PDA

Zobacz pełną wersję : albopilosum



michał ptasznik
26-08-2012, 01:56
Mam taki problem. Mój JULEK (brachypelma albopilosum) zaszył się w skrytce z kory i siedzi juz tam 3 dni. Zrobił sobie murek z torfu prześwity oblepił pajęczyną. I teraz problem na korze pojawiła się pleśń. Nie wiem co pająk tam robi może ma wylinke i boję się wymienić korę.Co robić.
_________________
brachypelma albopilosum (JULEK) L7-L8

Kafares
26-08-2012, 02:24
Witam! No to rzeczywiscie masz problem:-(( Hmm pomyślmy. Może spróbuj ostrożnie oczyścić miejsce zarośnięte pleśnią patyczkiem do czyszczenia uszu zanurzonym w alhkocholu. A i możesz obniżyć wiglotność w terra. Pająkowi nic nie powinno być bo w ktyjówkach mają zawsze większą wilgotność. hmm ale z tego co wiem to brachypelmy przechodzą wylinke poza swoimi kryjówkami. Zaczekaj jednak na wypowiedzi bardziej dośiadczonych hodowców.


Pozdrawiam wszystkich terrarystów
************************************************** *******
Psalmopoeus cambridgei x2 L6 - Fafik i Kafik
Brachypelma boehmei L7 - Bombik
Chromatopelma cyaneopubescens L1 - Chromik
Aphonopelma seemanni L2 - Pipek

Hari
26-08-2012, 02:35
Zalezy ile tej plesni jest. Jak mało to nie przejmuj sie niczym. Po prostu nie podlewaj mu kryjowki, a terra zraszaj w przeciwleglym rogu. Napisz jeszcze po ktorej wylince jast pająk i kiedy mial ostatnią. Gdyby nawet przeszla na niego plesn to i tak zrzuci ją z wylinką. Jezeli siedzi tam od 3 dni to mysle ze spokojnie mozesz tę kore podniesc, jezeli nie bylo oznak ze na dniach bedzie liniał. Ja bym na Twoim miejscu mimo wszystko wywalił ta kore odrazu i problem z głowy.

michał ptasznik
26-08-2012, 04:31
właśnie to zrobiłem wywaliłem kore i wstawiłem nową nawet lepiej wygląda !!!!!!!

Math
27-08-2012, 09:23
moja albopilosum przechodzi w kryjowce....ile mozesz tyle wyczysc delikatnie...zeby go niezbyt niepokoic..

Math
27-08-2012, 09:25
ja sie bawilem korai tego typu historiami...teraz jednak wole kryjowke z malej glinianej doniczki...zero plesni...i wszyscy szczesliwi...murinusowi daje kore bo on ma sucho ...ale kedzior...to nie za bardzo

RAMMSTEIN1
27-08-2012, 10:32
Moje murinusy ( i nie tylko ;) ) maja w terra zwykłe korzenie i pleśń o dziwo sie nie pojawia, do tego murinusy robia super korytarze dzieki tym korzenią - polecam ;)

_INVISIBLE_
27-08-2012, 12:34
hmm. ja u wrzystkim mam kore w terra na szybie i jakos plesni nie ma nic ...!!!!!

RAMMSTEIN1
27-08-2012, 13:18
hmm...u Mnie tez w ogole nie ma plesni ( u pajeczakow - u wezy raz za czas sie pojawia :/ ) wiec mam problem z glowy ;)

Atrax Robustus
28-08-2012, 13:26
Rammstein1 - bo w terra murinusow masz na pewno niska wilgotnosc ;)

Ja jak mam wysoka wilgotnosc, to plesn pojawia sie (uwaga) ZAWSZE.
Ale ostatnio przestala sie mimo wszystko pojawiac, bo zaczalem zanurzac drewniane elementy w wosku, w miejscu w ktorym stykaja sie z podlozem.

RAMMSTEIN1
28-08-2012, 14:17
Atrax - u innych ptasznikow nie tylku u murinusow, nie mam problemow z pleśnią ;)

evelman
28-08-2012, 16:26
moja smithi tez przeszla w kokosie. "zabarykadowala sie siecia i gimnastykowala sie cala noc"

Math
30-08-2012, 05:07
u mnie woskowanie nie pomoglo....teraz kryjowki robie z doniczek glinianych i plesc...adios!!!!

_INVISIBLE_
30-08-2012, 10:56
U mnie jeszcze nie bylo plesni , wystarczy ostroznei z wilgotnosci i jest wrzystko ok i zraszac po podlozu...

RAMMSTEIN1
30-08-2012, 13:34
zgadza sie, ale po pewnym czasie i tak zacznie wytwarzac sie plesn - ja na szczescie nie mam do czynienia z plesnia moje pajaczki maja idealne warunki i nie musze martwic sie o plesn :)

42d3e78f26a4b20d412==