PDA

Zobacz pełną wersję : komplikacje po wylince:(



matii
03-09-2012, 03:50
Samica geniculaty nad ranem przeszla wylinke swoja 11 wyl.Wszystko poszlo ok,tak myslalem,do czasu kiedy samica sie nie podniosla.Okazalao sie,ze ma pekniety odwlok,wyplynela z niego jakas biala substancja.Pajak jak narazie zyje,nie wiem tylko czyy wyjdzie z tego.Jest jakas mozliwosc zaklejenia tego odwloka,plastrem albo czyms???
pozdrawiam

RAMMSTEIN1
03-09-2012, 06:31
zaklejenie plastrem nic nie da - pajaczek raczej padnie, aczkolwiek nie jestem pewien :(

manyack
03-09-2012, 08:35
Ta biała substancja to zapewne krew pająka. Radziłbym udać się do weterynarza specjalizującego się w zwierzątkach terraryjnych lub poprostu zadzwoń do dr Jarka Zajączkowskiego (wszystkie dane znajdziesz na stronie głównej "pomoc">> "weterynarz").

Atrax Robustus
03-09-2012, 09:50
Jezeli dalej krwawi, to bierz szybko wazeline i probuj zatamowac krwotok.
Pamietaj, ze jestes w gorszej sytuacji, bo pajak jest teraz bardzo delikatny.
Zanim pojdziesz z nia do weterynarza (choc nie wiem, czy on duzo zdziala), musisz koniecznie zatrzymac krwotok pajaka, bo inaczej padnie na 100% (wierz mi... wiem to).

Jezeli to byla tylko jedna mala kropelka krwi, a pozniej juz nic, to szanse pajaka sa o wiele wieksze... ale nie mozna miec pewnosci, ze nie zostaly naruszone narzady zwierzecia.

W kazdym razie, jezeli zwierze krwawi, to zrob cos..cokolwiek, byle tylko nie byc biernym, bo na pewno nie przezyje.

matii
03-09-2012, 09:59
odwlok posypalem talkiem,jak narazie jest chyba ok,bo samica bez problemu porusza sie po terra i nie widac juz zadnego krwawienia.zdziwila mnie tylko pewna rzecz,mianowicie samica zaczela pokrywac rane pajeczyna.praktycznie pol odwloku pokryte jest pajeczyna.czyzby cos w rodzaju "naturalnego bandaza"??

Atrax Robustus
03-09-2012, 10:09
Hmm
A jednak pajaki potrafia zaskakiwac.
Bardzo ciekawe zachowanie.
Trzymam kciuki za Twojego pajaka.

yiuldyn
03-09-2012, 11:10
Interesujące! Podejrzewasz o co sobie rozpaprała tyłek?

matii
03-09-2012, 11:42
nie mam pojecia,w podlozu zadnych ostrych rzeczy nie znalazlem.moze zle wylinka z niej zeszla,mimo ze wilgotnosc byla wysoka.nie wiem,a moze w momencie kiedy sie podnosila uderzyla o cos.nie wiem,najwazniejsze ze lepiej z nia:)

_INVISIBLE_
04-09-2012, 02:28
Teraz dla pajaka jest najwazniejszy odpoczynek , niestresuj ja :) i zobaczymy z biegiem czasu co wyniknie z tego :)

42d3e78f26a4b20d412==