PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy ;]



Robak
04-09-2012, 08:23
Witam , jestem świerzo upieczonym terrarystą :P W piątek odebrałem swojego pierwszego pajaka Brachypelme Smithi L2 ;] Trafilem tu za pośrednictwem farciarz'a ;] Prosił bym o jakieś rady na początek , jak mam sie zajmowac moim ptasznikiem , czy Smithi ma jakieś szczególne wymagania itp . Ogólne pojecie mam , a jak czegos nie wiem to zwracam sie do farciarza ;] Z góry dzięki za odpowiedź :D

Warus
04-09-2012, 08:28
Wszystko masz w Faq i opisie gatunku. Pozdrawiam

xKubax
04-09-2012, 08:39
To co napisal Warus to najlepsza rada na poczatek !
Witamy i powodzenia w hodowli !!!!

Pozdrawiam ! Kuba

RAMMSTEIN1
04-09-2012, 08:56
Przyłączam sie, powodzenia w hodowli - na początek zapoznaj się z FAQ, tak jak napisali poprzednicy i z opisami gatunkow :) te informacje powinny Ci wystarczyc w zupelnosci do prowadzenia udanej hodowli - a w razie czego pisz na forum :)

Robak
04-09-2012, 09:04
Dzięki za szybką odpowiedź i pozdrowienia :P

MaJSteR
04-09-2012, 09:21
przeczytaj FAQ koniecznie...

a tetro-hydra-kanabinol jest niekorzystny(szczególnie dla b. smithi!)


panie! daj pan spokój! i pij pan wino a nie trawe palisz!

daczan
04-09-2012, 12:20
witaj w klubie
opiekuj sie nim poprostu dobrze ;) (zgadzam sie z poprzednikami na temat FAQ)
pozdroofka i powodzenia
niech Ci Twoja smithi duza rosnie i szczesliwa

Atrax Robustus
04-09-2012, 13:11
Witam w naszym gronie :]
Ciesze sie, ze kolejna osoba odkryla to hobby.
Od razu wyjasniam, o co chodzi z tym FAQ.
Kiedys z forum dzialo sie bardzo zle i polowa uzytkownikow, ktora przesiadywala tu, miala dosyc ciagle powtarzajacych sie pytan, w stylu: moj pajak nie je juz tydzien, co robic.. Albo: czym mam go karmic... itd. itp. Powoli nudne zaczely byc tez teksty w stylu: moj pajak mial wylinke... huraaa!!!

Dlatego powstal FAQ, w ktorym zawarte sa odpowiedzi na wiekszosc pytan, jakie moga zadac poczatkujacy. Spisalem to po to, zeby nowi uzytkownicy dostali swoje odpowiedzi, a starsi nie byli znudzeni monotematycznoscia tego forum.

Dlatego jestem ta znienawidzona osoba na forum, ktora kasuje wszystkie tego typu posty i wysyla maila, zeby zerknac sobie na FAQ. :]

To tylko takie info wstepne :]
Oczywiscie wiele tematow traktuje sie ulgowo, jedynie te, ktore sa juz naprawde charakterystyczne, lub po prostu glupawe, zostaja kasowane, wiec nie martw sie o nic.


Pozdrawiam!

Mysza1983
04-09-2012, 15:52
Powiem Ci tak: szykuj mjejsce na nastepne pająki. :-)

Karcharoth
05-09-2012, 02:45
witamy w klubie pajęczarzy :)
coś w tym jest co powiedziałaś Mysza, zawsze po głowie chodzi jakiś nowy gatunek, który by się chciało u siebie widzieć :)

RAMMSTEIN1
05-09-2012, 03:02
Cytat:
"(...)zawsze po głowie chodzi jakiś nowy gatunek, który by się chciało u siebie widzieć :)"

Zgadza się :) - parenaście dni temu miałem wielkie zakupy - 10 pajączkow w jednym dniu :D teraz planuje pobic ten rekord ale jest jeden problem - deficyt gotówki :P:P chociaz wszystko jest na dobrej drodze :D

Karcharoth
06-09-2012, 00:48
brak kasy :( skad ja to znam : )

Robak
06-09-2012, 10:14
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;] Mysza1983 - ja sie jush czaje na Poecilotheria Regalis :P Ale najpierw chce troche zapoznać się z tymi uroczymi pajączkami :D Odchowam mojego B.Smithi gdzies do 10 wylinki a potem .... na kupieniu jednego sie napewno nie skończy ;]]]]

bart1990ek
06-09-2012, 11:41
nie sadze, zeby regalis byl dobry na poczatek.....

Pozdrawiam

RAMMSTEIN1
06-09-2012, 11:44
Pajaki nadrzewne a zwłaszcza takie jak Poecilotherie odradzam na poczatek :) to baaaaardzo szybkie pajaki i bardzo jadowite, ale nie agresywne lepsze okresleniem byloby "strachliwe" wola uciekac niz atakowac ale nie nalezy ich lekcewazyc - sa piekielnie i jeszcze troche szybkie ;) znam ludzi ktorzy hodowli P. regalis na poczatek ale zrezygnowali i przezycili sie na cos bardziej "lightowego" ;) a pozniej powrocili do hodowli tych wspanialych pajaczkow :) - ja bardzo lubie Poecilotherie i a szczegolnie mojego kochanego szatana w postaci P. ornata ten to dopiero ma "spida" a jaki szybki ;) chyba bardziej od regalis ;)

_INVISIBLE_
07-09-2012, 07:00
Moj P.regalis jest agresywny ,gdy podchodzilem do jego terrarium stawal w podstawie odstraszajacej lub jak wyciagalem pokarm z terrarium tesh stawal w postawie odstraszajacej :) a o szybkosci i skakaniu jush nie wspominam:).IMHO.
Wrzystko zalezy od okazu :)

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 07:07
hehe :D - to fajny masz okaz Pawle ;) P. regalis uchodza bardziej za pajaki hmm...strachliwe ktory wpierw uciekaja a pozniej atakuja - z Twoim jest chyba dokladnie odwrotnie :lol: :D

Robak
07-09-2012, 09:10
Ja nie powiedziałem że teraz chce go kupić ... ale go napewno kupie :PP Ma poprostu wyjebane ubarwienie ;]]

_INVISIBLE_
08-09-2012, 03:53
Czasem zdaza sie ze ucieka , ale to zadko woli odstraszac :)

talullah
10-09-2012, 13:42
Zanim Twoja B. smithi dorośnie do L 10, to sporo czasu upłynie. Będzie Ci smutno z jednym pajączkiem. Najlepiej mieć kilka, o różnorodnych upodobaniach, wtedy jest co porównywać. A jak chcesz pajączka nadrzewnego, to na początek zacznij od czegoś spokojnego, np. Avicularia metallica, albo coś w tym stylu. A swojego smitaska trzymaj w cieple, bo idzie sroga zima. Powodzenia w hodowli.

42d3e78f26a4b20d412==