PDA

Zobacz pełną wersję : czy pająk może sie przejeść.???



Master_P.
20-08-2012, 12:58
kupiłem sobie pajaka Grammostola pulchra jeskieś 2 tyg. temu był prosto po 6 wylince i przez pierwszy tydzien podawałem mu muchy złapane na podwórku jadł dośc duzo stwierdziłem bo ok 2 dzienie i to dosłownie zachowywał sie jak wyglodniała bestia co wrzuciłem much to zaraz ją dorwał i zjadł. ostatnio <3 dni temu> podałe mu mącznika i na tym sie skonczyło ze zjadł jednego i narazie nie jada. To znaczy ze sie najadł czy ze nie podchodzi mu ten pokarm ?????

Serpent
20-08-2012, 13:25
moze sie przejesc na takiej zasadzie ze sie poprostu najadl i juz wiecej nie chce, ale tak zeby mu np. peknał odwłok (jak to sie kiedyś w postach pojawiało) to nie, kompletna bzdura.

Pozdrawiam
Serpent

RAMMSTEIN1
20-08-2012, 13:51
heh...Master, muchami takimi jakimi lapie sie na podworkach nie wolno karmic pajaka !! ( chyba wiesz dlaczego ? :/ ) lepiej kup pinki i wstaw do wysokiej temp wtedy wylegna sie muchy. Nie, ptasznikowi nic sie nie stanie - najwidoczniej sobie pojadl i ma dosc ;)

Atrax Robustus
20-08-2012, 14:00
Zgadza sie. Pajak nie ma prawa sie przejesc. Oczywiscie po porzadnym posilku, jego odwlok moze byc bardziej podatny na zranienia, ale nic wiecej.

Zwierzeta maja mechanizmy, ktore hamuja je przed...w tym wypadku - samodestrukcja.

RAMMSTEIN1
20-08-2012, 14:11
Owszem Atrax...bywalo ze T. blondi po obfitym posilku w postaci myszy wspinala sie i...spadla - dalej łatwo przewidziec skutki - biedny pajaczek :(:(:(
Ale nie martw sie Master Twojemu pajaczkowi nic nie będzie ;)

MaJSteR
20-08-2012, 14:55
tylko sie położyć i kulać...

na serio zdażali się ludzie, którzy myśleli, że ptaszniki to smoki wawelskie i pękają jak gumki?

Master_P.
20-08-2012, 15:27
Wiecie chyab zle sformólwałem chodziło mi o najedzenie sie na zapas a nie przejedzenie jak Smok Wawelski. A co do much to czemu nie kamic takimi czytałem ze można o ile nie miesza sie przy ulicy. Ale skor mówici ze lepiej nie to nie bede.

Dzięki za pomoc.

memphis
20-08-2012, 15:37
JA osobiście uważam że raczej można, bo doszedłem do wniosku że jeśli pajaki majaą trawienie poza ustrojowe to raczej nie uchowa jakiś shit w muszce tak samo i w żabie. Co innego weże jak zje taki żabe która miała pasożyty to wiadomo że i wezyk bedzie miał pasożyty. Ale z pajakami bym sie spierał jak coś to mnie poprawcie

RAMMSTEIN1
20-08-2012, 15:53
Ptaszników nie można karmic ( !! ) muchami takimi ktore wystepuja na wolnosci ze wzgledu na przenoszone bakterie i inne takie ;) ale jezeli chcecie - mozecie karmic swoje pupilki takimi muchami, niestety to będzie tylko przykre dla waszego pupilka, lepiej jest kupic pinki ( larwy much ) w sklpe wędkarskim i poczekac az sie wykluja.

i`am
21-08-2012, 01:49
aj tam ja karmilem swojego przez pierwsze pol roku zlapanymi muchami i jakos zyje i nic mu nie jest;]

_INVISIBLE_
21-08-2012, 02:20
Swojemu regalisowi (podrostek) tesh podawalem much , ktore lapalem w domu i nic sie do tad nie stalo....

Awikularia
21-08-2012, 03:08
To ze ludzie sa podatni na zarazenie jakims swinstwem od much nie oznacza, ze pajaki tez. Jakos na wolnosci jedza rozne owady i nic im nie jest. Nie przesadzajmy wiec, w koncu ile lata u nas radioaktywnych much :>:>:>... Nie widze nic zlego w karmieniu podworkowymi owadami, pajak ma trawienie pozaustrojowe i nawet jezeli w zabie czy myszy trafi sie jakis pasozyt wewnetrzny, to bedzie strawiony.

Tak wiec nie przesadzajmy....

i`am
21-08-2012, 12:10
no wiec wlasnie;]

Atrax Robustus
21-08-2012, 14:27
Jad ptasznikow, oprocz hialuronidaz...(bo to jest glowny skladnik toksyn zwierzecych) oraz kwasow, jak aminooctowy, zawiera tez enzymy trawienne, ktore sa tak silne, ze rozpuszczaja kosci... Jezeli enzymy te potrafia trawic bialka, to logiczne jest, ze bagatelizuja dzialanie enzymow wytwarzanych przez inne zwierzeta (nakarm pajaka osa, to nic mu sie nie stanie, mimo, ze przeciez "spozyl" jad - biorac pod uwage to, ze nie zostal uzadlony).

Jad ptasznikow zawiera odczyn kwasny, a jak wiadomo - wiekszosc bakterii nie jest acidofilna... wrecz mozna powiedziec, ze srodowisko o niskim pH je zabija, wiec wszelkie pasozyty i drobnoustroje sa niszczone.
Troche gorzej jest z substancjami i truciznami nieorganicznymi, jak metale ciezkie.

Master_P.
22-08-2012, 12:46
A ja ma pytanie jeszcze co do jadu czy jak mnie pająk np upierniczy to mam sie czego obawiac w duzym stopniu czy jedynie tego ze miłapa spuchnie jak po np trzmielu czy osie

RAMMSTEIN1
22-08-2012, 13:02
nie obawiaj sie - na wypadek ukaszenia co robic i takie inne pisze w FAQ wiec zachecam do lektury ;) jezeli jestes uczulony na jad ptasznika to ukaszenie moze miec rozne komplikacje - bardzo rozne :>. Natomiast jezeli nie jestes to nie obawiaj sie niczego :)

MaJSteR
22-08-2012, 14:18
zależy jaki pająk i czy jestes uczulony

42d3e78f26a4b20d412==