PDA

Zobacz pełną wersję : Maluch...



Yeter
10-08-2012, 14:34
Kupiłem dzisiaj smithi L1- (świetna jest bo jak popatrze na vagansa L5 to mi sie wielki wydaje) Dwie sprawy:

1. Gościu karmił go (smithi) malutkimi mączniakami akurat nie mam dostepu do takowych-czy moge karmic go pokrojonym duzym mącznikiem i jak bardzo tego mącznika skrócić.Może jest jakiś lepszy pokarm dla maluchów?

2. Parę razy słyszałem o grzaniu pajączków na monitorze-mój przedpotopowy to by je usmażył ale mam ciepłą górną płytę od terra dla legwana-czy takie grzanko moze być-że od dołu-ale z drugiej strony to gorące nie jest tylko lekko podgrzewa.

Taaa wiem że zagmatwałem ale coś przeczytacie...z góry dzięki za odp

Hari
10-08-2012, 14:41
1. Mozesz karmic wiekszymi. Wrzuc mu kawalek wielkosci jego glowotlowia i powinien sie przyssac. Ja kroje wieksze swierszcze i jedzą.

2. Jezeli wiesz, ze sie nie usmazy i tylko lekko cieple to jest, to spokojnie mozesz trzymac. Ja wszystko grzeje na terrarium gekona. Najlepiej polz tam termometr i zobacz jaka bedzie max temperatura.

Mysza1983
10-08-2012, 16:07
1. ja karmie właśnie pokrojonymi macznikami, mój sposób krojenia:
a)odkrajam pierwszy segment, ten z głową
b)dziele go na pół (mniej wiecej) wtedy wylazi z niego cos takiego czarnego (???)
c)wrzucam takie cos na 12h (czy nie za duzo?) do pojemniczka z małym vagansem L2
d)wyjmuje to co zostaje (czasami nic nie zostaje :-))

2. zrob tak jak pisze Hari z tym termometrem :-)

nokeg
11-08-2012, 09:44
ja trzymie na pokrywie od terraz gekona w ciepłym ale nie goracym miejscu gdzie temperatura wynosi ok 26-27 stopni, najgorątrzym miejscu jest chyba z 40 stopni ale to za dużo wiec tam ich nie daje, puki co to nic im sie nie stało i wątpie żeby się stałobo przy takiej temperaturz niema prawa sie coś stać:-) a na noc temperatura sie obniża bo wyłączam lampke u gekona

Sojkas
11-08-2012, 09:53
A duze masz te maczniaki? Jesli takie wypasione potwory jak moje, to musisz dosc mocno posiekac, tak na 4 czesci co najmniej- i daj pajakowi czesc koncowa (glowa lub ogon), inaczej bardzo sie z robala "leje". Jesli masz mniejsze maczniaki, to albo polowke, albo przekluj szplika glowe i wrzuc calego, po pewnym czasie wyjmij resztki. Ja tak karmie mojego vagansa 2 (tzn jesli znajde wystarczajaco malego maczniaka). Gdy byl jeszcze 1 tez tak dostawal papu. Jedna czesciej karmie krojonymi, chyba dlatego, ze mam troche maluchow i nic sie nie marnuje, albo parahybany zjedza, albo cyanopubescensy albo cos jeszcze (czasem NAWET avi avi :>)

Tomek W
11-08-2012, 10:33
1. qrde... ja dziś wrzuciłem całego mączniaka do Vagans L2 i tak jak czytam wasze posty to boje sie ze maczniak zje mi pajaczka :( maczniak wielki bo malych nie bylo a pierwszy raz wrzucilem calego bo wczesniej dawalem polowke.
2. pajączkom wogóle nie grzeje, mają stałą temp po 20 stopni a w nocy jeszcze mniej i ŻYJĄ !!! wszystkie 8 okazów ma sie dobrze!!! a ok. miesiac temu mialy po 13-15 stopni w nocy!!!

nokeg
11-08-2012, 10:38
ja mam mączniaki które mają 2,5 cm!! większe od moich pajączków, kroje na 3 części ich nie jedzą, to biore pinke odcinam im główke (to czarne) i wrzucam, i jedzą, chociaż też niezawsze to wrzucam połówke pinki

RAMMSTEIN1
11-08-2012, 10:39
co do 2 punktu Tomka W - niektore gatunki ptasznikow moga miec taka temperature lecz minus tego jest taki ze ptaszniki beda wtedy bardzo, bardzo wolno rosly i napewno nie osiagna pelnych rozmiarow w przypadku gat. afrykanskich takich jak np. Ch. huahini lub P. murinus tak niskie temperatury moga miec zly wplyw na pajaka z wiadomych powodow :)

Pozdrawiam...

Tomek W
11-08-2012, 11:04
jak zaczną grzać kaloryfery to będzie cieplej - jak na razie żyją :)

Hari
11-08-2012, 12:42
Zapomniałes dodac "...i wyglądają na szczesliwe" a moze jednak tego u nich nie zauwazyles?

RAMMSTEIN1
11-08-2012, 12:51
Pajaki majace taka temperature maja marne szanse na osiagniecie pelnych rozmiarow, napewno beda baaaaardzo male :( niektore gatunki majace taka temperature juz dawno moglyby pasc - dlaczego nie zamontujesz im oswitlenia ?? napewno "kondycja" ptasznika napewno będzie lepsza i ptasznik będzie sie lepiej czul :P:P:P

Pozdrawiam...

42d3e78f26a4b20d412==