PDA

Zobacz pełną wersję : Strona www forum pająków



Mysza1983
10-09-2012, 05:41
Skoro na naszej kochanej terrarystyce.com.pl nie ma możliwości wklejania zdjęć do swojego profilu to może by kotś zrobił stronke forum pajęczki :-). Umiszczane by były tam zdjęcia i coś tam jeszcze... Problem w tym, że najlepiej byłoby to zrobić w PHP o którym nie mam pojęcia (only HTML i CSS).

Goofy
10-09-2012, 08:43
Witam!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy by tu nie zrobić stronki tylko ptaszniczkach:]
Mam jako takie pojęcie o robieniu stro i nawet czasem fajnie wychodzą. Przydało by się jednak paru chętnych do pomocy typu redagowanie opisów informacji o gatunkach itp. Oczywiście strona z obszernym forum ;]. Jeśli macie jaieś sugestie i pomysły albo jesteście chętni do pomocy to dajcie znać tutaj.

Moje GG: 1973756

pozdr. Marek

Atrax Robustus
10-09-2012, 08:59
Pomysl ze zrobieniem strony TYLKO I WYLACZNIE o ptasznikach juz jest i czeka na realizacje. Z tego, co pamietam, to najpierw gekony.
W kazdym razie - wszystko w swoim czasie ;)

neo
10-09-2012, 11:59
Ja moge pomóc tylko9 niewiem w czym ale jestem chętny :)

Goofy
10-09-2012, 12:08
no to fajnie
pierwszy chętny już jest. potrzeba jeszcze paru żeby zrobić naprawdę fajne opisy no i żeby było ich dużo(w końcu stronka ma być profesjonalna) więc zgłaszajcie się ludzie...;). thx Neo.
Pzd. Marek

evelman
10-09-2012, 15:22
ja tez sie zglaszam do pomocy :D

ps. mam samice ale nie na sprzedaz... a moze daj cene na maila.


pozdrawiam

yiuldyn
10-09-2012, 15:27
Ja tez pomoge, trzbea by sie zorganizować...

Robson
10-09-2012, 15:33
ok tez pomoge tylko powiedzcie co mam robic :)

Goofy
10-09-2012, 16:49
dobra widze że dużo chętnych mamy więc jest git. narazie mi się spać chcę więc nie będę dużo pisał..może jutro się jakoś pracą podzielimy, no i wielkie THX wszystkim. dobranoc;)

alice
11-09-2012, 05:08
jak cos bedzie i dla mnie to i ja sie doloze :)

RAMMSTEIN1
11-09-2012, 05:09
ja tez moge pomoc, jezeli chcecie - słuze rada i doswiadczeniem :P:P:P ;)

Mysza1983
11-09-2012, 13:52
a zna ktos tego zafajdanego PHP?

Goofy
11-09-2012, 14:17
Troszkę znam. Ale forum nie musi być koniecznie robione od podstaw. Jest wiele fajnych serwisów udostępniających fora na strony www, są one profesjonalnie zrobione, można je w dowolny sposób modyfikować graficznie itp. więc myślę żę to właśnie będzie najlepsze rozwiązanie. Oczywiście można zrobić swoje forum od podstaw ale nie widzę w tym większego sensu. W każdym razie postaram się razem ze wszystkimi, którzy oferowali swoją pomoc zrobić serwis tylko o ptasznikach z forum (mam zamiar forum pobrać właśnie z jednego z tych darmowych serwisów). Jeśli nie będzie to nam odpowiadało i będzie coś nie tak to zrobi się własne forum ale myślę że będzie OK. Pzd. Marek!

Robson
11-09-2012, 15:07
no to kiedy zaczynamy :D

Mysza1983
11-09-2012, 16:26
Akurat nie o forum mi chodzi :-). Bo można by sie pobawić w automatyczny uploading obrazków na stronke i coś w stylu katalogu urzyszkodników. W sumie nawet nie mam pojęcia jak ta stronka ma wyglądać i co ma sie na niej znalejśc.

Goofy
11-09-2012, 16:58
Do Mysza:
Rozumiem o co ci chodzi. Po prostu na podstawie twojego pierwszego posta pomyślałem że chodzi Ci o forum. Też o takim katalogu myślałem, ale to w późniejszej kolejności.
Do Robson:
No dzisiaj już wstępnie rozplanowałem wygląd stronki i od jutra mam zamiar zaczynać robić (akurat jestem chory i siedze w domu to troche czasu będzie :]).
Dobrze by było gdyby ktoś się rozejrzał za jakimś serwerkiem gdzie stronę można umieścić. No nazwę strony i domenę można wymyśleć (później głosowanie można zrobić;]). Jeśli macie trochę czasu to piszcie artykuły o gatunkach, karmieniu, terrarium itp. bo to będzie potrzebne w dość dużych ilościach;](no i żeby nie były na odwal zrobione-lepiej troche dłużej posiedzieć i poczekać bo chyba chcemy żeby stronka była profesjonalnie zrobiona a nie głupoty żeby na niej wypisywane były). Pomyślcie też jakie działy mają się znajdować na stronie (np. opisy gatynków, żywienie itp.). Ja od jutra zabieram się za robienie strony i jak coś będzie ciekawego to dam znać;]
Aha. Myślę, że wszystkie pomysły itd. piszmy w tym topiku żeby forum nie zaśmiecać nowymi tematami.
Pozdrawiam Marek

Robson
11-09-2012, 18:28
po prostu daj numerek gg ;)
a jak sprobuje cos napisac jak bede mial troszke czasu bo teraz to trudno micos znalezc bo to ksiazke musze do szkoly napisac science project itp. wiec troche mi zajmie ta robota ale jak wieczorkiem cos sie znajdzie zawsze :D

Mysza1983
21-09-2012, 12:15
HEH to mie ma być konkurencja żadnej ze stron a tylko UZUPEŁNIENIE wiec nie ma byc tam forum, opisu gatunków, a zrezesztą teraz zbilżają mi sie kolosy na studiach i nie mam czasu o tym myśleć :-P

bart1990ek
22-09-2012, 02:31
Dorzuce swoje trzy grosze:)

Mysle, ze na forum mogloby byc takie cos jak: ptaszniki------>różne gatunki. Np. chcesz pogadac lub napisac cos o Brachypelmie, to wchodzisz: ptaszniki----> brachypelmy

moim zdaniem to by ulatwialo szukanie postow na temat poszczegolnych gatunkow

Goofy
22-09-2012, 05:49
Nie zgadzam się z tobą Mysza i myślę że strona o ptasznikach z prawdziwego zdarzenia przydała by się w polskim necie. W tej chwili jeśli ktoś chce dowidziec sie czegoś o pająkach to musi najpierw poklikać sporo a później jeszcze nie wiadomo czy znajdzie to co chciał (mówie o serwisach ogólnie terrarystycznych gdzie wśród informacji o wszystkich tych gadach pajączkach i owadach trudno jest znaleźć coś konkretnego). Jeśli chodzi o pomysły to walcie je tutaj (niech każdy zobaczy i ewentualnie poprawi...) a artykuły to piszcie dużo i na temat to już bede je umieszczał na stronie. Pzd.Marek

Mysza1983
22-09-2012, 06:27
hmm w takim momęcie to trzeba by znalejść jakiegoś sponsora na serwer :-), a co to forum to te z terrarium.com.pl (nasze) bardziej mi sie podoba od terrarystyki.pl, oczywiscie pod wzgledem technicznym, tamte forum jest za bardzo "udziwnione" i sie sypie (conajmniej u mnie)

Goofy
22-09-2012, 10:03
no przydał by się jakiś pożądny serwerek...

Hwarang
22-09-2012, 10:31
Tamto ma ta zdecydowna zalete, ze nie trzeba ladowac nowej strony do kazdej odpowiedzi

Warus
22-09-2012, 15:29
W pelni sie zgadzam. Ogolniejest tak, ze gdy chcesz znalesc jakis interesujacy Cie gatunek szukasz go poprzez wyszukiwarke lub robsz zlepek z kilku stron. A tutaj na www.terrarium.com.pl coz 20 cos gatunkow opisanych i koniec. Tylko pare znanych, a przeciez w sprzedazy i chodowli jest wieeeele innych. Strona z prawdziwego zdarzenia by sie przydala, gdzie totalni maniacy pajakow mogliby ja ustawic na startowa :P. No ale server to swoja roga hmmm.... No ale trzeba kombinowac, od czego macie glowe (zeby was bolala :P ?) Pozdrawiam

Mysza1983
22-09-2012, 16:02
na polibudzie da sie załatwić serwer (php i inne bajery) w instytucie informatyki, spróbuje coś wykombinować, złożę wniosek i zobaczymy

Atrax Robustus
22-09-2012, 16:35
Mi w sumie wystarczy jako strona startowa:
http://terrarium.com.pl/forum
W archwum zostalo juz tyyyyle powiedziane, ze ciezko bedzie to pobic jakiejkolwiek stronce o ptasznikach.
To jest po prostu madrosc i doswiadczenie wszystkich forumowiczow.

Robson
22-09-2012, 16:39
zgadzam sie z wypowiedzia atraxa a ta stronka to juz musi byc naprawde super stronka ;)

Mysza1983
22-09-2012, 17:24
heh no to raczej tej stronki nie przebijemy :-)

Warus
23-09-2012, 02:44
Heh i na tym sie zakonczyla debata na temat nowej stronki :P Na poczatku wielki entuzjazm az skoczylo sie, ze nie da rady. No panowie konczcie flaszke i do domu. No ale tak czy tak chociaz co do stronki tej - przydaloby sie wiecej opisow kolejnych gatunkow. Pozdrawiam

Mysza1983
23-09-2012, 05:23
Ja dalej jestem chętny do zrobienia stronki, ale to nie tylko ma być wysiłek jednego czy dwóch ludzi (od strony technicznej w sumie i tak) ale od strony merytorycznej nie dam rady. W końcu jak ma być więcej opisów pająków to musi je ktoś napisać, nie można ich skopiować z innych stronek (choć tabelki z podstawowymi informacjami były zajebistym pomysłem).

Goofy
24-09-2012, 03:54
Ja już Mysza pracuje nad wyglądem strony i jak coś to dam znać. Nadal uważam że przydała by się taka strona z prawdziwego zdarzenia o ptasznikach. Pzd. Marek

kulpato
29-09-2012, 16:56
no

42d3e78f26a4b20d412==