PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy Jak lnieją skorpiony



GALN
19-08-2012, 11:07
Kurcze pająka to ze 100 razy widziałem ale skorpiona nigdy jak przechodzi wylinkę
mam pytanie 2 moje skorpionki miały wylinki i nie wiedziałem nawet kiedy wyszły z siebie poprostu:) I teraz się boję że 1 albo zdycha albo ma wylinkę leży sobie plackiem no i tak sobie lezy od rana jakoś takoś albo zdycha albo to wylinka.
No jak delikatnie ruszyłem ale tak tycio tycio ;) ten jego zabujczy kleszcz to się poruszył.
Mam pytanie ile czasu skorpiony wychodzą z siebie ?
Na brzuszku czy na pleckach?Bo jak na plecach to go obróce:)
A czasami czy on nie zdycha?
Ma wilgotno.Terra ma 100 razy większe od siebie.Temperatura ok.Głodny nie jest zjadł 3 muszki i przestał jeść. Przydało by się takie faq dla początkujących o skorpionach jakie jest o pająkach.

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 11:40
na brzuchu - trwa to w zaleznosci od rozmiarow skorpiona do 2-3 h - Moj skorpion w trakcje wylinki mial barwe...hmmm..."przeroczysta" siedzial w kryjowce i nie wychodzil :)
tutaj masz FAQ http://terrarystyka.com.pl/faq/pytania.php?id=7 :D

PaWeL^
19-08-2012, 13:57
czesc

a ja zadam takie pytanko ! mam P.Imperatora niecale 2 miesiące (u mnie) ma ok. 15 cm co ile taki duży skorpion przechodzi wylinke i w jakim może być wieku ?

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 15:29
skorpiony w przeciwienstwie do ptasznikow wylinki przechodza bardzo rzadko wiec trudno jest powiedziec - wszystko jest tak samo uzaleznione ( jak w przypadku ptasznikow ) od warunkow panujacych w terra i ilosci podawanego pokarmu :) a powinnien byc okolo 8-9 wyl ( nie wiem... ) ;)

GALN
19-08-2012, 15:40
no to pewne jest że mój jeden zdycha :( zdarza się i tak za długo leży

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 15:57
hmm...zaczekaj jeszcze, to moze byc wylinka skorpiony dlugo sie przygotowuja do wylinki w tym czasie sa bardzo ospala i ich ruchliwosc ograniczona jest do minimum - sprawdz jakie ma warunki w terra ;) mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze...
Pozdrawiam :)

GALN
20-08-2012, 15:54
Szczelił w kalendarz wiedziałem oby reszta się trzymała.Będzie dobrze jak odchodził
powiedział że za rok będą nas miliony hehehe.

42d3e78f26a4b20d412==