PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie jadu



farciarz
29-08-2012, 11:39
Czy jad dorosłego ptasznika mozna wyssac czyms takim jak w zalaczniku ,czy raczej dostaje sie on za gleboko jest to raczej niemozliwe ? Podjalem sie przetestowania tego wynalazku na wlasnej skorze ,ale musze poczekac na wylinki pajakow :D

Atrax Robustus
29-08-2012, 11:42
Hmm..nie wiem, jaka to ma moc, ale wiem, ze duza skutecznosc ma Avispenin.

farciarz
29-08-2012, 11:45
Moc jest raczej duża bo przy gwałtownym pociagnieciu czuc spory bol ,a zaleta urzadzonka jest cena 3,80 zł +vat

Atrax Robustus
29-08-2012, 12:03
Skoro wysysa kleszcza, to i z jadem nie bedzie problemow :]

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 12:27
wszystko sie okaze - no farciarz zobaczymy ze masz farta ( :P ) wpadnij do Mnie dam ci moja regalis lub ornatke wtedy sie przkonamy czy urzadzenie dziala - co ty na to ? :P

Kendzierzawiec
29-08-2012, 13:17
YYY... z tego co ja wiem to jad ptaszników zaszybko sie rozchodzi i takie użondzonka niedziałają zabardzo.

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 13:19
hmm...w pare minut po ukaszeniu istnieja szanse na wyssanie jadu ;) - lecz jezeli wczesniej by łyknac troche alkoholu to wtedy krew będzie rozrzedzona i jad szybicej bdzei sie rozchodzil po ogranizmie :>

Kendzierzawiec
29-08-2012, 13:35
Moim zdaniem w pare minut to już będzie zapuźno na wysysanie jadu, ale coś mi sie zdaje że niedojdziemy kto ma racje. No chyba że ktoś mi to jakoś udowodni.... wtedy sie przekonam. Nobo przecież skoro niestosuje sie opasek uciskowych ani żadnych takich to jaki ma sens stosowanie czegoś takiego ?

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 13:48
masz racje - po dluzszej chwili od ukaszenia to nie ma sensu jednak w pare min - kto wie...Farciarz, zrob eksperyment dla dobra nauki :P:P

Atrax Robustus
29-08-2012, 13:49
Hialuronidazy powoduja przyspieszenie rozchodzenia sie jadu (spreading factor), jednak ich dzialanie, mimo ze natychmiastowe, nie objawia sie tym, czym moze sie objawic po dluzszym czasie, dlatego odessanie jadu ma sens.

hmm.. Rammstein -> poruszyles dosc ciekawy temat synergizmu hiperaddytywnego alkoholi i toksyn zwierzecych. Hmm... moim skromnym zdaniem mozna tak to okreslic, gdyz pewne przyklady obrazuja, iz taki synergizm moze zachodzic.
Oprocz rozrzedzenia krwi, alkohol ma sam cytolityczne wlasciwosci i moze odslaniac receptory na powierzchni komorki, przez co poteguje wchlanianie wielu innych trucizn oraz substancji bialkowych. Alkohole sa "utylizowane" ;) w watrobie, dzieki aparatowi Golgiego i ER gladkiemu tak samo jak i inne trucizny. Tutaj pojawia sie juz problem synergizmu hiperaddytywnego... alkohol we krwi poteguje (na swoj sposob) dzialanie jadu, gdyz jedna substancja jest zdetoksykowana w watrabie w calosci, podczas gdy druga - prawie w cale lub bardzo slabo. To tlumaczy czesciowo, dlaczego po wypiciu alkoholu, jad jest o wiele grozniejszy. W koncu dochodzimy do tego, ze alkohol oslabia znacznie bariere miedzy krwia i mozgiem, a to oznacza, ze mozg jest bardziej wrazliwy na rozne substancje (jak np. toksyny, ale takze i czasteczki alkoholu - ;) - i nawet na hormony, jak adrenalinka). :]

Atrax Robustus
29-08-2012, 13:50
Kendzierzawiec - zastosowanie opaski uciskowej nie ma sensu, bo jad i tak sie rozprzestrzeni po organizmie (pisalem we wczesniejszym poscie), a odessanie czesci jadu (co nie ukrywam - jest mozliwe), moze znacznie zmniejszyc /o ile nie wyeliminowac/ ewentualne objawy.

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 14:32
no własnie :P a pozatym Atrax mozesz to przetlumaczyc na bardziej ludzki jezyk, te wszystkie nazwy ? :P ( zart ;) )

alice
29-08-2012, 19:43
remmstein a moze nie zrozumiales? heheh..

spoko da sie zrozumiec jesli ktos ma jakies pojecie o biologii lub potrafi czytac nie przejmujac sie tajemniczym slownictwem - wtedy domysli sie z kontekstu zdania :P

dodac mozna jedynie - zachowac spokoj, cisnienie krwi i pulsik nie podskoczy tak bardzo wiec i jad nie bedzie sie szybciej rozprzestrzenial... wtedy mozna wyprobowac "machine"...

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 22:52
Cytat:
"remmstein a moze nie zrozumiales? heheh"

Zrozumialem - lecz zartowałem... :P:P dobrze znam sie na biologi...

neo
30-08-2012, 05:46
No dobra, tylko zeby nie było że FArciaz kopnie w kalendarz zobaczymy jak nie pojaiw ze do dwóch tygodni to znaczy ze pająki go wszamały :P

RAMMSTEIN1
30-08-2012, 05:59
lol :D:D :P w razie czego farciarzu zapisz mi w testamencie swoje pajaczki :P ( joke ;) )

alice
30-08-2012, 06:56
zle to ujelam mialo zabrzmiec w stylu "nonie mow ze nie zrozumiales hehehe"
troche pozna pora jak na myslenie :P
a to ze na biologi sie znasz to wiem hyhyh

farciarz
30-08-2012, 07:18
Testy zaczne od pterinohilusa murinusa ,a skoncze na poecilotheri regalis jak przezyje to dam znac trzymajcie za mnie kciuki

RAMMSTEIN1
30-08-2012, 07:24
hyhyhy :> - odwiedziny w szpitalu masz gwarantowane :P:P

x ray
30-08-2012, 07:32
proponuje powiadomic media ...ala reality show...przyda sie parę złotych na nowe protezy........hi....hiii..hi.....niezle płacą.

[RED-689]
30-08-2012, 08:28
Atrax nie masz przypadkiem linka do strony z ktorej mozna bylo go kupic? Ktos kiedys podawal a "urzadzenie" ze tak dumnie go nazwe heh kosztowalo cos kolo 80zl.

Atrax Robustus
30-08-2012, 08:42
Jasne Red - tu masz linka z opisem Aspiveninu:
http://www.aspivenin.pl/produkt.html
a tutaj masz mozliwosc zamowienia:
http://wedkarskiswiat.pl/cgibin/shop?show=ASPIV&.
Obecnie troche stanial :]

[RED-689]
30-08-2012, 10:32
OK wielkie dzieki.. Zastanowie sie czy sobie nie sprawic. Chociaz jakos w to nie wierze ale gdyby co lepsze to niz szeroko otwarte oczy lekarza rejonowego :-)

Kendzierzawiec
30-08-2012, 12:05
Oto mi chodziło :D Dzięki Atraxsie wszech wiedzący :D

koleś
30-08-2012, 13:01
farciarz, gdzie kupiłeś to urządzenie tak tanio??

farciarz
30-08-2012, 13:15
wlasciwie avispenin nie rozni sie duzo od antykleszcza ,pozatym ze jest zbudowany z zaleznych komor ,ale zasada jest ta sama odsysa jad obnizajac w znacznym stopniu cisnienie powietrza .Powiedzcie mi teraz co ma zrobic osoba ktora jest sam na sam z jadowitym wlochaczem ,zostaje ukaszona w ...powiedzmy prawe przedramie .Lewa reka sama sobie nie poradzi ,o ile prawa wogule sobie poradzi LUDZIE TE UZADZENIE WYMAGA DWOCH RAK DO OBSLUGI jedynym 'bezpiecznym miejscem ukaszenia okazuje sie tors lub nogi ,a co z rekoma ?bo nie wspomne juz o plecach jaja to juz calkiem inna historia!!! Proponuje rozwiazania alternatywne (tzw. drastyczne metody) typu amputacja konczyn , ale wszystko to oczywiscie w ekstremalnych wypadkach lub powiedzmy wypadach do lasow tropikalnych bo przeciez w domu pajaki na plecy nam nie wskoczy (czyt.niepowinien)!!!:)

farciarz
30-08-2012, 13:18
urzadzenie mozna obejrzec na stronie http://www.janpol.home.pl/produkty.htm# ewentualnie zamowic.

hlaskover
31-08-2012, 15:42
a jak wezmę w zestawie z wziernikiem ginekologicznym to będzie taniej?

42d3e78f26a4b20d412==