PDA

Zobacz pełną wersję : Niewiarygodne...ale prawdziwe



LoGaN
03-09-2012, 05:20
Siema ludzie- jestem nowy...Pająkami zaraził mnie mój kolega jakiś czas temu...miesiąc może dwa. Od niedawna hoduję 2 sztuki B.albopilosum (L3), ale juz jutro bede mial jeszcze 5 sztuk b. smithi...chcialem wam opowiedziec pewna historie i zadac przy okazji kilka pytan- otoz moj pajak znajdowal sie w pudelku od kliszy,a to pudelko wsadzilem do terrarium, ktore wczesniej juz urzadzilem, bo sie nudzilem. pudelko od kliszy z pajakiem w srodku nie zamykalem zeby nie miec plesni...no i dzisiaj chcialem ziemie mu zmienic bo cos dziwnego po niej chodzilo, wywalilem cala ziemie...a pajaka ani sladu!!!no szukam chociazby zgonu pelen obaw i mysle "wyszedl z pudelka" :> patrze na kokosa w terrarium ktorego tam wstawilem a w nim zrobilem kiedys dziurke...patrze na ta dziurke a ona zaszyta pajeczyna- podnosze kokosa a tam siedzi "Raa" czyli moj pajaczek...najadlem sie stresu, ale juz jest OK.
Pytania moje dotycza kilku spraw...mimo ze o pajakach wiem duzo, bo duzo czytalem. Otoz moje pajaki mialy w poniedzialek wylinke *(13.X.03) i nic nie jadly juz chyba od 3 tygodni- podsuwam im polowke swierszcza ktory ledwo zipie a one nic...zaczynam sie martwic, chociaz wiem ze "glodowki u pajakow sa normalne" ale wreszcie chcialbym popatrzec jak poluja i byc pewnym ze z nimi wszystko OK...Bo w sumie to one nic nie chca jesc- dawalem im biale robaki, swierszcze, i nic...a sa mlode wiec chyba powinny jesc dosc czesto a tu lipa i maja takie male odwloczki...
Reszte pytam zadam jak mi sie przypomna :P
C'Ya

alice
03-09-2012, 05:25
jak beda glodne same zaatakuja probuj do skutku a zobaczysz :)

az tym terra to lepiej zamykaj pojemniczek bo Ci wkoncu zwieje... plesni nie bedziesz mial jak bedziedobra wilgotnosc i wentylacja.. jesli nie bedziesz mial blotka w pojemniczku i bedziesz zbieral resztki papu to i nie bedzie plesni...

LoGaN
03-09-2012, 05:39
No wlasnie probuje probuje i nic...:/ jakas lipa, a w ogole to ten drugi sie zaszyl w takim korku ktory mu postawilem, oblepil to ziemia i ani mysli wyjsc...a dluuuugo juz nie zarl...nie wiem o co im chodzi...przeciez mial niedawno wylinke, a nie chce wyjsc :|

evelman
03-09-2012, 08:04
piszesz, ze to l3... teraz po wylince l4 moze swierszcz jest za duzy dla niego.

mialem podobna sytuacje ze smithi l4 teraz juz l5 (pojawia sie ubarwienie) :)

nie chciala jesc, wiec pozniej sprobowalem z bialymi robakami i tez nic. poczekalem robal zamienil sie w muche i pajaczek zapolowal... :)

ale smithi to lagodne i spokojne, moje sa bardzo plochliwe...ledwo je dotchne to ucika i wbrew szystkiemu nie sa wolne ;)


pozdrawiam Michał

manyack
03-09-2012, 08:07
hehe.. ja tez miałem taki problem, od niedawna mam g.aureostriate i też się martwiłem, że nie je, w końcu zjadła, trzeba cierpliwie poczekać. Po wilince też nie bedzie jadł od razu, musi dojść do siebie. Jesli chodzi zaś o przechowywanie pająkow to ja swojego wsadziłem w takie okrągłe, plastikowe pudełko po patyczkach do uszu, jest wysokie wiec nie wyjdzie z niego. Od góry podziurkowałem przykrywe goracą igłą co zapewnia doskonałą wentylację. Jako podłoże zastosowałem włukno kokosowe i wsadzilem połówkę łupiny orzecha włoskiego. Dzięki temu ma troche miejsca do ruszania się i polowania i kryjówke żeby miał się gdzie schować jak ma taka potrzebę.
Pozdrawiam :)

Atrax Robustus
03-09-2012, 09:46
Sprobuj zmienic pokarm..ale spoko.. nie przejmuj sie. Niech no sobie przypomne... moja lividum l6 jadla ostatnio gdzies tak w lipcu. 4 tygodnie temu miala wylinke i 5 minut temu zjadla swojego pierwszego swierszcza od tego czasu :)

Glowa do gory. Pajaki to twarde bestie, a niejedzenie to ostatnia rzecz, jaka nalezy sie przejmowac.

_INVISIBLE_
04-09-2012, 02:24
Moj P.regalis ostatnio jadl swierszcza jakis miesiac temu i nic mu nie jest wiec tesh nie masz o co sie martwic :),a zaniedlugo planuje odkopac B.emilke bo chyba miala komplikacje przy wylince :( a widzialem ja ponad 3 miesiace temu

nokeg
04-09-2012, 13:37
ja mam smithiego od miesiąca, wsumie nie zjadł jeszcze nic:-) kiedy miałem go trzy tygodnie przeszedł wylinke, dzisiaj mija tydzien od wylinki wrzuciłem mu pinke i jak narazie nie ruszył, ale sie tym nie przejmuje:-)

LoGaN
05-09-2012, 15:20
Zjadł jeden z nich!!! Rzuciłem pinkę obu pająkom, patrze cały czas na jednego, próbuje go "skusic" na nią, a on nic...patrze na drugiego a on juz pinke prawie wciagnal w calosci :D...jestem happy bo wreszcie moj "spawn" kochanieńki wszamal cos :]. "Raa" nie chce dalej jesc, wiec wyciagnalem mu ta pinke :/ ale pewnie tez niedlugo sie skusi ;) :]]
PoZZdRo ALL

42d3e78f26a4b20d412==