PDA

Zobacz pełną wersję : I co teraz :( Samiec



GALN
10-09-2012, 11:12
No więc albopilosum miał wylinkę jakieś 2 tygodnie temu po wcześniejszej wylince wiedziałem że to samiec na 100% nie zastanawiałem się nad tym jeszcze co z nim zrobię czy dokupie mu samiczkę czy wymienie , myślałem że jest jakiś taki mały aby zostać prawdziwym męszczyzną :D z wylinek wynikało że ta będzie ostatnia no ale różnie to bywa mogłem przeoczyć jedną jak był mały.No i wylinka 2 tygodnie temu nie przeszkadzałem mu aby sobie odsapnoł dzisiaj dokładnie go obejrzałem bo jakoś tak dziwnie się zachowywał Patrzę a on sobie ładuje amunicję na samiczkę lol połowa magazynku załadowana.Doradzcie mi co teraz chce dać ogłoszenie w dziale wymienie no ale na co ?.Może jest jakieś lepsze rozwiązanie.Mam samice cancerides i cambridgei może dopuszczę ;)

100% sprawny samiec wszystkie nogi ,2 pazury ,dupcia obrośnięta, włosy pod pachami :)wymienie na ........................

Help help Na co mógł bym się wymienić aby obydwie strony były zadowolone?

_INVISIBLE_
10-09-2012, 11:39
Na innego ptasznika. hmm... radze nie robic krzyzowek z ptasznikow !!!

manyack
10-09-2012, 12:17
po co wymieniac?? poszukaj kogos kto ma samiczke i dopusc go do niej, niech sobie chlopak poszaleje, a zawsze bedziesz mial zysk w udzialach jak sie maluchy urodza...

nokeg
10-09-2012, 14:14
ja bym zamienił samca na połowe lub 1/3 koknu, albo na samise albopilosum, ewentulana dopłata, może ktoś ma dwie samice i niema samca, różnie to bywa

jakbyś już z nim niemiał co zrobić to mi go daj za friko:-)

RAMMSTEIN1
10-09-2012, 14:18
najlepszym wyjsciem ( IMHO ;) ) jest wypozyczenie komus kto ma samice i chce rozmnazac - jak napisal Nokeg - kokonem mozna sie podzielic najlepiej 50:50 ;)

evelman
10-09-2012, 15:28
racja, lepej sie dogadac niz zamieniac...

pomysl sobie tak ty zamienisz, a pan KOWALSKI dogada sie z kims kto ma samice i bedzie mial nie dosc, ze samca (jak nie zostanie zjedzony). to jeszcze bedzie "ojcem" polwy kokonu :D


pozdrawiam

nokeg
10-09-2012, 15:33
no fucktycznie, to wypożyczyć, jeśli nie będzie chętnych no to zamiana, pozatym samiec itak niepożyje zadługo po kopulacji

GALN
10-09-2012, 15:56
Najlepsze rozwiązanie z wymianą za część kokonu może ktoś akurat potrzebuje a nie ma w okolicy daje ogłoszenie może ktoś będzie potrzebował samczyka którego energia rozpiera :)No czasu mi zostało jakieś 6 miesięcy obniże mu temperaturkę to może dłużej pożyje.

x ray
11-09-2012, 13:47
"hmm... radze nie robic krzyzowek z ptasznikow !!! "........

a wogóle się da zrobić krzyżówkę ? ,z tego co wiem...to, nogogłszczki,druga para
przekształconych odnóży,pełnią role czułków,czy może raczej macek;samce mają na nich ponadto specyficzny przydatek zwany wyrostkiem lub końcową buławką płciową (bulbus),stanowiący szczytową część narządu kopulacyjnego.Sluży on do
przekazywania nasienia do położonego na brzusznej stronie odwłoka samicy otworu płciowego.Najpierw jednak samiec musi wydalić nasieniena mały oprzed,po czym dopiero napełnia wnętrze buławkipłciowej.Tak jest u samców.....samice natomiast wykształciły różnię specyficzną chitynowa płytkę płciową (epigyne),leżącą podotworem płciowym.Pozwala ona na wniknięcie do otworu płciowego samicy buławki płciowej tylko tego samca,który należy do tego samego gatunku,całość więc funkcjonuje na zasadzie zamka i dopasowanego do niego klucza.Dzięki temu nie zdarzają się niepożądane pomyłki,czyli kopulacja partnerów odmiennych gatunków...... Więc pytanie da się, czy nie...?



opis na podstawie książeczki HEIKO BELLMANNA"Pająki"

RAMMSTEIN1
11-09-2012, 13:55
da sie zrobic "mieszanke" to sie nazywa hybryda w srodowisku naturalnym rowniez zdarza sie mieszanki np. B. smithi z B. boehmei :) moj znajomy kiedys zrobil mieszanke P. cambridgei z P. irminia :)

x ray
11-09-2012, 13:57
.....jakich cech posiadał więcej...jakiego gatunku..?

42d3e78f26a4b20d412==