PDA

Zobacz pełną wersję : Theraphosa blondi - wasze opinie...



Skibi
10-08-2012, 17:53
Witam!

Mam parę pytań odnośnie Theraphosa blondi. Po przeczytaniu opisów chciałbym jeszcze się troszkę dopytać doświadczonych "posiadaczy" tego pająka.

Czy posiadając "mało" agresywne gatunki, tzn. albopilosum, rosea, smithi... mógłbym sobie sprawić Theraphosa blondi. Zaimponował mi ten pająk odkąd zobaczyłem jaką osiąga wielkość po 5 wylince!!!! To zrobiło na mnie wrażenie :))) Chciałbym się dowiedzieć w jakim stopniu jest agresywny ten pająk, jak szybki...Awi zakwalifikowała go jako ptasznika dla "doświadczonych" stąd moje pytania.
Widziałem w necie wiele zdjęć z Theraphosa blondi trzymaną na ręku, czego z wieloma ptasznikami nadrzewnymi nie udało by się chyba zrobić :)))

Więc taka ta blondyna straszna jak ją piszą,???? :)))

Z góry dziękuję za opinie .....

pzdr.Skibi

Jimbo
11-08-2012, 01:34
Ja mam Blondi po 5 wylince i jest bardzo agresywna. Jak zmieniam wodę, to przyjmuje pozycje odstraszającą i atakuje. Dlatego muszę zawsze wstawić długopis, żeby to on się stał celem ataku, a nie moja ręka :) Także nie ma mowy o braniu na ręce, aczkolwiek bywają też mało agresywne osobniki, z tego co słyszałem.

RAMMSTEIN1
11-08-2012, 02:02
Owszem...zdarzaja sie Mnie agresywne T. blondi ale bardzo rzadko ;P, T. blondi to taki B. vagans nigdy nie wiedomo co mu odbije ale raczeej wszystkie osobniki T. blondi sa bardzo agresywne, wiec nalezy uwazac a przy tym rowneiz sa szybkie.

Pozdrawiam...

_INVISIBLE_
11-08-2012, 03:21
Sa trudne w chodowli tz. Sa wrazliwe na warunki

Sojkas
11-08-2012, 04:57
Mam T.blondi po 6 wyl. Jest agresywna. Nie "bardzo agresywna" ale szybka, nerwowa i ciagle stara sie mnie uzrec. Mam nadzieje, ze jej z wiekem troche minie, bo po 6 jest imponujacej postury i jesli sie nie uspokoi to strach sie bac. Dobrze, ze jej jad jest slaby (za to ma czym ukasic)

Swojej na reke bym nie wzial, choc juz odbyla maly spacerek : przenosilek ja w malym plastikowym pojemniku, ktory to w pewnym momencie lekko podskoczyl. Mala sie zdenerwowala i wyskoczyla z niego wprost na moj nadgarstek. Zastyglem, ona tez :) Chyba jej sie nie spodobalo, bo sie delikatnie wycofala do pudelka.

RAMMSTEIN1
11-08-2012, 05:17
hehehe no to Sojkas miales przezycie ja mam blondi po 3 wyl. i jest agresywna - bardzo ;) masz szczescie ze Twoj blondi Cie nie uzarla bo ukaszenie duzej "blondynki" moze zabolec ( 2-2,5 cm kły jadowe ) a takze wstrzykuje duzo jadu wiec moze byc zle - mam nadzieje ze ja nie będe musial miec mojej blondi nigdy na rece...ale kto wie :>>>>

Pozdrawiam...

Atrax Robustus
11-08-2012, 05:18
Skibi -> T. blondi jest pajakiem troche trudnym w hodowli... wiem, mimo ze sam jej nie mam, to moge powiedziec, ze oprocz bardzo duzej agresji (u niektorych osobnikow oczywiscie...), pajak ten wyjatkowo lubi wyczesywac wloski (osobnik, ktorego widzialem, taki byl). Poza tym, spider rosnie do niebanalnych rozmiarow, lubi podjesc i trzeba po nim troche posprzatac. Sadzenie jakichkolwiek roslinek jest bynajmniej bezcelowe.
Poza tym mlode sa troche wrazliwe i podobno czasem zdarza sie, ze padaja, ale tym bym sie specjalnie nie przejmowal, bo wielu hoduje i nie narzeka.

Tomek W
11-08-2012, 12:59
moja blondi jest fest agresywna, ale nauczyłem się już jej zachowań i wiem co mogę a co nie.
ps.nie jestem doświadczonym hodowcą bo zacząłem przed wakacjami tego roku

krzdab2150
12-08-2012, 03:57
moja jest spokojna. Może dlatego, że dorosła?? Wielkie bydle. Nie chciałbym NIGDY znaleźć się w zasięgu jej zębów. Aha - trzeba uważać. To silny pająk i próbuje się wydostać, rozepchnąć, przecisnąć. Zawsze o tym trzeba pamiętać. Właśnie szykuje jej nowe terra i stwierdziłem np., że siateczka terrarystyczna jest nieporozumieniem bo ją potnie. Czekam na blachę perforowaną!!

krzdab2150
12-08-2012, 03:59
aha - non stop się wspina - jak będzie miała za wysokie terra to może sobie coś zrobić.
Na pewno sobie coś zrobi...

_INVISIBLE_
13-08-2012, 13:16
Raczej zrobi. Uszkodzi odwlok i padnie....

talullah
13-08-2012, 15:25
Mogą być problemy ze zdobyciem blachy perforowanej. Może łatwiej dostaniesz siatkę metalową. Bywają z b. drobnymi oczkami, tak jak siatki przeciw owadom.

krzdab2150
14-08-2012, 08:48
Znalazłem taką blache w sklepie biofil, czy zoofil - nie pamietam ;). Powinna być w drodze.
Aha, właśnie w tej chwili Theraposka ssie chomika, a matka się do mnie nie odzywa i nazywa mnie mordercą...
Tak wogóle to co do pozostałych ptaszników zastanowię się, czy dawać w przyszło.ści myszy/chomiki.
Tych świerszczy mi nawet żal!

Wochu
19-08-2012, 04:34
ja mam blondi po 6 i niewydaje mi sie zeby byla jakas wybitnie szybka ani agresywna. Milaem jom na raczce:D .wydaje mie sie ze ma troche silniejszy jad no i duze kolce jadowe (duzy pajak)

42d3e78f26a4b20d412==