PDA

Zobacz pełną wersję : Który z nich to wiosłonogi??



Kafares
02-09-2012, 12:29
Witam! Może moje pytanie rozśmieszsy wiekszość terrarytsów ale mam dylemat. Wiem że Stromatopelma calceatum jest tak nazywany ale gdzieś słyszałem że Eucratoscelus pachypus jest nazywany ptasznikiem wiosłonogim(załącznik). Prosze rozwiejcie moje wątpliwosci i z góry dzieki za odpowiedzi.

Awikularia
02-09-2012, 12:47
Wisłonogi to jedna z głupszych nazw dla ptasznikow jakie slyszalam...

MaJSteR
02-09-2012, 13:43
dziwnie wygląda...

hm...

paaanie! daj pan spokój!

morda
02-09-2012, 13:48
Wg. Budziszewskiego to S.calceatum.

RAMMSTEIN1
02-09-2012, 14:20
hehe - dziwna nazwa :> wioslonogi :P smieszne ale coz... :) lepsze nazwy lacinskie :P

Serpent
02-09-2012, 15:40
Kafares (i inne osoby lubiące pol. nazwy) dać sobie spokój najlepiej z nimi pająk się nazywa tak jaka jest jego nazwa łacińska to utródnia tylko życie spróbujcie wejść na jakieś zagraniczne www (niestety niemam linków ale się z takimi spotkałem) że wchodzi się a tam np. niemieckie albo francuskie, angielskie itd. nazwy i ręce można tylko rozłożyć bo niewiemy o co chodzi a jeżeli łacińskie to wiadomo od razu właśnie po to jest łacina min. w świecie naukowym i nie tylko żeby się ją posługiwać to język międzynarodowy i uważam że tak powinno być a nazwy polskie niech pozostaną dla laickich sklepów zoologicznych.

Pozdrawiam
Serpent

Atrax Robustus
02-09-2012, 16:06
Podpisuje sie pod Serpentem.
Jednak takie okreslenie, jak "kedzior" chyba weszlo forumowiczom juz w krew :)
To jedna z nielicznych nazw, ktora nie brzmi smiesznie lub obco przy czytaniu.
Np. pol roku temu ktos mnie zapytal o ptasznika wenezuelskiego...to wytrzeszczylem galy i na tym sie skonczylo. irminia - ... wenezuelski..hmm.
Nie wnikajmy w polskie nazewnictwo :].

walter
02-09-2012, 18:46
... jeżeli łacińskie to wiadomo od razu właśnie po to jest łacina min. w świecie naukowym ...
... akurat ok. 90% naukowych nazw ptasznikow pochodzi z greki lub mieszaniny greki z lacina.
Jesli chodzi o ptasznika "wioslonogiegio" ... :) jest to faktycznie chyba jedna z najglupszych mozliwych nazw - dorownuje jej jedynie chyba tylko ptasznik "straszliwy" :)))

42d3e78f26a4b20d412==