PDA

Zobacz pełną wersję : Albopilosum



prezes
06-09-2012, 18:43
Witam Wszystkich,

problem czy nie problem mam taki - kupiłem albopilosum 5L od nieznajomego - ktory mial go 3 tygodnie. Pajak jest zdrowy i jest ok. Mam go 3 dni i juz w 2 dniu zjadl 2 swierszczyki. - Kolorystyka - ciemny, odwłok - prawie bez włosków i połyskowy => wskazywałoby na wylinkę która ma nastąpić niebawem. Wszystko ok - tylko od wczoraj pajak (mieszka w dużej, prawie całej skorupie orzecha włoskiego) - zaczał się barykadować - najpierw wyrzucił z orzecha wyścielający go papier higieniczny organiczny - a potem zaczął robić sieć zasłaniającą wejście (oczywiście są to jakieśtam nitki które chyba mają tylko na celu ostrzeżenie - NIE WCHODZIĆ.)
Tak to wygląda.

Moje wątpliwości:
1. moja poprzednia albopilosum zawsze (od 3L ją mialem) przestawala jesc na jakieś 2 tygodnie zanim zaczela sie krzątać z siecią i nabierać czarnych kolorków - ta natomiast zjadła 2 świerszczyki i to niby przed wylinką. Jest jużprawie cała czarna i odwłok błyszczy. - CZY TO NORMALNE?

2.CZY TO BĘDZIE WYLINKA ?

3. CZY PAJĄK MOŻE PRZYJMOWAĆ POKARM ZARAZ PRZED WYLINKĄ ?

4. Czy ktoś miał cośpodobnego z albopilosum?

(Oprócz b.albopilosum hoduję 2 smithi (4L i 7L), 1 vagans (3L) i nigdy nie miałem takich objawów)

Proszę o radę.....
Pozdrawiam wszystkich

daczan
07-09-2012, 00:29
bycmoze ukrycie sie w kryjowce i zabarykadowanie jest efektem niskiej temperatury chociaz moj zyje w pokojowej i nic mu nie jest i ma sie dobrze
a moze szykuje sie do wylinki a pokarmu przed wylinka na sile mu nie wcisniesz bo i tak nie zje
a przed wylinka u mojego kedziora na odwloku widac taka czarna plamke i co najmniej tydzien przed a nawet wiecej nic nie chce jesc
a pozatym pajaki maja swoje dziwne chumry i potrafia przez jakis czas gdzies sie schowac i nie wychodzic
moj kiedys tez siedzial przez dlugi czas w kryjowce i zabarykadowal wejscie nie pajeczyna ale ziemia z terra ale po jakims czasie sam wyszedl
bedzie ok
pozdroofka

Math
07-09-2012, 01:40
jezeli jest tlusty, ciemny to raczej na pewno przygotowywuje sie do wylinki...moja albopilosa zaraz przed faktycznie nie je...ale wyscielanie siecia kryjowki i zamykanie to znak od Boga ze niedlugo bedziesz mial nieco wiekszego obcego w terra...tylko u trzymaj odpowiednia wilgotnosc i temperature ok 25 stopni i za kilka/kilkanascie dni bedziesz szczesliwy

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 01:52
Zgadza sie to prawdopodobnie wylinka ;) pajaki zwykle przed wylinka "zaszywaja" sie w jakiejs norce/korytarzyku i tam przechodza wylinke przez ten czas nic nie jedza, sa spokojniejsze mnie ruchliwe itp ;)

xKubax
07-09-2012, 03:21
moj ostatnio 3 razy sie w ten sposob zakopywal i 3 razy odkopywal :P
az w koncu zakopla sie na dobre i siedzi tam juz 2 dni !
a c odo twojeg pytania czy pajak moze cos zjesc np. na dzien przed wilinka - oczywiscie ze moze , sam mialem taki przypadek jak pajaka zjadla swierszcza a na nastepny dzien wilinial !!!

Pozdrawiam ! Kuba

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 03:40
rzadko pajak w ostatniej chwili przed wylinka wrzuca cos na kieł, ale jednak sie zdrzaja takie przypadki ;) :P

xKubax
07-09-2012, 03:51
wlasnie to chcialem powiedziec :P :)) :D heheh

Pozdrawiam ! Kuba

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 03:54
lol :D:D

Atrax Robustus
07-09-2012, 04:07
Nie bede sie kompromitowal z postrem w stylu: tak to wylinka...bo ..tak - to jest wylinka :)
Sprawdz FAQ i opis gatunku lub archiwum. To powinno rozwiac Twoje watpliwosci.

Za to dopisze sie z tym, ze moje pajaki gloduja przed wylinka przez pewien okres, a tuz przed wylinka potrafia zjesc z 3 swierszcze (ostatnio smithi zjadla na 9h przed wylinka).

prezes
07-09-2012, 04:10
Wiecie co moja mała zrobiła przez tą noc ? - jeszcze nie widziałem żeby kędzierzawiec tak budował - ona nie kopie - tylko buduje !!!!
wyobraźcie sobie (niestety nie mam zdjęcia) terra 10x10 z 3cm warstwą torfu a w rogu jest skorupa orzecha włoskiego (nie połówka tylko cała z odpiłowanym wejściem) ...
Otórz mój pajączek wybrał większość torfu z drugiej strony terra i "oblepił" tą skorupę z każdej strony - po prostu ją osłonił całą i nadbudował, umocnił siecią - i cały czas to ulepsza ..... moje zdumienie było ogromne!!!!

Czy to oznacza że jest mu za zimno ?
Czy po prostu szykuje się do jakiejś niespotykanej akcji typu "portójna wylinka" ;D?

Pozdrawiam Was

prezes
07-09-2012, 04:12
Atrax - wiesz - ja FAQ i archiwum to czytałem - i nie choduję pierwszego pająka :)
Po prostu dla mnie te zachowanie jest dziwne.

Pozdrawiam

werni
07-09-2012, 04:38
witam!
moj ptaszniczek (ten sam model) robi dokladnie to samo od kilku tygodni. Zryl cale terra, zaklada zaslony, potem je sciaga, dalej kopie. Siedzi w norze i wylazi tylko pod wieczor - wystawia przednie lapki z dziury. Nie wiem o co mu chodzi.. Ma cieplo i wilgotno.. Ale skoro Twoj tez to ma to chyba normalne :)

werni

prezes
07-09-2012, 04:41
Nie wiem czy normalne :)
Bo moj nie chce przestać - robi juz tak z 10 godzin.... non stop ....

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 04:46
B. albopilosum to 8 nogie, włochate koparki i takiego typu zachowanie jest normalne :)

prezes
07-09-2012, 04:51
:) - to wiem - ale dotychczas kopały - w dół :)
a moja wsystko zanosi do góry :)

Pozdrókwa

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 04:53
tak robi Moja A. geniculata, a gdy jej zasypuje to znowu i znowu i znowu i.... :D ;) moj B. albopilosum równiez kopie do gory tak samo jak Twoj ( moj jest po 9 wyl. ) i rozkopuje caaaaaaaaaaale terra :)

prezes
07-09-2012, 04:56
No tylko że ja już zgłupiałem - bo pierwszy raz zdarza mi się, że mój pajączek (a albopiloske jaz mialem kiedys) niby zaraz przed wylinką a:
1. szama jak glupi.
2. kopie jak głupi.
3.robi to cały czas.


:D - coś dziwny jest ten mój Vasilij :>

Pozdrówka

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 05:01
Nic dziwnego - Ruski pajak :P

a na powaznie...
Nie przejmuj sie takie zachowanie u B. albopilosum jest jak najbardziej normalne, wszystko zalezy od okazu ( moje smithi lubia kopac i to bardzo tak samo jak wspomniane B. albopilosum i A. geniculata ;) )

prezes
07-09-2012, 05:17
Tak to teraz wygląda ....
i nadal buduje - za niedługo wqybierze cały torfik z 2 części terra :)

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 05:21
lol :D - fajny rysuneczek ;) hehehe... spoko, to normalne poprostu zdarzyl Ci sie okaz o gorniczych zamilowaniach ;):D

prezes
07-09-2012, 05:30
może dlatego że pracuję w branży górniczej ... :D
Teraz wszystko jasne...

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 05:39
no własnie, to teraz wszystko jasne :P - jak mawia stare powiedzenie: "Jaki pan taki ptasznik" :D:D:D:D:D :P:P

prezes
07-09-2012, 05:43
:) to ciekawe jak się zachowuje ptasznik prostytutki :) LOOL

;)


Pozdrówka

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 05:52
hahahahahahaha :D:D:D ale dałes przykład, LOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!! :D

x ray
07-09-2012, 06:04
.....nic dodać nic ująć ......poprostu BOB BUDOWNICZY..... ;)

RAMMSTEIN1
07-09-2012, 06:18
hehehe ;) wersja pajeczarska :P

Atrax Robustus
07-09-2012, 09:02
Prezes -> Zapewne daje ... odwloka. :)

Co do kopania, to moja smithi tez kiedys sie tak zachowywala. Obecnie juz nie kopie. Przeszlo jej po prostu.

42d3e78f26a4b20d412==