PDA

Zobacz pełną wersję : Jak linieją ptaszniki podziemne ?



Jimbo
16-08-2012, 04:45
Wychodzą na powierzchnię, czy linieją pod ziemią ? Czy możliwe jest, żeby Vagans (wiem że nie jest podziemny, jednak lubi się zakopywać) wyliniał pod ziemią ?

RAMMSTEIN1
16-08-2012, 04:58
Ptaszniki podziemne co logiczne wylinki przechodza pod ziemia ale zdarzaj sie sytuacje w ktorych pajaczek podziemny przechodzi wylinki na powierzchni...
a B. vagans to taki pseudopodziemny ptasznik ;)

_INVISIBLE_
16-08-2012, 05:14
Moja emilka (ok. 6 wylinki) sie przygotowywuje do kolejnej wylinki, jest juz pod ziemia 2 miesiace i kilka dni.Wiec jest to mozliwe zeby twoj rowniez przechodzil wylinki w ten sposob. A co do podziemnych to wylinki przechodza w swych naturalnych srodowiskach czyli pod ziemia. :D

Jimbo
16-08-2012, 05:22
Ok, dzięki za odpowiedzi.

Kendzierzawiec
16-08-2012, 05:44
A naprzykład moje ptasziki(kendziorki) kopią długie korytaże. Na wylinke wychodzą na zwenątrz, wejście do korytaża zabudowywuja pajęczyną i potem na tej pajęczynie sie kładą i przechdzą wylinke.

RAMMSTEIN1
16-08-2012, 06:31
B. albopilosa podobnie jak B. vagans to pseudopodziemne ptaszniki ( co zreszta zalezy od danego okazu ;) ) chodzace koparki wiec to norma ;P np. Moja geniculata przekopala cale terra z jednej strony ma gore torfu a z drugiej sam plastki/szklo - wiec zalezy ktory ptasznik lubi kopac ;PPP

Atrax Robustus
16-08-2012, 08:00
Odpowiadajac na pytanie z topicu: :)
Podziemne linieja najczesciej w swoich tunelach i raczej rzadko sie zdarza, by linialy na powierzchni (w moim wypadku to sie jeszcze nie zdarzylo) :).

Jimbo
16-08-2012, 09:38
Atrax - jak to, nie wyliniałeś jeszcze na powierzchni ? ;)

Atrax Robustus
16-08-2012, 10:03
Lol
dopiero zauwazylem, jak sformulowalem odpowiedz :)

hehe.. a tak calkiem na serio: najczesciej zdarza mi sie liniec na pelnym sloncu... klade sie na brzuchu (!) i czekam, az mi skora zejdzie.. :)

Ale to tyle OFF TOPICA :)

Mc.Luka
16-08-2012, 11:05
przedmówcy mają rację- moja h.lividum dziś w nocy liniała wwłaśnie w podziemnym korytarzu ale widziałem ponieważ jej tunel poprowadziła przy ściance przezroczysego pojemniczka w jakim ją trzymam- narazie jest za mała na terrarium ale jest już po piątej wylince i niedługo trafi do nowego domciu.

Mysza1983
17-08-2012, 04:45
A więc moja albopilosa chcąc się jaknajbardziej upodobnić do pająków podziemnych przechodzi wylinke w swojej przestronnej norce, a co, ona też może, a nie tylko jakies tam podziemne dziadostwa ;-).

RAMMSTEIN1
17-08-2012, 05:31
jak juz pisalem Albopiloski to chodzaca osmionoga i owlosiona koparka :D:D, wiec albo przechodzi wylinki na ziemi lub po ziemia ( Moja albopiloska od 3 wylinek zrzuca naskorek w podziemnym korytarzyku ) moze nazwac ja Pseudobrachypelma ? :P:P:P

42d3e78f26a4b20d412==