PDA

Zobacz pełną wersję : !!!!!POMOCY- CHYBA GO UKATRUPILEM!!!



Banan
28-08-2012, 15:12
POMOCY!!! MOJ SMITHI L3/4 WLASNIE PRZECHODZI WYLINKE!!! PRZECHODZI JA PIONOWA SIEDZAC "GLOWA" W DOL W SWOJEJ NORCE!!! NIC NIE WSKAZYWALO ZE TO MA BYC JUZ WIEC WZIELEM SOBIE SLOIK W KTORYM MIESZKA I GO OGLADALEM. WKURZYLO GO CHYBA TO I SIE PORUSZYL!!!!!! WTEDY ZOBACZYLEM PEKNIECIE NA JEGO ODWLOKU!!!! TO CHYBA JUZ WYLINKA!!! POMOZCIE MI!!! CZY NA 100% UGRZAZL W WYLINCE?? CZY JEST DLA NIEGO JAKIS RATUNEK??!! CZY MOZE MU SIE UDA WYLINIEC JESZCZE DO KONCA??? RATUUUNKUUUUU!!!!!!!!!!!!

Hari
28-08-2012, 15:17
Odstaw go na miejsce. Jak zaczniesz mu "pomagac" to wtedy napewno juz sobie nie poradzi... Jedyne co mozesz zrobic to podniesc wilgotnosc i czekac. Mysle ze jezeli to jest wylinka to da sobie rade sam nawet "glową" w dól.

RAMMSTEIN1
28-08-2012, 15:27
spokojnie nic sie nie stanie, jak napisal Hari - odloz go na miejsce i pajaczek sobie poradzi i lepiej daj mu spokoj na pare dni az przejdzie wylinke ;)

kazikrulz
28-08-2012, 15:55
nie stresuj go i czekaj :), wieksza wilgotnosc pomoze

Atrax Robustus
28-08-2012, 16:02
No..raczej go nie ukatrupiles :P
Byly wypadki, ze pajak przechodzil wylinke w paczce, jak byl wysylany :)
Ale w zadnym wypadku go teraz nie ruszaj i nie podnos mu tez wilgotnosci poprzez sprywkiwanie jego pojemnika (to moze byc zbyt stresujace dla niego).
Moglbys go odlozyc w wilgotne miejsce, ale nie majstruj mi nic w pojemniku, bo to najwyzej moze mu zaszkodzic.
Najlepiej jest wszelkie zabiegi robic przed wylinka.
Ja zwiekszam wilgotnosc na pare dni przed wylinka, np. gdy widze, ze pajak wytwarza wieksze ilosci pajeczyny.


aha.. i powodzenia :)


Ps. ... i nie krzycz tak :]

krzdab2150
29-08-2012, 09:37
nie stresuj pająka i sam też się nie stresuj!!
Pisz co dalej...

Banan
29-08-2012, 11:10
Ufff sytuacja narazie pod katrola... Pajak sie chyba rozmyslil i nie chce mu sie wylinki robic :D. Narazie siedzi sobie w pojemniku swoim i nic konkretnie nie robi... Cale szczescie ze czasem rusza nogoglaszczkami to mam pewnosc ze zyje... Czekam kiedy ta wylinka to wreszcie odetchne...

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 12:30
odczekaj pare dni - cierpliwosci, pajaki moga "przekladac" przejscie wylinki do paru dni wiec nie martw sie ;)

nokeg
29-08-2012, 13:06
no chwila pęknoł mu odwłok i sie rozmyślił z wylinki??

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 13:14
Pająk potrafi przelozyc wylinke o pare dni - zdarzaly sie sytuacje gdy pajak nawet z peknietym odwlokiem siedzial i za pare dni....byl nowy pajaczek :P ;) ale cierpliwosci Bananie - Twoj pajaczek w ciagu paru najblizszych dni powinien przejsc wylinke :)

walter
29-08-2012, 13:57
I wbrew wszelkim pozorom, wcale nie jest tak latwo ukatrupic ptaszora ... chyba, ze przylozysz mu mlotkiem lub "Raidem" ... :)

Banan
29-08-2012, 14:59
Uffff sytuacja opanowana... Bestia wlasnie sie wyleguje na plecach i czekam az wylinieje :) Mam nadzieje ze teraz bedzie bez ekscesow i omijam jej pojemnik szerokim lukiem :D

42d3e78f26a4b20d412==