PDA

Zobacz pełną wersję : branie na reke raz kolejny



Robson
02-09-2012, 08:41
Chciałbym zadać pytanie hodowcą :D
Jakie macie sposoby brania na ręke pająka?
Wiem, że nie powinno się brać pająka na ręce z wielu powodów lecz i tak są tacy, którzy tak czy siak biorą pająka na ręce(a ich jest jak się domyślam sporo).
I w tym poście chodzi o to żeby wypowiedzieli się ci, którzy biorą swe pająki na ręce a nie, żebym za chwile słyszał posty typu:
NIE POWINNO SIĘ BRAĆ PTASZNIKÓW NA RĘCE
sorry ludzie ale to nie o to tutaj chodzi, chodzi o to jeszcze raz powtarzam
JAKIE MACIE SPOSOBY BRANIA PTASZNIKA NA RĘCE
z góry
DZIEKUJĘ :D

RAMMSTEIN1
02-09-2012, 08:52
poprostu jedna reke przystawiam w okolice pajaka a druga popycham w kierunku reki i sam wchodzi :) mozesz tez sprobowac zamiast "popychania" dmuchnac wtedy tez napewno wejdzie ;)

nokeg
02-09-2012, 08:53
moje pająszki sa zamałe żeby je brać naręce ale jak musiałem je przenociś do inngo pojemniczka to przechylałem pojmnik i pędzelkie od tylko delikatnie je popychałem żeby same weszły na ręke, z dużymi jest inaczje chyba za karpaks sie łapie, napewno nie bierze sie go za noge:-)

Foxtrott
02-09-2012, 10:31
ja mamnieco drastyczniuejsz sposób, ale biorę ttylko jedną albopilosę jak gdzieś jakiś pokaz jest czy coś.
chwytam miedzy drugą a trzecia parą odnuży i kładę na rękę.
robię to tylko z tym jednym pajaczkiem, bo jush od jakiegos roku go do tego przyzwyczajam.
nie biorę częściej jak 1x w miesiącu

Atrax Robustus
02-09-2012, 10:52
Hmm.. JEZELI chcesz brac go na rece, tylko dlatego, ze "to fajne" to ja delikatnie zaproponuje chomika lub szczurka i powtorze ten nudny tekst: nie powinno brac sie pajaka na rece... :|

Ja bralem swojego raz, bo nie mialem innego wyjscia, zeby go przeniesc.. w sumie tylko w tym wypadku branie pajaka na reke jest usprawiedliwione. Nastawilem reke, a on wszedl. Branie pajaka NA reke jest bez sensu, ale branie DO reki to juz co innego. Czasem to jedyne wyjscie, aby dokladnie obejrzec uraz zwierzecia. Polega to na tym, ze delikatnie, lecz stanowczo przyciskasz glowotulow ptasznika do podloza (w przypadku agresywnych gatunkow) i lapiesz go po obu bokach glowotulowia. Jest tez sposob, polegajacy na delikatnym nakryciu odwloka ptasznika lyzeczka (to tez sposob dla ludzi z wyczuciem) i zlapaniu palcami po bokach glowotulowia.
Lagodne gatunki mozna od razu sprobowac zlapac, bez prob unieruchamiania.

Banan
02-09-2012, 14:27
Hmmmmm a jak przyzwyczajaliscie?? No bo w sumie mojego smithiego L4 trudno chwycic za karpaks :D a juz o wlozeniu reki do jego pojemnika nie wspomne :D. Tak wogole to od kiedy trzeba by go zaczac przyzwyczajac zeby potem na starosc nie przypomnialo mu sie jak sie urzywa zebow jadowych :D

Foxtrott
02-09-2012, 14:40
ja zaczynałem z tą albopilosą moją ponad rok temu od delikatnego zaganiania jej na moją rękę.
L4 to jeszcze zdecydowanie za mały pająk.
zacznij(o ile koniecznie musisz) przy L6-L7

Hari
02-09-2012, 14:41
Gada ledwo przyzwyczaisz do brania na reke, a co dopiero stawonoga... Bierz pod uwage, ze ptaszniki dzialają glownie na zasadzie bodziec-reakcja. Male pająki przenosisz albo na czyms, albo nastawiasz drugi pojemnik i popychasz patyczkiem zeby przelazł. Wiekszego jak musze gdzies przeniesc, np. sprzedaje komus i wsadam go do mniejszego pojemnika to lapie podobnie jak opisął to Foxtrott i Atrax - pewnym, ale delikatnym chwytem.

nokeg
02-09-2012, 14:55
fox-to tak jak z moim, jak mam go gdzieć przeniść czy coś to wkładam dwa palce do pojemniczka i pędzlkiem go popycham i wchodzi, albo wkładam chusteczke i na nią wchodzi, tak badzo włatwo wyjmuje sie go z pojemniczka na mocz

Atrax Robustus
02-09-2012, 16:03
Banan -> Ja swoje pajaki przyzwyczailem do swej obecnosci i do obecnosci "zaklocen" w postaci muzyki, czy chodzenia. Nawet, jak czyszcze im terrarium, to one potrafia w tym czasie rzucac sie na pokarm i nawet nie reaguja na obecnosc pesety, czy tez nawet rekiw terrarium. To jest wlasnie to, co chcialem osiagnac...przyzwyczajenie - czyli przystosowanie pajaka do tego, zeby podczas zabiegow, typu sprzatanie, nie reagowal stresem. Dzisiaj podnioslem smithiemu domek, zeby posprzatac i w tym samym czasie wrzucilem swierszcza. Pajak przeszedl sie spokojnie w jego kierunku i go zaatakowal, nie zwracajac uwagi na sprzatanie.

Pewnie moglbym go wziac na reke i nic by nie zrobil, ale mimo wszystko uwazam, ze to glupie i niepotrzebne - ani dla mnie, ani dla niego :)

Robson
02-09-2012, 17:51
ok ludzie :D
a dlaczego malutkie pajaczki nie bierzecie na rece ??
czemu one sa za male na branie DO reki?

atrax od razu tlumacze ci jedno :D
ja chce sie dowiedziec jak biora ludzie na rece poniewaz jak bede go musial przeniesc albo cos to musze jakos wiedziec :D
a z tym przyzwyczajeniem to sprobuje opisz mi jak to dokladnie robiles
z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi :D

Robson
02-09-2012, 21:07
I od razu pytanko zadam:
Czy w terrarium 30 x 30 x 45 cm (szer. x wys. x dł.) dorosły b.smithi bedzie czul się dobrze? czy bedzie za duze terra dla niego i kupic mniejsze?

Atrax Robustus
03-09-2012, 10:23
Moze nie tyle za male, co za szybkie. Pajak robi jeden szybki ruch i juz go na rece nie ma. . . i tyle go widzieli. Moze tez spasc i sie zabic - w najgorszym wypadku.

A terrarium w sam raz :]

Kenshi
03-09-2012, 10:31
ja na reke czasem tylko biore moje Versicolory, z nimi nie ma problemu - wylinka 3 chyba. Wystarczy otowrzyc pudeleczko na mocz, postawic na ziemi i zaraz wyjdzie sobie na podloge, pozniej podstawiasz reke i sobie bez problemu wchodzi! Wiem ze w sumie pajaczek nie powinien smigac po podlodze, ale w pojemniku na mocz wogole nie widze jego zachowan, wiec od czasu do czasu dam mu pobiegac poza pojemnikiem, dzieki temu widzialem jak skacze i jak zlal mi sie raz na wyrko :). Oczywiscie taki wybieg trwa ok 2-3min!

Atrax Robustus
03-09-2012, 10:35
Kenshi -> Nie lekcewaz ich speeda :>

Robson
03-09-2012, 14:39
Atrax opisz jak ty je przyzwyczajes:)? PLZ

Atrax Robustus
04-09-2012, 09:35
Zaczalem od Vivaldiego... spodobalo im sie, to zaczalem im puszczac delikatny metal symfoniczny... a teraz juz na black metal nie reaguja :P
Pajaki sie nie rzucaja, bo w koncu muzyka lagodzi obyczaje :>
Szczerze mowiac, nie robilem nic, czego nie robi kazdy inny hodowca... no..moze prawie kazdy inny.
Moj kontakt z pajakami ograniczal sie do sprzatania, przenoszenia boxow i wymiany podloza.

Na poczatku reagowaly na wszystko ciekawoscia i ucieczka, ale po pewnym czasie totalnie zaczely mnie ignorowac... zauwazyly, ze nic im zlego nie zrobie. I o to mi chodzilo :)

Robson
05-09-2012, 14:44
ja dzisiaj podeszlem do b.smithi w zoologu i jak zaczal spierd.... :<

42d3e78f26a4b20d412==