PDA

Zobacz pełną wersję : A. geniculata na początek??



Goofy
09-09-2012, 17:00
Witam!

Właśnie mam zamiar nabyć mojego pierwszego ptaszniczka a będzie to Acanthoscurria geniculata. I tu właśnie pojawia się moje pytanie: Czy nadaje się on dla mnie czyli początkującego chodowcy?? Dodam że moja decyzja jest w 100% przemyślana i nie podjąłem jej w przypływie emocji czy innych tego typu rzeczy. Dodam również że czytałem wiele na ten temat i mam w miarę sporę teoretyczne [jak sądzę] pojęcie na ten temat. Jak wiemy najlepsza nauka to praktyka więc zwracam się do was czyli doświadczonych chodowców. Proszę o wszelkie sugestie i opinie DOŚWIADCZONYCH [mających już jakąś styczność czy wiedzę] terrarystów na temat czy mój wybór jest słuszny czy może powinienem wybrać inny gatunek?
aha. Wcześniej chciałem kupić Brachypelmę Smithi 8L ale takowych nie spotkałem w sprzedaży ięc wybór padł na Acanthoscurrię geniculatę 8L którą mam od już załatwioną. Puki nie zakupiłem jeszcze tego pająka aktualna jest oferta kupnaB.Smithi około 8 wylinki SAMICY. Pozdrawiam Marek!
GG: 1973756

RAMMSTEIN1
10-09-2012, 01:09
Polecam A. geniculate jednak przy podrosnietym osobniku uwazaj - po 6/7 wyl. zaczyna im odbijac i stają sie "NIECO" baaaaaaaaaardziej agresywne ;) czesto probuja sie rzucac i przyjmuja postawe obronna - jednak napewno dasz sobie rade w hodowli tego wspanialego szajbusa tfu..pajaczka sie znaczy :P:P

_INVISIBLE_
10-09-2012, 01:20
Jak bedzesz ostrozny to napewno sobie dasz rade , milej chodowli

RAMMSTEIN1
10-09-2012, 01:47
A. geniculaty są łatwe w hodowli szybko rosna, sa ladne ale sęk w tym ze sa agresywne a ich jad jest nieco mocniejszy niz Brachypelm ;)

MaJSteR
10-09-2012, 05:21
a jak cos pojdzie nie tak to bedzie dla Ciebie dobra lekcja - po niej bedziesz juz doswiadczony(bo doswiadczysz nadprzyrodzonych zdolnosci pajakow)

Math
10-09-2012, 05:59
polecam...ja tez mialem na poczatku...i tak jak przedmowcy...na poczatku byl jak krowa...mozna bylo z nim/nia wszystko...ale teraz po L7 nieco zaczyna szalec....to napewno przez radioaktywne pinki w mlodosci..hehhe///ale bardzo polecam....bardzo pocieszny pajak i nie bedziesz sie z nim nudzil

Atrax Robustus
10-09-2012, 09:03
Nie widze przeszkod. Kupuj, jesli sobie poradzisz...a zapewne sobie poradzisz.

Goofy
10-09-2012, 11:16
OK. Wielkie THX za wszystkie posty. Pozdrawiam Marek!!

bart1990ek
10-09-2012, 13:02
Witam!

Ja mam a. geniculatke L6 (niedawno przeszla wylinke) i jest (tak jak mowil math) jak krowa. Spokojny, a raczej leniwy ;]
Polecam tego pajaczka. Ladny i moim zdaniem dobry na poczatek.

Pozdrawiam

yiuldyn
10-09-2012, 15:17
Dobre jest to że małe geniculaty sie nie zakopuja ani nie bunkruja jak brachypelmy. Najwyzej jak ja wkurzysz to Cie dziabnie wiec po co sie kryć? :P:P:P

RAMMSTEIN1
10-09-2012, 15:33
niektore geniculaty sie zakopuja - ale to zalezy od okazu :)

ROOX
11-09-2012, 01:39
Witam.Ja również zaczynałem od A.geniculaty mam ją rok i jest po 10-tej wylince.Dużo z was pisze ,że robią się po 6/7 L agresywne.Czy ja wiem.Jak ją denerwuje to się chowa lub ewentualnie wyczesuje włoski.Aby zaczęła atakować to
muszę się nieźle postarać.
Od trzech dni mam Poecilotherie rufilate (3L) i tu serdeczne podziękowania dla
Tony'ego 666,(niedługo wrzuce fotke)jest piękna,zobaczymy co ona potrafi.

_INVISIBLE_
11-09-2012, 01:48
Wrzystko zalezy jaki nam sie dostanie okaz np.mlode ptaszniki moga dyc agresywne, a na starosc robia sie spokojne lub odwrotnie. A co do rufilaty poczekaj na 6 czy 7 wylinke i zaryzykuj wtedy :>

42d3e78f26a4b20d412==