PDA

Zobacz pełną wersję : sprzatac czy nie, a jak tak to jak?? :)



werni
09-09-2012, 14:34
Sprawa wyglada tak:
Jak juz gdzies pisalem, ptasznik wyryl norke (jame/czelusc/jaskinie?), dostepu do srodka nie mam zadnego. Co upoluje, to tam zaciaga i slad wszelki ginie. I stad moje pytanie - podobno wypada mu sprzatac resztki, ale ta fleja nie wynosi tego z norki. Pewnie podobnie bedzie z wylinka, a chcialbym sie dowiedziec jaka to plec. No i nie wiem, czekac az mu to wszystko grzybem zarosnie i wtedy mu zafundowac przeprowadzke czy jak? Wydlubac sie nic z norki nie da tak bezinwazyjnie.. Jakies sugestie?

werni

talullah
09-09-2012, 15:06
Jeśli to trwa dość długo, a w terra jest dość wilgotno, to możesz się spodziewać wizyty pleśni. Nasz A.metallica, wprawdzie nie bawi się w kreta, ale zrobił sobie ścianki działowe w pojemniku (pająk chyba L3) i co trzy dni wyciągamy jakiś nowy kawałek pleśni. Nasz rada, to full kontrola. Spróbuj w jak najdelikatniejszy sposób odwiedzić swojego "krecika" w podziemiach i m trochę wysprzątać. Szkoda, że nikt nie wymyślił mini odkurzaczy do takich celów.

werni
09-09-2012, 15:20
Jak pisalem, zadne "odwiedziny" nie wchodza w gre - to jak proba dotarcia do piwnicy przez komin, bez zniszczen sie nie uda :( Poza tym tam i tak nic nie widac..

i`am
09-09-2012, 15:45
a tam rozpiepsz mu ta norke i oczysc wszystko;] zrobi sobie nowa a przynajmniej mu sie plesn nie zrobi;]

werni
09-09-2012, 16:03
hmm, taka ładna norka.. wiesz ile ten robal sie przy tym napracowal? poza tym nie chce go stresowac przed wylinka, bo to juz pewnie niedlugo. a plesni na razie nie stwierdzilem

_INVISIBLE_
10-09-2012, 01:29
Norke sobie odbuduje. Natomias jesli chodzi o plesn i wylinke to jak nie ma jeszcze grzyba poczekaj do wylinki i wyjmij resztki oczywiscie po wylince ptasznik musi odpoczac kilka dni,a jesli jest jush zaczatek grzyba to nie ma na co czekac i wyjac plesn z resztkami

42d3e78f26a4b20d412==