PDA

Zobacz pełną wersję : poczatkujacy pyta...



ladychobits
18-08-2012, 00:50
jestem poczatkujaca osoba ktura chce miec ze względów własnych i rodziców najmniej jadowitego pajaKa krótko zyjacegoktorego bez obaw mozna wziasc na reke( nie mowie ze chce brac) i moze to glupie pytanie ale czy ozna sprawdzic czy jest sie alergikiem bez wkladania reki do terra z agresorem :)
moi rodzice panicznie boja sie tych zwierzat wiec to sa moje wymagania
blagam o jak najszybsza odpowiedź
za wszystko wielkie dziekuje:)

daid
18-08-2012, 01:24
przeczytaj faq tam jest wszystko opisane, polecam albopilosum na początek :D

RAMMSTEIN1
18-08-2012, 02:11
ludzie - dlaczego Wy nie czytacie FAQ ??!!!! ehhh...na poczatek polecam:
wszystkie Brachypelmy, Acanthoscurrie i Grammostole

nokeg
18-08-2012, 03:04
Brachypelma smithi-łagodny pająk z słabym jadem, w dodatku jst bardzo ładny, można go brać na ręce, ale po co?
Brachypelma albopilosum-powolny pająk, łagodny, można go brać na ręce ale na mój gust to niejest zbyt ładny, dlatego mam Smithi:-)

Kendzierzawiec
18-08-2012, 03:24
Ja mam smiciaka i jak byś prubował go wziąć na ręke to nawet byś nie zuwazył jak by cie ugryzł i nawiał :|. Szybki jest ten skurkowaniec. POLECAM KĘDZIORKI !!! Na początek najlepsze.

nokeg
18-08-2012, 03:31
jeszcze zalezy od osobnika:-)

MaJSteR
18-08-2012, 03:54
panie...

ja mam kędziorka

i ani mnie nie kąsa ani przede mną nie ucieka...

poza tym jest tani...

łatwy w utrzymaniu...

panie... po prostu wyśmienity na początek...

pozdrawiam...

dobranoc

RAMMSTEIN1
18-08-2012, 04:13
ja pomimo wszystko delikatnie jestem za A. geniculata poniewaz:
- ladna
- szybko rosnie
- srednio agresywna

MaJSteR
18-08-2012, 04:26
no panie...

tu się z panem muszę zgodzić...

ładna :)

no więc tak(to do początkującej)...

jeśli jesteś wybitnie niepełnosprytną osobą polecam b. albopilosum...

jeżeli zaś miałaś już jakiekolwiek zwierzę wymagające choć troszkę trudu w utrzymaniu to poradzisz sobie z a. geniculata...

najlepiej dużo przeczytaj o wybranym przez siebie gatunku zanim go kupisz[wtedy jest dużo łatwiej(ale to chyba oczywiste :P )]

to by było na tyle :)

dobranoc

Atrax Robustus
18-08-2012, 04:49
No nie czytaja FAQ, a potem sa problemy.
Ok.. ja sam nie wiem, czy jestem alergikiem na wloski...ale chyba nie, bo wczoraj mi rosea sypnela nimi w twarz i mialem ...leciutki katarek przez chwile.

Alergii mimo wszystko nie mam.
W Polsce nie ma dostepnych testow na jad i wloski ptasznikow, chociaz chyba wypadaloby sprawdzic w Instytucie Chorob Tropikalnych...bodajze w Gdyni. Chyba jedynie tam jest niewielka szansa, ze za jakas oplata dostaniesz test.

MaJSteR
18-08-2012, 06:58
e tam

ja mam alergie prawie na wszystko sie nie boje mojego dotykac...

moja matka nawet chciala go wziac dzisiaj na rece ale jej nie dalem bo by spanikowala i go zabila pewnie :/

panie... nie pykaj nawet jak masz alergie...

najwyzej Cie zabije... no i co z tego? LoL

manyack
18-08-2012, 08:27
A ja polecam Grammostole aureostriate. Sam jestem poczatkujacy i zacząłem wlasnie od niego. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Polecam też Grammostole pulchre. Jesli ineresuja Cie badania alergiczne to poszukaj w starszych postach mojego zapytania -> "badania alergiczne na jad pająków" tez się tym interesowałem i otrzymałem kilka przydatnych odpowiedzi :) Pozdrawiam.

ladychobits
18-08-2012, 08:56
oj ludzie faq jest byczy ale w każdym razie wybrałam brachypelme albopilosum L1 w cenie jest 25za sztuke u mojego wójaszka sprzeda mi ją i powiedział że w razie potrzeby będzie mógł jego wziąść z powrotem
wielkie dzięki za wszystko!

memphis
18-08-2012, 09:35
25 za kędziora po L1 to ten wójaszek nieźle zarobił na tobie :| ale masz rodzinke pozazdrościć

nokeg
18-08-2012, 10:26
hehe ja bym ja polecam kupno od Zbyszka, on ma kędziorki L7-L8 za 29zł !! :-)

tomeq
18-08-2012, 10:27
Polecałbym Grammostola Rosea( sam mam takiego) ale jest 1 szkopul: samice tego gatunku bardzo dlugo żyją (20 lat) , samce żyją 7lat. Jeżeli chcesz ptasznika krótko żyjącego a przy tym pieknego polecam A.Metallica, heh tylko ze jest to jeden z drozszych pajączkow. ale dla chcacego nic trudnego...

RAMMSTEIN1
18-08-2012, 12:17
nalezy jednak zwrócic uwage na fakt ze Avicularie ( metallica, Versicolor itd...) padaja bardzo bardzo czesto gdy maja zle warunki.
I co z tego ze G. rosea długo zyje ( nawet do 30 lat ) ? w koncu im dluzej będzie zyl tym chyba lepiej ? ;) A. metallica po 2 wyl kosztuje 50-60 zł ( zalezy gdzie sie kupuje :> ) natomiast jak juz pisalem - polecam na poczatek G. pulchra lub jezeli chodzi o wyglad Brachypelmy i Acathoscurrie :)

kak
18-08-2012, 12:19
nokeg: ja tez mam smithiego i tez L3 i tez wybralem go ze wzgl na urode :)
a teraz zauwazylem jest dosc szybki, ale moze dlatego, ze wczesniej byl przed wylinka.

Jimbo
18-08-2012, 12:49
Smithi nie jest taki szybki. Twój jest szybki, bo jest mały. Maluchy zawsze mają spida, jak podrośnie to zwolni nieco ;)

nokeg
18-08-2012, 12:59
no jednego zaraz jak dostałem i przekładałem go z pojemnika na klisze do pojemniczka na mocz to mi sie jakoś wywinoł i uciekł na biórko, dość szybko biegł, ale udało sie go schwytać, zato na drugiego musiałem podmuchać żeby sie ruszył i przeszedł do drugiego pojemniczka, niemoge sie doczekać aż będą miały wszystkie kolory bo teraz są tak jakby szare z różowym:-) ale na jednym już moge sie dopatrywać innego odcieniu na kolanach :-)

Atrax Robustus
18-08-2012, 14:08
Faq jest byczy, ale trzeba go przeczytac :)
To uniknie pozniejszego kasowania postow i ewentualnych pretensji :)
25zl... strasznie duzo :/

MaJSteR
19-08-2012, 00:27
25 złociszy?!

to drożej niż w sklepie!

:/

pppppp
19-08-2012, 04:23
hmmm wujkowi powiedz aby za 25zł kupił sobie flachę i przemyślał cenę. taki kędzior jest wart do góra 8-10zł
widziałem na allegro kędziorki po 11zł po 2 wylince i wydawało mi się ze to jest dośc dużo (ale tam dochodzą prowizje, koszta dla allegro wiec można przełknąc) ale 25zł!!! za tyle to tam jest smithi:)))

42d3e78f26a4b20d412==