PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewo w terrarium



justyna
05-10-2011, 06:07
Witam.
Przymocowalam w terrarium galezie (z lasu) oczywiscie najpierw je dokladnie wysuszylam , tylko boje sie o to , ze po jakims czasie moze na nich pojawic sie plesn.Jak mozna zabezpieczyc te galazki zeby uniknac takiej sytuacji ?? Slyszalam cos o jakims lakierze wodnym czy czyms takim.Jesli ktos moze to niech napisze dokladna nazwe.

Pozrd.

Justyna

Silicon
05-10-2011, 09:13
Według mnie najlepiej nie konserwować drewna – przynajmniej ja tak robię. Wytrzymałość na wilgoć i pleśń zależy głownie od gatunku użytego drewna. Z tego co wiem to najlepiej sprawuje się zdrewniała cześć czarnego bzu, akacja, dąb oraz drzewa owocowe (grusza itd.). Jeśli masz w terrarium wilgotność powyżej 80% to warto kupić konary w sklepie akwarystycznym specjalne do trzymania w wodzie. Wydaje mi się, że jest to jakaś akacja afrykańska, jest w kolorze bardzo ciemno brązowym, twarda tak, że piłką ciężko przeciąć.
Ponadto jeśli masz dobrze wietrzone terra to pleśń nie powinna się rozwijać chyba że na resztkach pokarmów.

e2rd
05-10-2011, 12:10
przed przyklejeniem Atlas Uni Grunt po zagruntowaniu dobrze wysuszyć.

justyna
06-10-2011, 09:00
Terrarium jest dla Pytona Krolewskiego wiec wilgotnosc bedzie tam w granicach 60 / 70 % ale jakos mam glupie przeczucie ze na tych drzewach pojawi sie plesn dlatego wolala bym sie zabezpieczyc... bo galezie mam solidnie poprzykrecane i wolala bym uniknac odkrecania ich...


Pozdr.

Justyna

cubante
06-10-2011, 09:20
a jak potrzebne sa do terra prawie cale drzewa to tez mozna kupic?

Silicon
07-10-2011, 06:56
Wiesz gwarancji nie dam, że nie będzie pleśni ale jeśli gałąź nie dotyka do stale mokrego miejsca (b. mokra ziemia) a w terrarium jest naturalny ruch powietrza (nie ma zaduchu - to ważne) pleśń nie wyrośnie. Ponadto naturalne drewno ma właściwości bakteriobójcze (dlatego lepiej jest używać deski drewnianej do krojenia mięsa niż plastikowej).

[RED-689]
08-10-2011, 15:35
A co myslisz o czyms takim? Co to moze byc za drzewo? Widzialem juz takie cos na kilku stronach i sprzedaja to jako ''cos do sadzenia na tym Tillandsii''... czyli wnioskuje ze mozna w tym wiercic etc i nie powinno zaplesniec.

Pozdrawiam

[RED-689]
08-10-2011, 15:35
Aha.. zalacznik :-)

Silicon
09-10-2011, 12:41
Jeśli dobrze rozpoznaję - (Korzeń z drzewa mopani) nadaje się tylko do terrariów suchych. Mam takich kilka i po zetknięciu z wilgotnym mchem czy ziemia doskonale - pleśnieją! Próbowałem je zastosować w terra z żabkami co okazało się b. złym pomysłem. W rezultacie teraz stoją na parapecie okna, na nie pomocowałem sobie Tillandsiie (które codziennie spryskuję) i tam się tylko nadają.

Tusipek
13-10-2011, 12:20
CZeść, czym można przykleić piasek i kamyki do steropianu? chce zrobić skałki.

Ktoś kiedyś powiedział żebym kupił żywicę epoksydową ale nigdzie tego nie ma - jest tylko polimerowa - czy może być polimerowa?

POzdro.

mantid
13-10-2011, 15:03
Może być ale to strasznie cuchnące świństwo - mozesz spróbowac z silikonem, pianka montażową, albo klejem gipsowym.

Fryta
13-10-2011, 15:11
polecam klej polimerowy (0,5 litra około 5 PLN) rozcieńczony denaturatem. W sychym terra może być wikol.
Zawsze po klejeniu trzeba BARDZO DOKŁADNIE wywietrzyć terra.

42d3e78f26a4b20d412==