PDA

Zobacz pełną wersję : The Convention on International....



RAMMSTEIN1
22-08-2012, 00:13
kolejny dobry link - wiele osob pyta co to jest CITIES i jakie gatunki naleza do CITIES szczegolowe wyjasnienie znajdziecie tutaj -----> http://www.atshq.org/articles/cites.html - ta stronka www.atshq.org, jest super :> ;)

Awikularia
22-08-2012, 04:03
A ja się pochwale - w poniedzialek odebralam zaswiadczenia z Wydzialu Srodowiska i Rolnictwa. Zarejestrowalam 12 gatunkow i zaplacilam 137 zlotych. Porazajaca suma to nie jest, a jak wyglada takie zaswiadczenie (wrzucilam tam moje zaswiadczenie) mozna zobaczyc na www.terrarystyka.com.pl w temacie "Rejestracja we Wroclawiu".

MaJSteR
22-08-2012, 05:53
dla szesnastolatka to jest porażająca suma :(

i na pewno nie wydam tyle kabzochy na rejestrację

gdyby było to tańsze, zarejstrowałbym zwierzaki

Jimbo
22-08-2012, 07:11
Też nie mam zamiaru nic rejestrować, niby po co ? I jeszcze płacić za to... paaaanie, daj pan spokój ;)

MaJSteR
22-08-2012, 07:58
no właśnie...

zapomniałem o moim stałym texcie...

eh.. jakbym był awikularią i miał dużo pająków i własną pensję też bym zarejestrował ale jestem uzależniony od rodziców więc se nie moge na coś takiego pozwolić


PAAAAAANIE!!!! DAJ PAN SPOKÓJ !! ! !! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

RAMMSTEIN1
22-08-2012, 08:25
ja zarejestruje ;)

MaJSteR
22-08-2012, 08:39
jak jesteś bogaty to rejestruj :P

ja wyznaje motto: 'bo to polska nie e e e e e ee łyci byci elegancja francja' :D

lol

tylko nie posądzajcie mnie teraz o słuchanie hip hopu :)))

Jimbo
22-08-2012, 09:04
Po prostu nasz rząd nie wie już z czego kasę ściągnąć, to takie coś wymyślili. Niedługo trzeba będzie płacić za ziewanie w miejscu publicznym.

Awikularia
22-08-2012, 09:35
ja nie jestem bogata, a wrecz przeciwnie. Ale rozumiem was. Kiedy bylam w szkole sredniej, tez nie mialam kasy.... i pewnie tez bym nie zarejestrowala (pomiajac, ze nie mialabym za co kupic tylu pajakow...).

Kendzierzawiec
22-08-2012, 09:39
yyy.... a co będzie jak komuś urodzi sie 700 pajaków ? Będzie musiał je zarejestrować ? I za to zapłacić ?

RAMMSTEIN1
22-08-2012, 09:49
Tak Kendzierzawiec :P:P

ja mam duuuuuuuzo pajaczkow i jakos starcza mi na wszystko pieniedzy - wystarczy tylko wystarczy umiejetnie rozdzielac na wszstko fundusze :P:P

Jaxter
22-08-2012, 09:53
"wystarczy tylko wystarczy umiejetnie rozdzielac na wszstko fundusze :P:P"

--- niektorzy nie mają co rozdzielac :PP

tomeq
22-08-2012, 10:05
Ja mam B.Albopilosum i nie zamierzam rejestrować bo:
-W urzędzie w gliwicach nie mają odpowiednich formularzy(wiem bo moj kuzyn już próbował)
-PO CO... przeciez nic sie nie stanie jak nie zarejestruje
-moj pajączek jest jeszcze maly i poki co nie zamierzam go rozmnażać

Tomeq 3868189

Kendzierzawiec
22-08-2012, 10:07
To ile pujdzie kasy np. na 500 pajaków ?

MaJSteR
22-08-2012, 10:30
kendzierzawiec:

za 500 pająków tego samego gatunku pójdzie tyle samo co za jednego tego gatunku...
płaci sie tylko za odrębne gatunki...

awikularia:

w porównaniu do mnie na pewno jesteś bogata...
masz stały dochód - to nas różni... lol
________

a jakbym był bogaty to bym kupił wszystko i wszystkich i bym ich nawet mógł rejestrować... ale za rejestrację wtedy zapłaciłbym sobie :D

<peace>

RAMMSTEIN1
22-08-2012, 10:58
Zgadza sie - nawet jak będziesz mial 10,000 ( :P ) szt to placisz tylko za gatunek- wiec nie ma znaczenia - ale bez sera jest gdy hoduje sie np. jeden okaz z kazdej Brachypelmy :/ :((

MaJSteR
22-08-2012, 11:02
a jeszcze bardziej bez sera jak sie ma jedną albopilose
i sie za kilka dni kupi jedną smithkę :/

RAMMSTEIN1
22-08-2012, 11:15
wtedy trzeba placic za obie i to jest bez sensu placic za jeden tylko okaz :/ z tego wychodzi ze bardziej oplaca sie hodowac kilka sztuk ;)
a gdy sie zarejestruje np. smithi i za 2 lata kupi sie druga to tez trzeba rejestrowac czy nei ???

MaJSteR
22-08-2012, 14:17
no panie tego to sie ode mnie pan nie dowiesz :/

walter
22-08-2012, 14:33
Poniewaz jestem zupelnie niedoinformowany w najswiezszych pomyslach wladz RP, zwracam sie z uprzejma prosba o oswiecenie mnie, czy rejestracja bezkregowcow jest obowiazkowa, jakie konsekwencje pociaga za soba niezastosowanie sie takiego prikazu (o ile takowy istnieje) oraz jakie prawa i przywileje (poza prawem do posiadania zwierzaka) taka rejestracja daje?

Jezeli wyszla ustawa na ten temat, ciekaw jestem, jakie sa jej praktyczne cele, poza celem wydojenia mniejszej lub wiekszej kasy z posiadaczy lub hodowcow bezkregowcow?

Mysza1983
22-08-2012, 14:44
Ktoś już o tym pisał w dziale CITES/REJESTRACJA: 5000 kary za gatunek lub 3 miechy więzienia.
Ja jutro ide odebrać papierki na moje pajączki (38 zł w dupe).

walter
22-08-2012, 15:38
Dobra ... poczytalem sobie troche (na co zazwyczaj mam malo czasu) i jesli dobrze zrozumialem, obowiazek rejestracji dotyczy tylko i wylacznie gatunkow objetych Konwencja CITES ... czy moze sie myle?

W dalszym ciagu natomiast niebardzo rozumiem CEL takowej rejestracji.
W jakich krajach jeszcze obowiazuje REJESTRACJA zwierzat CITES'owych - czy tylko w Polsce?

Zastanawiam sie, jakimi kwalifikacjami powinni dysponowac ludzie kontrolujacy, czy (dajmy na to) B. boehmei podlega rejestracji, jesli zlapany na goracym uczynku przestepca, posiadacz w/w ptasznika uprze sie, ze to jest Aphonopelma bicoloratum, ktora nie jest wyszczegolniona w spisie CITES a ktora wyglada prawie identycznie?

Watpie zreszta, czy taki kontroler bedzie w stanie odroznic CITES'owa B. smithi od nie-CITES'owej P. regalis ... ;-))))

Robson
22-08-2012, 19:32
a ja slucham i ktos ma cos do tego?

RAMMSTEIN1
23-08-2012, 05:16
"obowiazek rejestracji dotyczy tylko i wylacznie gatunkow objetych Konwencja CITES ... czy moze sie myle?"

masz racje ;)

"5000 kary za gatunek lub 3 miechy więzienia.
Ja jutro ide odebrać papierki na moje pajączki (38 zł w dupe). "

to ja troche bym posiedzial - teraz i tak nie mam kasy na rejestracje :( - zgadnijcie dlaczego...? - of koz...zamowilem nowe pajaczki :D:D:D a o rejestracje bede sie martwil albo pozniej albo w wiezieniu :D:D

MaJSteR
23-08-2012, 06:03
lol

Awikularia
23-08-2012, 10:27
Walter, zdaje sie ze na terrarystyce Armal dokladnie przedstawil problem rejestracji. A poza Polską wiem ze swoje zwierzeta maja obowiazek rejestrowac Czesi i Niemcy. Nasza rejestracja powstala na bazie niemieckiej.

krzdab2150
24-08-2012, 03:09
Walter tez staram sie zrozumiec parę rzeczy. Były opinie, że bezkręgowców nie trzeba będzie rejestrować.

Nie sądzę, aby problem był w pojedynczych pająkach - zresztą, ja też się uprę, że moj kędzior to l. parahybana i co?? Myślisz, że ktoś to sprawdzi.

Jeżeli jednak spojrzymy na konwencję i obowiązek rejestracji trochę inaczej - to nie wygląda już tak źle, a sam przepis ma swój sens.

Nietrudno sobie wytłumaczyć chęć uregulowania handlu dzikimi zwierzętami (roślinami też): setki ich pdają po drodze, zanim trafią do nas. CITES jasno określa skąd zwierze pochodzi - może te pająki znalazły się tam bez sensu, ale inne większe (ptaki, gady) można jakoś zrozumieć.

Przepisy takie obowiązują na całym świecie. Zobaczymy - dotrze się, parę absurdów po drodze, małá nowelizacja ustawy, bałagan, potem jeszcze coś i będzie OK!!! Dont' worry
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==