PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura a aktywnosc pajakow



Vino
15-08-2012, 13:53
Czy temperatura w jakiej przebywa pajaczek, ma wplyw na jego aktywnosc? Moj Vagansik L3 strasznie jest leniwy, zadko sie rusza, stoi w jedny miejscu, moze to miec zwiazek z niska temperatura w pokoju (ok. 22 C)

Vino
15-08-2012, 13:55
a no i jeszcze bym prosil o rade, jak ogrzewac takiego brzdaca, dzieki

farciarz
15-08-2012, 14:32
tak temperatura ma napewno wpływ na zachowanie pająka ,im niższa temperatura tym wolniejszy metabolizm ,charakteryzuje sie to wlasnie ospałością i spowolnieniem.Co do ogrzewania małego pajączka to nie jestem pewien sprobuj utrzymac wyzsza temperature w pokoju.Ewentualnie czerwona zarowka 15w z pewnej odleglosci p[owinna rozwiazac problem. Chciałbym jeszcze dodac ,ze zbyt wysoka temperatura moze nadmiernie przyspieszyc metabolizm (szczegolnie przy rownoleglym podawaniu sporych ilosci jedzenia)

Vino
15-08-2012, 14:36
a ta zarowka ma swiecic bezposrednio na pajaczka? czy ma ogrzewac zamkniete pudeleczko? bo jesli milobybyc wewnatrz pojemnika z pajakiem to chyba przydalby mu sie jakis domek rzeby sie ukryc przed swiatlem?

farciarz
15-08-2012, 14:42
zaróweczka do pojemniczka i tak nie wejdzie bo za duza :) .Tak powinna ogrzewac pudełeczko , ale poczekaj z tym aż sie inni wypowiedza wtedy wybierzesz optymalne rozwiazanie.

Atrax Robustus
15-08-2012, 15:11
W sumie juz wszystko zostalo powiedziane. Mozna tez dodac, ze im wieksza temperatura + karmienie, tym szybszy rozwoj + czestsze wylinki ... tym szybsza smierc.

Co do ogrzewania pudelka -> 22* to nie tak tragicznie. U mnie przewaznie nie jest wiecej, niz 21*.


A tak btw... na wszelki wypadek:
http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php.

talullah
16-08-2012, 12:01
My mamy kilka brzdąców, a że w pokoju nie jest zbyt ciepło, to pudełeszka stoją na poduszce elektrycznej. Pająkom jest chyba dobrze, bo są rchliwe i mają apetyt.

RAMMSTEIN1
16-08-2012, 14:15
pajak przezyje w temp nawet 15 st. ale wtedy będzie rosl baaaaaaaaardzo wolno i będzie baaaaaaaaaaardzo, baaaaaaaardzo maly ;) a temp niewiele ma spolnego z ruchliwoscia ptasznika ;)

farciarz
16-08-2012, 14:21
rammstein1 niestety musze sie z tobą niezgodzic spowolniony metabolizm ma wpływ na ruchliwość pająka (i nie tylko )nawet najbardziej agresywny pajak w odpowiednio obnizonej temperatuze bedzie zachowywał sie jak baranek

RAMMSTEIN1
16-08-2012, 15:45
masz racje ze pajaczek będzie spokojniejszy to fakt, gdy wyjechalem na pare dni trzymalem murinuska w mniejszej temp ( okolo 20 st. moze wiecej ) i byl bardzo spokojny mozna nawet bylo wziasc na reke ale byl bardzo ruchliwy, sprawdzalem pare razy na moich pajakach ( kilka dni w mniejszych temp ) i byly spokojne lecz ruchliwe :)

kuba66643
19-08-2012, 01:45
w zimie mieszkalem w starej kamienicy z jgrzewaniem na prad bylo bardzozimno (rano ok 15 st). Wyjechalem na swieta i grzalka padla. Po powrocie moja rosea byla niesamowicie osowiala malo ruchliwa. Jestem pewien ze temperatura ma duz wplyw na ruchliwosc pajaka. Jezeli chodzi i ogrzewnie to ja obkleilem zewnetrzna strone butelki 5 litrowej kablem grzewczym 25 W podlaczona do termostatu Pdełko z pajakiem wstawilem do srodka (koncowke wlozylem do ponieszczenia pajaka. Takie rozwiazanie zapewnia idealna temoperature. Cena ok 50 zl. Jezeli chcesz ogrzewac żarówką to urzyj słabej żarówki ustawionej w pewnej odległości i albo eksperymentalnie dobierz taka odległość aby w środku nie była idealna temperatura albo kup termostat (wada światło bedzie sie co jakis czas włączac i wyłączac)

Abaddon
19-08-2012, 01:51
A ja o tej ruchliwosci, kiedy nie dogzewalem pajaka w lecie to byl wsumie taki troszke wolny i nie ruszal sie zbyt duzo, teraz ma temperature okolo 28 st. i lekkie tupniecie o podloge odrazu biegnie do swojej norki i sie chowa, jest baaaaaaaardzo ruchliwy.

krzdab2150
20-08-2012, 08:04
UWAGA: mój koleś też chciał dogrzać maluchy pod 15 W żarówką. "Pod żarówką" potraktował zbyt dosłownie. Po 20 min u pająków zrobiło się cyba z 60 stopni. Nie przeżyły...

Jimbo
20-08-2012, 09:50
Ja mam 25W w odległości 15cm od pudełeczek z małymi pająkami i temperatura wynosi u nich 28C.

Serpent
20-08-2012, 11:12
co do aktywności to nie ma się co przejmować niską temperaturą u mnie przez pewien okres ptaszniki były w temt. 15 stopni i prawidłowo jadły i zrzucały wylinki oraz uciekały jak sie je niepokoiło wiec nie ma powodów do obaw jednak niepolecam zmieniać szybko temp. np. z 30-35 stopni do 20 (szczególnie młodym pająkom) wtedy często giną.

Pozdrawiam
Serpent

42d3e78f26a4b20d412==