PDA

Zobacz pełną wersję : chudzinka...



Yeter
24-08-2012, 09:18
Z góry przeprószam za kolejny post o jedzeniu ale posłuchajcie:
Smitka kupiona jako L1 (miała strasznie mały odwłok jak kupiłem i u mnie też nic nie jadła) po 10 dniach przeszła wylinke. Teraz 10 dni po wylince też nie tyka pokarmu, raczej ucieka. Odwłok jest mniejszy od karapaksu. Próbuje karmić maleńkimi mączniakami, temp 25*C, wilgotność ok, pudełko po kliszy.
Przecież maluchy powinny jeść !!!

Atrax Robustus
24-08-2012, 09:34
A jednak nie jedza :)
Juz jestem bardzo zmeczony postami o jedzeniu, ale ok... niech jeszcze ten jeden raz poscik o karmieniu pinkami zostanie :]

Ja Cie pociesze tym, ze moja smithi l3 nie jadla nic przez miesiac.

Powiem tak -> Jesli sie rusza, reaguje na bodzce i nie jest uszkodzona...nie ma plesni...narosli... nie jest przesuszona, to wszystko jest w porzadku :]

A jedzeniem sie Yeter nie przejmuj. Sam widzisz, ze jest aktywna i oprocz tego, zachowuje sie w miare "normlanie".

Yeter
24-08-2012, 09:41
Dobra jeszcze raz sorki i ja już sie zamykam na tematy jedzenia. Ale jednak człowiekowi lepiej...

Atrax Robustus
24-08-2012, 10:18
Spoko :)
W koncu od czasu do czasu pytanie musi sie powtorzyc :)

x ray
24-08-2012, 12:56
Mój pajączek tego gatunku przed wylinką nie jadł ok.15 dni,co mnie bardzo niepokoiłono i po wylince też miał post kilka dni ....ale stwierdziłem któregoś dnia że pobiera pokarm ale bardzo powoli je .Wiec teraz pokarm podaję na noc i pozostawiam dłużej niż u innych pajączków ...ewentualnie podmieniam na świeższy następnego dnia......narazie jest ok.Często też sam zaglądałem do pajączka aby sprawdzic czy je i w ten sposób sam się przyczyniałem do tego że go niepokoiłem i przerywał posiłek aby się schować do kryjówki , wiec teraz ma więcej prywatności w czasie karmienia.... :) ważne żeby jadł ,a to że mało to już ich taka natura.....Powodzenia.

Yeter
25-08-2012, 09:46
Ale on nie to że mało tylko wogóle. Nie wiem czy to dobrze ale mącznik jest u niego cały czas. Tylko teraz bede żadziej zaglądał do niego(tak raz dziennie zaglądałem), może coś pomoże.

x ray
25-08-2012, 12:22
Takiemu maluszkowi musisz przekroic robala....mój chetnie je pinki (uśmiercone ).....a poza tym jest małai miękka ......hi....hi..hi

NukeIt
25-08-2012, 15:59
Inna mozliwosc, to zarwy moli
Ja np. jak u babci orzechy luskam, to tam czasem sie taki robaczek trafi, a ze to orzechy ze wsi, bez nawozow itp, to robale zdrowe sa;)
I w sam raz dla takiego pajaczka L1/L2 lub innego malucha

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

NukeIt
25-08-2012, 16:00
larwy, nie zarwy
sorry - zmecznie '^_^

42d3e78f26a4b20d412==