PDA

Zobacz pełną wersję : Do znawcow polskich pajakow



NukeIt
23-08-2012, 12:26
Witam wszystkich

Znalazlem dzisiaj na strychu pajaczka - maly (jakes 4mm cialka, z czego ok. 3/4 to odwlok), zielony, na podluzny odwlok a na nim czarno-zlote kropeczki.
Pierwszy raz tekiego cosia spotkalem i chetnie bym sie dowiedzial co to za jeden;)
Fotki niestety nie mam, ale jak jeszcze jutro go znajde, to postaram sie cos pstryknac

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

Karcharoth
24-08-2012, 01:57
cześć
może to Cofnik (Diaea dorsata) jest zielony ale na odwłoku ma coś w kształcie liścia :) często go można spotkać w lasach ale w ogrodach też sie zdarza skąd mógł przemigrować na strych, z innych zielonych istot to może być krzyżak zielony(A.cucurbitina) z 4 parami czarnych kropeczek na odwłoku, za kadziołkami ma taką charakterystyczną czerwoną plamkę albo Spachacz zielonawy ale on to prawie cały jest w takim kolorze :)
przyślij fotkę

pozdrawiam
Karcharoth

Karcharoth
24-08-2012, 02:30
aaaa foto krzyzaka zielonego mam zamieszczone na spisie terrarystów Rybnik Karcharoth, kliknij w fotkę mojego ptasznika to tam sie znjduje ale jest dość spore ;)
zawsze samice mają gigantycznych rozmiarów odwłoki przed zrobieniem kokonu
pozdrawiam

Karcharoth
24-08-2012, 02:48
sory za pomyłkę tam jest krzyżak łąkowy teraz dopiero widzę białe plamki na odwłoku :) ale krzyżak ziel jest no poniekad podobny tylko o połowę mniejszy :)

Atrax Robustus
24-08-2012, 09:25
Moze to wlasnie Araniella cucurbitina...
Niedorosle osobniki zwykle o tej porze szukaja sobie schronienia na zime.
Hmm...
Oczywiscie Diaea dorsata tez nie wykluczam.

NukeIt
24-08-2012, 16:32
Niesteny nie udalo mi sie fotki dzisiaj zrobic - jak dorwalem sie do aparatu, to bylo juz tak ciemno, ze o zdjeciach nie bylo mowy '^_^
Swietna masz ta fotke w profilu:)
Czym robilas, oczywiscie jesli to nie tajemnica?;)

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

Karcharoth
27-08-2012, 02:12
fotki robiłam cyfrowym hp photosmart 735 :) fajny aparat, zoom cyfrowy jest świetny jak na taką cenę :)

NukeIt
27-08-2012, 03:23
Dzisiaj udalo mi sie fotke zrobic
Niestety jakosc pozostawia wiele do zyczenia, nie wiele widac '^_^
Aparat fajny, ale minimalna odleglosc ostrzenia to ok. 40/50cm:(
Dodam, ze pajaczek nawet nogi ma zielone

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

NukeIt
27-08-2012, 07:25
A jednak dalo sie lepsze zrobic;)
http://republika.pl/nukeit/pajomy_domowe/
Tam sa dwa ujecia tego pajaka

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

42d3e78f26a4b20d412==