PDA

Zobacz pełną wersję : Nie uciekniesz tak szybko!!:-)



majes
19-08-2012, 15:16
Przegladalem forum i duzo czytalem u uciekajacych zwiarzach.
Moj imperatorek nawet jakby stanal na ogonie w najwyzszym miejscu(srodek terra) to do krawedzi brakuje mu 6-7 cm a skakac chyba nie potrafi, wspinac sie po szybie tez raczej nie wiec czy musze mu przykrywac terrarium???????Myslac logicznie nie powinien uciec w zaden sposob.Czy zdarzaly wam sie takie przypadki ze zwierzaki uciekaly nawet gdy byliscie pewni ze zabespieczysliscie terra w 100%????????No chyba ze sa magikami.

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 15:25
hmm...imperatory sie nie wspinaja wiec tak czy siak - nie ma mowy zeby uciekl ( chyba ze doczepisz mu skrzydla ;) ) a co do innych zwierzakow to owszem...raz bylem przekonany ze Moj P. cambridgei nie zwieje - jak sie okazalo, mylilem sie... :D:D:D

majes
19-08-2012, 15:44
pocieszyles mnie bo to moja pierwsza noc ze skorpionem i juz chcialem siedziec przy niem i pilnowac zeby nie nawial bo jak bym sie z nim w nocy spotkal to raczzej bym nie byl zadowolony.
On teraz siedzi pod czaszka.Od kilku godzin nie chasa tylko siedzi w jednym miejscu i rozmysla.Ma 24 stopnie w terra.Czytalem ze w nocy sa aktywne wiec czemu on jest taki ponory??????

RAMMSTEIN1
19-08-2012, 15:56
hmmm...to dobre pytanie :P, najprawdopodobniej sie zadomawia :P - moj skorpionek zaraz po przybyciu do Mnie tez sie tak zachowywal wiec nie obawiaj sie ;) nic mu nie bedzie :P - temp jaka ma obecnie jest dobra :) - pamietaj ze P. imperatory wymagaja duzej wilgotnosci ;) i zapewniam zyciem ze nie zwieje Ci - gdyz jak juz pisalem imperatorki ( i nie tylko ) sie nie wspinaja ( ale w razie czego zawsze mzoesz wyegzekwowac :P )

Skibi
19-08-2012, 16:51
Są pewne wyjątki ;))))) Otóż ja , żeby nie było "łyso" , zrobiłem w terra skorpionów ściany z kleju do glazury. Efekt jest bardzo ładny, ale skorpionki wspinają się po nich jak alpiniści :)))) Co prawda nie obawiam się o ucieczkę, ponieważ zainstalowałem pokrywę, ale efekt jest piorunujący: skorpiony łażące po ścianach. Szczególnie chętnie podchodzą do żarówki, żeby się troszkę powygrzewac. Pokrywa może się przydać nie tyle jako zabezpieczenie przed ucieczką, tylko jako pomoc przy utrzymaniu wysokiej wilgotniości.


pzdr.Skibi

walter
19-08-2012, 21:25
Wystarczy, ze znajdzie cos w miare szorstkiego do zaczepienia lapy i wejdzie jak po drabinie.
Moje imperatory maja podloze kokosowe z dolna warstwa zwiru (w celu lepszego utrzymywania sie wilgotnosci).
W rogach sa wlozone rurki, przez ktore raz w tygodniu dolewam wody.
Niestety, rurki musialem wymienic na inne, bardziej sliskie - po poprzednich wlazily sobie jak chcialy.
Jednego dorwalem na brzegu terra.
Mlode doskonale sie wspinaja nawet po rogach terra klejonych silikonem.

majes
20-08-2012, 07:29
wlasnie przyszedlem ze szkoly i spal pod czaszka.zabralem mu ja zeby go zobaczyc i chyba go niechcacy dotknalem bo otworzyl szczypce i podniusl do gory jak by chcial zaatakowac.jak mu czaszke oddalem to polazil troszke po terra i wlazl pod nia z nowu.najczesciej spi w nosie.chyba mu sie tam podoba.poprzedni jego wlascicel nie zbudowal mu zadnej kryjowki i sam biedak kopal norki.Temp ma 26 stopni.w nocy 22 stopnie.chyba dobrze. w nocy wogole sie nie ruszal tylko siedzial w nosie.zobaczymy dzis.pzdr

RAMMSTEIN1
20-08-2012, 08:41
Imperatory lubia siedziec w kryjowkach i rzadko wychodza - chyba ze czasami w nocy napolowanie - lub moze wiec wylinke ;) ale nie stresuj go :) a co do temp. ma dobra ;)

mAYh3m
20-08-2012, 08:42
A teraz cos z zupelnie innej beczki (copyright by Latajacy Cyrk Monthy Pythona™ ;))

Oto opowiesc o jednym z najlepszych "uciekaczy" z pozornie "bezpiecznych" domkow : o moim Chomiku (stare dzieje).

Mial skubany pomysl : podpychal bude pod krawedz, wspinal sie na nia, z budy sie rozpedzal, lapal sie rozpaczliwie krawedzi akwarium i dawal dyla. Mialem rozne sposoby zabezpieczania - przytwierdzania domku itp, itd.

No i ktorejs nocy dal dyla skubany ;)

Heh :]

Pozdrawiam,

MaJSteR
20-08-2012, 14:56
rotfl mayhem rotfl

walter
20-08-2012, 20:26
poprzedni jego wlascicel nie zbudowal mu zadnej kryjowki i sam biedak kopal norki
Niezaleznie od tego, ile i jakie fajne kryjowki bedzie mial P. imperator, jesli bedzie mial ochote, zakopie sie i tak (najlepiej pod jakims kamieniem).
Jedne zupelnie ignoruja sztuczne kryjowki i staraja sie zakopac - dlatego zawsze lepiej dac DUZO podloza - inne zakopuja sie sporadycznie - inne wogole sie nie zakopuja.
Najczesciej zakopuja sie, jesli maja za cieplo lub za zimno.

Temp ma 26 stopni.w nocy 22 stopnie.chyba dobrze
Jesli to jest dorosly osobnik, temperatura jest w porzadku - jesli mlody, powinien miec troche wyzsza (nie zapominajac o wysokiej wilgotnosci).

majes
21-08-2012, 08:16
Odkad dostal czaszke to siedzi pod nia i nic nie kopie.Planuje zmienic mu terra na troszke wieksze i dac troszke inne wnetrze(m.in wiecej kryjowek , wieksza ilosc podlloza).Myslaem dac w podlozu wezyk z dziurkami ktory polaczony by byl ze zbiorniczkiem i nalewal wody do zbiorniczka.i w ten sposob nawadnial bym podloze.Poza tym jeszcze spryskiwanie spryskiwaczem.
Kto z was tak robil?????Co o tym myslicie?????Czy to dobry sposob???????
W nowym terra beda takze nowe (troszke mocniejsze)zarowki wiec bedzie mial cieplej w dzien jak i w nocy.

MaJSteR
21-08-2012, 08:35
to moze bedzie soczne(dobre) :)

RAMMSTEIN1
21-08-2012, 09:43
skorpiony cesarkie bardzo lubia sie zakopywac iwec zapewnij mu dobra ilosc torfu ;) , co do spryskiwania terrarium - wystarczy spryskiwacz taka zabawa w wezyki itp itd. jest bez sensu - ale zrob jak uwazasz ;)

majes
21-08-2012, 11:56
spryskuje mu kilka razy dziennie ale ma okolo 60%.Zreszta przy zmianie terra wszysto musze robic od poczatku wiec nie bedzie z tym wezykiem duzo roboty a juz by bylo stale nawilzenie.mnie sie wydaje pomysl teoretycznioe dobry lecz ciekawe jak to bedzie w praktyce.Ale zawsze dobrze jest uslyszec opinie kogos kto sie zna.Pzdr

42d3e78f26a4b20d412==