PDA

Zobacz pełną wersję : Mala Avi...



Banan
05-09-2012, 14:53
JAk urzadzic pojemnik po moczu dla Aviculari versicolor???? Tj trzeba jej wsadzic do niego jakis kijoszek czy cos takiego zeby na nim siedziala???? I czy mozna ja karmic "normalnym" pokarmam np. pinkami?? Jesli nie to czym??

farciarz
05-09-2012, 15:05
chcialem tylko powiedziec ze pinkami mozesz karmic jezeli pajak jest maly to je pocwiartuj ;>

Warus
05-09-2012, 15:14
Mozesz wlozyc jakiegos "badyla" do srodka, lecz tak czy tak spider dobuduje reszte swego lokum z pajeczyny. Pozywienie? mysle ze standard, czyli, swiersze, maczniaki itp. Pozdrawiam.

x ray
06-09-2012, 09:08
.....proponuję włożyć do pojemniczka kawałeczek kory odpowiednio wcześniej dopasowanej ...najlepiej w pozycji ukośnej opartej o ściankę pojemniczka ,...kora z cienkiej gałęzi jest odpowiednio wyprofilowana przez nature-( łukowato ) .W znacznej części pajączek ją i tak zabuduje pajęczyną i dostsuje do swoich potrzeb.Na dno trzeba wcześniej wsypać troszeczkę torfu ,co pozwoli utrzymać odpowiednią wilgotność +(H2O)....Trzeba pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności ,bo Versicolor jest na to bardzo wrażliwa(często padają szczególnie mniejsze osobniki ).Warto pamiętac o odpowiedniej wentylacji ,co pozwoli uniknąć pleśni ,...... co do pokarmu świerszcze .larwy maczniaka.pinki..ja podaje żywe są chętnie zjadane bo ma apetyt .Właśnie w takich warunkach moja Versi...oczekuje 4 wylinki. pozdrawiam....powodzenia w hodowli.

Banan
06-09-2012, 11:58
Hmmmm a skad wytrzasnales ta versi?? Bo narazie to ja probuje skas dostac i nie moge!!

RAMMSTEIN1
06-09-2012, 11:59
Banan jak chcesz A. versicolor 3 wyl. za 60 zł to daj znac na priv :)

RAMMSTEIN1
06-09-2012, 12:03
a co do karmienia...

karmic mozesz pinkami mlode osobniki a pozniej przejsc na maczniaki a z maczniakow na swierszcze ;) dopasuj pokarm do wielkosci pajaka ;)

urzadzenie terra...

jezeli chcesz mozesz dac jakis patyczek ale to nie jest konieczne i tak pajaczek zrobi sobie kryjowke nawet bez tego kijka ;) moj T. gigas nie ma zadnego patyczka ( tak samo jak A. metallica i A. versicolor ) i zrobil sobie kryjowke zaraz pod nakretka ;)

x ray
08-09-2012, 13:01
..........jeszcze dwa dni temu, pisałem że właśnie oczekuję na 4 wylinkę mojej A.Versicolor.....no i właśnie dzisiaj, miałem szczęście obserwować cały proces "wylinki " mojego pajaczka ....jest teraz całkiem biały z lekkimi przebłyskami błękitu . Odpoczywa obok wylinki , jest teraz taki bezbronny.....super ...( to było lepsze niż programy w TV ).

42d3e78f26a4b20d412==