PDA

Zobacz pełną wersję : Deszcz w pudełku po kliszy



TheMetal
11-09-2012, 08:31
Mam pytanie jak utrzymać wilgotność w pojemnikach z małymi ptasznikami (pudełku po kliszy) ?? Wiem , wiem spryskiwaczem , ale czytałem że np w terrarium nie spryskujemy części w której siedzi sobie pająk , czegos takiego raczej nie da się zrobić w pudełku po kliszy , chyba że wyjąłbym pająka ( z kolei takie wyrzucanie go z domu dzień w dzień pewnie też nie służy je zdrowiu ;/ ) poza tym cała jego przestrzeń życiowa :D jest mokra (nie bdzie mu to przeszkadzało ??) I cóż ja biedny mam zrobić ;) ??

Pozdrawiam , Metal

tomeq
11-09-2012, 09:27
Można strzykawką wstrzykiwać wodę w podłoże. Ale ja po prostu biore spryskiwacz i psikam... jak dotąd od tego żaden pajączek mi nie zginął....
Tomeq

RAMMSTEIN1
11-09-2012, 09:31
Polecam taki sposob jaki mowil przedmówca - wystarczy strzykawka nawilzyc podloze, lub poprostu raz na pare dni zraszac terrarium ptasznika, ja tak robie i zaden ptasznik jeszcze nie padl z czasem dojdziesz do wprawy.

Atrax Robustus
11-09-2012, 09:50
Poza tym, w takim pudelku wilgotnosc utrzymuje sie dosc dlugo, wiec nie musisz czesto wstrzykiwac wody.

Metall
11-09-2012, 09:56
yoyoyo. Widze ze ktos tu tez chcial nicka Metall :) , ale sie nie dalo wiec wziol TheMetall :) hehe witamy w gronie hodofcuf

TheMetal
11-09-2012, 11:53
Dziękuję za miłe powitanie i rady dla początkującego , a jutro pędze po swoje pierwsze dwa pajączki :D , jeszcze jedno tylko pytanko , jeżeli wilgotność utrzymuje długo w pudełku po kliszy to czy wustarczy im spryskanie raz na 3-4 dni (dla b. boehmei i smithi ) z góru dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość !! ;)

yiuldyn
11-09-2012, 12:03
Wystarczy!! Ja nabieram kilka kropli wody do słomki, przytrzymuje z drugiej strony palcem i wlewam do pojemniczka.. I jest sposób :D

MaJSteR
11-09-2012, 13:53
no proszę...

42d3e78f26a4b20d412==