PDA

Zobacz pełną wersję : naswietlanie cesarskiego



majes
19-08-2012, 12:29
jaki jest najlepszy cykl naswietleniowy skorpiona casarskiego???Mam 2 zarowki 25 W ale sadze ze wystarczy jedna.Na noc czerwona zarowke o mocy 15W.Czy czerwona bedzie dawac odpowiednia ilosc ciepla w nocy (22-24 stopnie)???czy czerwone swiatlo moze swiecic sie cala noc(od np 22.00 do 7.00)i czy od 7.00 do 22.00 musi byc naswietlany??????lub np naswietlenie od np 16.00 do 22.00??????
Jak czesto trzeba zraszac terrarium????

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 13:15
12 godzinny cykl oswitlania. Skorpiony Cesarskie wymagaja duzej wilgotnosci mozesz zraszac terra malymi ilosciami codziennie lub wiekszymi raz na 2 dni ;):D

majes
19-08-2012, 13:36
12 godzinny cykl oswietlenia -czy oswietlenie czerwone(nocne) zaliczane jest do tego cyklu???Czy spryskiwanie terra rano i wieczorem malymi ilosciami wody wystarczy???(malo tzn 5 prysniec spryskiwaczem ?? ).Jestem nowy i nie bardzo sie znam wiec nie smiejcie sie z moich pytan :-)

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 15:27
cytat:
"12 godzinny cykl oswietlenia -czy oswietlenie czerwone(nocne) zaliczane jest do tego cyklu??"

zaliczane jest wtedy gdy temperatura ktra panuje w terra jest taka jak w dzien w naturalnym srodowisku wstępowania - wiec raczej sie nie zalicza ;) ( sorry za to ze nie dobralem odpowiednich slow - ale jestem przemeczony ;) )

cytat:
"Czy spryskiwanie terra rano i wieczorem malymi ilosciami wody wystarczy???(malo tzn 5 prysniec spryskiwaczem ?? )."

zalezy jaki duzy jest pojemnik ze skorpem - IMHO wystarczy ;) :P

walter
20-08-2012, 20:31
Ponaswietlaj go "czarnym swiatlem" - zobaczysz, jak super moze wygladac skorpion!
Tylko bez przesady - przy dluzszym naswietlaniu czarnym swiatlem skorpion traci na jakis czas fluoroscencyjne wlasciwosci w pancerzu.

Jesli chodzi o spryskiwanie, jesli dasz POD podloze warstwe zwiru i bedziesz dolewal wody przez rurke, wystarczy, ze prysniesz 1-2 razy w tygodniu.

42d3e78f26a4b20d412==