PDA

Zobacz pełną wersję : jaki to pajak?



Robson
03-09-2012, 22:21
Byłem dzisiaj w sklepie zoologocznym i patrze mają pająki. Podchodze do półki i w faunabox są b.smithi pare sztuk :D
Ide dalej a tam siedzi jakiś czarny osobnik i zwie się Grammostola cola.
Próbowałem szukać o tym informacji ale nic nie znalazłem. Z początku wydawało mi się, że to chyba nie ta nazwa, bo gdzieś słyszałem, że jest ptasznik Grammostola cala czy jakoś tak...
Jaki to może być pająk? JEst cały czarny?I jest niedrogi 15 dolarów i jest już dorosły (a malutkie b.smithi kosztują $30)
Więc kto ma pomysły?

RAMMSTEIN1
03-09-2012, 23:04
czarny ? :lol: sporo czarnych ptasznikow :D hmm...moze to poprostu B. albopilosum ? :D

hmm...musiales coś pomieszac albo w zoologu sie nie znaja ( zadna nowosc :/ ) to powinno byc zamiast G. cola ( coca - cola ?? :P:P ) G. cala - czyli dawna nazwa G. rosea :D:D:D

Jimbo
04-09-2012, 02:10
Tak, tylko że Grammostola Cala nie jest czarna. Ja stawiałbym na ignorancję ludzi z zoologika.

kulpato
04-09-2012, 02:10
To jest na pewno rosea. Tak jak mowi rammstein to stara nazwa, ktora juz wyszla z uzytku

Jimbo
04-09-2012, 03:04
Rosea czarna ? No co ty. Jeśli jest to Grammostola, to może być to pulchra, ewentualnie aureostriata lub fasciata.

RAMMSTEIN1
04-09-2012, 05:55
Racja - G. rosea nie jest czarna tylko jak samo nazwa wskazuje różowa ;) to moze byc G. pulchra G. grossa lub jakikolwiek inny czarny ptasznik - stawiam na B. albopilosum - szkkoda ze nie mozesz powiedziec o tym ptaszniku nic wiecej bo ustalenie nazwy to jest jak bledne kolo :/

MaJSteR
04-09-2012, 07:29
lol
panie to krzyzak zwykly
stuningowali go lekko i napisali grammostola coca'cola

paaaanie! daj pan spokoj :|

Atrax Robustus
04-09-2012, 09:27
Jezeli tani - albopilosum
Jezeli Grammostola - to nie czarna i najlepiej mowic rosea.
Jezeli Grammostola... a jednak czarna -> to najprawdopodobniej pulchra
Jezeli pulchra - to droga

:)

_INVISIBLE_
04-09-2012, 13:16
Poruwnaj z fotkami na forum moze cos bedzie podobnego :D , a najlepiej sie zapytac sprzedawcy ale czy Ci pomoze raczej niee :(

nokeg
04-09-2012, 13:26
a może to jest faunabox w którym kiedyć była rosea a teraz jest tam inny ptasznik tylko nazwy nie zmienili bo np nie znali lub niechciało im sie, ja spotkałem sie np że terrarium było podpisane wąż zbożowy a tam agama brodata:-)

RAMMSTEIN1
04-09-2012, 13:51
hehehe :D fakt - waz ma wiele wspolnego z agamą :P:P
coz...ale tak zdarza sie w zoologach leniwe bydlo w ogole nie zna sie na Terrarystyce i zwyklych ludzi ktorzy sie nie zajmuja tym na codzien wprowadzaja w blad - ehh... :/

nokeg
04-09-2012, 14:28
dzisiaj byłem w zoologu i tam gdzie pisało chomik dzungarski czy jakoś tak siedziały sobie trzy szczurki:-)

Robson
05-09-2012, 14:42
sprobuje zrobic fotke :D ale to za jakies pare dni bo ten zoolog to troche daleko ode mnie...

Robson
05-09-2012, 21:56
no i husta z tym nie pozwolili fotki ani nic :/
bali sie o pajaka ze moze mu sie cos stac i o legwaniki (bo pajak w faunabox jest trzymany w duzym terrarium z malymi legwanikami i jest drugi faunabox gdzie sa malutkie wezyki)i nie pozwolili
pier**** rasa...

42d3e78f26a4b20d412==