PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpion(carpaticus) vs białe robaki



Perlowy
16-08-2012, 11:14
Problem polega na tym że w mojej okolicy jesień dała się we znaki w związku z czym nie mogę już karmić mojego 13mm skorpiona przypadkowo napotkanymi robalami bo ich poprostu nie ma.Skorp jest zamały by go karmić świerszczami a na muszkę owocówkę zkolei chyba zaduży(Poza tym nie wiem jak ją zwabić)
Postanowiłem więc spróbować z białymi robakami(są bardzo ruchliwe i trzymają gabaryty)tyle że te od razu zakopują się pod ziemie.Wrzuciłem ich z 5 sztuk do terrarium (pojemniczka po świerszczach) licząc że skorpion w końcu któregoś dopadnie.
Powiedzcie czy dobrze robie i czy taka ilość robaków nie zaszkodziła by mu np podczas linienia którego nie wiem kiedy się spodziewać.A może podpowiedzieli byście czym można jeszcze takie maleństwa karmić

nokeg
16-08-2012, 11:50
proponuje odciąć im główke, wtedy nie będą sie ruszać i zakopywać, ja bym dał najpierw jednego, jak zje to następnego, a nie odrazu 5:-)

dreadknight
16-08-2012, 12:29
dokładnie- odetnij mu ten czrny pazurek na przodzie.

Atrax Robustus
16-08-2012, 12:39
Po zdekapitowaniu "robala", powinno byc dobrze.
Ale wiesz... jak wrzucisz 5, to moze byc troche zestresowany samym ruchem kolo niego... no bo co mu beda jakies male "syfy" biegac po pojemniku.. ;)

Perlowy
16-08-2012, 12:51
ale przecież jak takiemu robaczkowi łepek uchetam to zaraz zdechnie a skorpiony atakują tylko to co się rusza

Jimbo
16-08-2012, 13:15
Zmiażdż mu tą czarną główkę, nie obcinaj - robak się jeszcze przez jakiś czas będzie ruszał. Oprócz tego możesz karmić malutkimi świerszczami, jeśli gdzieś dostaniesz.

walter
16-08-2012, 13:56
Mozesz pociac normalnego swierszcza i dac mu.
Jak bedzie glodny napewno sie nim zainteresuje - ja w ten sposob (na zmiane z miniswierszczami) karmie moje 5 maluchow P. imperatorow.

Perlowy
16-08-2012, 14:47
Dzięki wam wsystkim za dobre rady

42d3e78f26a4b20d412==