PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie półki



kak
19-02-2014, 02:57
czesc
przymierzam sie do zrobienia porzadnej polki z terrariami i mam pytanie odnosnie ogrzewania - chcę to robic kablem grzewczym, bo zarowki odpadaja ze wzgledu na ich ilosc i mocowania.
scianki w terrariach beda wykonane na podstawie ze styropianu, wiec ogrzewanie z boku odpada.

chcę więc ogrzewać terraria od spodu - i tu pytania - jak rozłożyć kabel - tzn od razu: półka - kabel - terraria czy kabelek odizolować od półki styropianem, czy styropianem i na to szyba i dopiero kabel?
testowaliście może do jakiej mocy kabla nic się nie dzieje ze styropianem (mówię o tam zwykłym budowlanym)?

lukasz_dyn
19-02-2014, 10:07
a napisałeś gdzieś jaka moc tego kabla?
Co do sposobu ogrzewania tez tak planuje ale raczje będe izolował, choć wsumie jeszcze lepiej dać do terrariów kabel.

kak
19-02-2014, 10:29
napisalem w pytaniu :P
do jakiej mocy nic się nie dzieje.

lukasz_dyn
19-02-2014, 10:39
a o to chodzi ;) tego to ci nie powiem ale tez zachęcam do odpowiedzi ...?

Łysek
19-02-2014, 15:44
A wiec mozesz dac bez obaw 50W kabelek pod styropian...
Proponuje ogrzewanie od spodu, ale chyba lepszym rozwiazaniem ebdzie rozlozenie kabla na polce, a na to szybka wycieta na wymiar polki... bedzie dawac wiecej ciepla... a stryropian jak bedzie na wierzchu to ebdzie to cielo troche izolowal...

kak
20-02-2014, 00:24
@Lysek:

styropian właśnie chcę dać pod kabel grzewczy, żeby ciepło nie szło w dół, a na kabel szybę, ew. terraria.
dzięki za odpowiedź :)

42d3e78f26a4b20d412==