś czas temu mój smithi L3, z przetwórni żywności (raz dziennie, czasem co drugi dzień pożerał świerszcza lub larwę), przeistoczył się w skrajnego anorektyka.

Pomyślałem, że zbliża mu się wylinka, co było zresztą zgodne z harmonogramem, pozatym wiadomo, że smithi to z regóły niejadki, jednak ta zmiana była bardzo nagła. Przestał przyjmować pokarm jakieś 2 tygodnie temu i nie śpieszy się zbytnio ze zrzuceniem skórki (nawet zmniejszyły mu się gabaryty odwłoka). Może to ja nawaliłem, a może zmienił ideologię i został wegetarianinem :). Myślicie, że warto by było spróbować z marchewką??

A poważnie jeśli ktoś spotkał się już z taką sytuacją, proszę o poradę...
Dzięki...

RAMMSTEIN1
05-08-2012, 15:35
Brachypelmy przez długi czas szykuja sie do wylinki - nie przejmuj sie jak nie jest glodny niech nie je, jezeli twierszisz ze zgodnie z harmonogramem powinnien miec wylinke to napewno będzie mial.

Pozdrawiam...

memphis
06-08-2012, 00:00
Moja mała ( kiedyś smithi ) niejadła nawet miesiac czasu i jest dobrze. Mam teraz po 8 wylince samca B smithi który niedługo bedzie L 9

Math
06-08-2012, 05:31
Mam shmitke L3 i zachowuje sie identycznie,.....brachypelmy to niejadki,...wiec mysle ze bedzie OK. Albopilosy tez jedza rzadko....

Atrax Robustus
06-08-2012, 07:22
Sprobuj moze zmienic diete, ale watpie, czy to pomoze. Po prostu musisz przeczekac do wylinki :)

kak
06-08-2012, 07:24
he to jakie ja stresy przezylem
odkad dostalem mojego smithiego nie jadl mi wcale (juz 3 tydzien) a dzisiaj patrze - zrobil sie bialonogi, a obok wylinka :)
w miedzy czasie zmienialem mu 2 razy pomieszczenie, bo do orzecha wdarla sie plesn (takie niebieskie kulki), chociaz byl gotowany..
ale na szczescie zyje i za 3-4 dni sprobuje go nakarmic
btw wymyslilem sposob na pryskanie pojemnika na klisze i na mocz - szczoteczka (nieuzywana :) do zebow po prostu :)
a pajaka grzeje na monitorze, ale jakies 3-4 cm nad, a dokladnie na rusztowaniu z metalowego kątownika
ave :)

niechaj zyje moj Horacy (a moze Horacynka? :))

42d3e78f26a4b20d412==