PDA

Zobacz pełną wersję : Brachypelma Albopilosum



msk
10-09-2012, 15:45
Witam!

Jestem poczatkujacym terrarysta, mam mlodego kedzierzawca.
Bardzo prosze doswiadczonych hodowcow o udzielenie paru odpowiedzi :)

1)
Nie dostalem informacji o wieku mojej swini. Spajder przeszedl u mnie na razie jedna wylinke, nabral barw i owlosienia. Liczy sobie, wliczajac odnoza, okolo 3 cm (pomiar dokonany metoda wzrokowo-miarko-przylozeniowa =) ).
Czy na podstawie mojego opisu mozna okreslic, ktora wylinke przechodzil?
A jesli mozna to czy ktos moglby sie podjac tego zadania?
Postaram sie opracowac jakies zdjecia, jednak ze wzgledu na techniczna recesje w moim przypadku, bede musial poczekac na jakiegos kolege z cyfrowka. A na wiesc, ze mam pajaka, cos ostatnio nie chca przychodzic ;)

2)
Jakie jest prawdopodobienstwo, ze handlarz zamiast Brachypelmy Albopilosum wcisnal mi Lasiodore Parahybane, ktora jest dosc podobna?

3)
Kedzierzawce slyna z dosc chilloutowej natury. Jesli to sie przejawia atakowaniem kropel wody (terrarium, jak i pajak, sa jeszcze nieco za male na zraszanie) i patyczka, ktorym operuje wewnatrz, to nie chce sobie wyobrazac, jak zachowuje sie Murinus ;)
Czy takie zachowanie mlodej Albopilosy jest normalne?
Dodam, ze jej nie molestuje, nie dotykam, nie zaczepiam.

4)
Jakie sa ceny rynkowe tej Brachypelmy?
Ja zaplacilem 50zl za pajaka (okolo 2cm przed wylinka), niewielkie terra (7 cm srednica x 4 cm wysokosc), torf, domek, zestaw maczniakow do zalozenia hodowli (ktore juz zdazyly sie zmutowac =) ) i mnostwo linkow dotyczacych tego pajaka ;)

5)
Jeszcze u mnie nie jadl, byl przed wylinka. Czy powinienem jeszcze kroic maczniaki, czy tez- z racji tego, iz swinia nieco podrosla, moge juz jej wrzucac niewielkie zywe okazy bez obaw, ze pajak sie nasyci maczniakiem, a przy okazji i maczniak pajakiem?

6)
Utrzymuje temperature w granicach 25-26 stopni, w nocy spada do 21-22. Oswietlenie niewypalajace dziur w chitynowym pancerzyku pajaka ;)
Wilgotnosci, niestety, nie mam jak zmierzyc, dlatego laduje codziennie 2-3 krople wody w rozne miejsca terra, czy to wystarczy? Torf sie szkli, nie ma blota, nie jest suchy. Czy takie warunki sa odpowiednie, czy tez pajak moze sie rozezlic i odgryzc mi w nocy np. glowe, by o innych newralgicznych czesciach ciala nie wspominac? =)

7)
Jak juz wspomnialem, terra przypomina nieco pojemnik na mocz (7 cm srednica x 4 cm wysokosc), jaki sensowny pojemnik bedzie po podrosnieciu pajaka po nastepnej wylince? Czy pudelko po sledziach jest okej? Jesli tak, to w jaki sposob je przygotowac, zeby pajaka nie czuc ryba? ;)

8)
W jaki sposob mozna przegonic pajaka, ale nie zaczepiajac go z tylu?
Mam taki problem, ze moja swinia bardzo lubi sie wspinac, czesto wiec wlazi na domek (notabene, sama go sobie ustawila, jak chciala) i gdy otwieram wieczko terrarium, probuje sie wspiac i uciec. Demencja starcza powoduje, ze mam spore problemy z dostrzezeniem pajaka, jak biega naspeedowany po terra, nie chce wiec myslec, co by bylo, gdyby probowal zwiac. :)
Czasem jednak musze wykonac zabiegi kosmetyczne lub naprawcze, a boje sie, zeby pajak nie uciekl. Delikatne dmuchanie bardzo go irytuje, natomiast mocne dmuchanie mogloby go zabic, jak mniemam =)

To tyle. Bardzo prosze o odpowiedzi i z gory przepraszam za zmarnowanie Waszego czasu, ktory mogliscie poswiecic na obserwowanie Waszych smokow, w tym i tych w terrariach ;)

GALN
10-09-2012, 16:18
Nie da rady dokładnie ilości wylinek określić ale z tego co piszesz to mniejwięcej 5-6
wylinka.Agresywny to on nie jest :) daj mu jeśc one tak zawsze jak są głodne dawaj mu larwy much bardzo ładnie rosną mączniaka jak dajesz odcinaj głowę żeby się nie wkopał zraszać nie musisz terra ma w sam raz za duże też nie dobre nie przepłaciłeś mogłeś zapłaćić więcej lub jak byś poszukał to 5-6 za 25 zł byś kupił i 6-7 za 30 zł zraszać nie musisz codziennie jesli pojemnik jest dość słabo wentylowany to wystarczy jak wlejesz co jakiś czas troszkę wody po sciance tak aby 1/2 pojemnika była wilgotna to na tyle miłej chodowli.

RAMMSTEIN1
11-09-2012, 04:10
1) Trudno powiedziec ktora to wylinka - wszystko zalezy od warunkow w jakich byl trzymany ptasznik, nie da sie dokladnie okreslic po ktorej byl wyl. ja stawiam na 5
2) Jak kupujesz B. albopilosum to ktos na 99.9 % wysle ci tego wlasnie pajaka, ja jeszcze nie slyszalem o takim przypadku oszukania ;-)
3) Wszystko zalezy od okazu, generalnie B. albopilosum to lagodny ptasznik ale jak zawsze i wszędzie zdarzaja sie wyjątki i nie przejmuj sie tym z wiekiem albo mu przejdzie lub tez nie :)
4)50 zł za pajaka razem z terra ? :> - zawsze mozna taniej :P imho - przeplaciles :P
5)dawaj mu cale maczniaki :D
6)sprawdz reka wilgotnosc podloza, niech będzie lekko mokre, nie moge tego konkretniej ujac - musialbym zobaczyc ale napewno dasz sobie rade bez higrometru :)
7) ew. inny pojemnik nie musi byc po sledziach - w sklepie rybnym ( hyhy :> ) mozna kupic plastokowe pojemniczki za 50 gr. sa idealne - tylko musisz popytac :)
8) mocne dmuchanie nie zabije go :P ale zawsze mozesz wziasc i przeniesc go do innego wiekszego pojemniczka ew. nakryc go jakims innym pojemniczkiem :)

xKubax
11-09-2012, 05:19
tez bym stawial na 5 wilinke !
u mnie kiedys tez bylo podejrzenie o to ze to nie jest kedziorek a Lasiodore Parahybane , z tego wlansie powodu ze rzucal sie na wszystko co popadlo - ale mu to przeszlo! slyszalem ze takie pomylki sie zdarzaja ale nie koniecznie swiadome !
50 zl ?! to faktycznie troche przeplaciles
co do wilgotnosci to mysle ze masz OK

Pozdrawiam i zycze powodzenia w hodowli !!!
Kuba

RAMMSTEIN1
11-09-2012, 06:30
Młode pajaki gdy sa agresywne to przechodzi im z wiekiem, a gdy jest lagodny to z wiekiem mu odbija ;)

Cytat:
"u mnie kiedys tez bylo podejrzenie o to ze to nie jest kedziorek a Lasiodore Parahybane "

Gdy ptasznik podrosnie mozna stwierdzic jaki to gatunek, zreszta L. parahybana są sporo wieksze od B. albopilosum po 5/6 wyl :)

"z tego wlansie powodu ze rzucal sie na wszystko co popadlo "

Zalezy od okazu, Moja L. parahybana to wzor cnot wszelakich ;) bardzo spokojny pajak i nie znaczy to ze wszystkie okazy są taki :)

Dzik
11-09-2012, 07:06
jako pojemnik możesz kupic Fauna box jest drosza niż 0.5 zł bo kosztuje około 7 zł ale ładnie wygląda i maporobione dziurki wentylacyjne, klapke do otwierania fajna rzecz. kupic mozesz w sklepie zoologicznym

MaJSteR
11-09-2012, 07:06
hm... w sumie nie mam co pisać bo już chyba poprzednicy wszystko wyjaśnili...

msk
11-09-2012, 08:17
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Kenshi
22-09-2012, 13:49
Co do ceny, to zalezy - jezeli brac pod uwage ze ostatnio widzialem jak gosc kupil kedziora (m1-czeladz) za 120zl, po tak na oko 7wyl to mozna powiedziec ze trafiles na okazje ;).

42d3e78f26a4b20d412==