PDA

Zobacz pełną wersję : Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[



Banan
22-09-2012, 16:47
Wrrrrrr juz mnie szlag trafia z ta plesnia!!!! Mam avicularie versicolor(L3) i chyba znowu jej bede musial wszystko rozwalic... Zrobilem wszystko co sie dalo, wygotowalem dwa takie patyki co ma w swoim sloiku, pozniej je wysterylizowalem, koncowki ktore maja sie stykac z podlozem pokrylem woskiem, tak zeby nie bylo styku pomiedzy ziemia a kijami myslalem ze plesn mnie juz nie zaskoczy no a dzisiaj sobie patrze a tu sobie takie faaajne grzybki rosna wrrrr .HELP ME!!!

RAMMSTEIN1
22-09-2012, 16:58
hehe - nie wiedziec dlaczego ale ja nie mam takich problemow z plesnia :) nie wiem co doradzic ;) - wspolczuje i faktycznie plesn to bardzo upierdliwe zjawisko ;)

Goofy
22-09-2012, 17:06
A jaką masz wilgotność w terra(%)?? Może masz jakieś roślinki?? Ja mam taki korzeń w terra i na nim mech rośnie i pewnego razu pleśń go obrosła w jednym miejscu zdrapałem wtedy tą pleśń i przemyłem to miejsce spirytusem i jest OK. pzd.Marek

Atrax Robustus
22-09-2012, 17:15
Zwieksz ilosc otworow wentylacyjnych w pokrywie i ewentualnie spryskuj troche rzadziej. Powinno pomoc. A jak nie... to w koncu jest tyle inych ladnych rzeczy, ktore mozna umiescic w terrarium. Niekoniecznie patyki :)

Foxtrott
22-09-2012, 23:25
wywal patyczki, bo pa tesh miałem taki problem tylko, że u moglich i zmiana patyczków na sztuczne roślinki pomogła

x ray
23-09-2012, 03:21
Powodem pleśni może być słaba wentylacja ,czyli za mało otworków rozmieszczonych w różnych miejscach pojemniczka. Moim zdaniem słoik jest nie odpowiedni ,najlepsze sa pojemniczki plastikowe w których mozna bez problemu wykonać otworki nie tylko w nakrętce ,ale także na bocznej części ,co pozwoli na penetrację powietrza przez podłoże.Woda ma odparowywac z podłoża twożąc odpowiedni klimat .....też mam Versicolor w4 ,nie mam problemów z plesnią i ma w pojemniczku kawałek kory -bez problemów ......życzę sukcesu w hodowli.

yiuldyn
23-09-2012, 04:44
Tą samą akcje mam non stop. Pleśń nie pojawia sie tylko w terrarium. Gdzie faktycznie wentylacja jest git. Natomiast w innych przypadkach stosuj sztuczne roślinki;)

LoGaN
23-09-2012, 07:41
moi przedmowcy maja racje co do braku wentylacji- najlepszym rozwiazaniem bylaby zamiana sloika na pojemnik na mocz dostepny w aptekach...powodem wystapienia plesni moze tez byc to, ze przy zraszaniu woda sloika, namoczyles tez patyki...wtedy radze zmiane sposobu zwiekszania wilgotnosci w sloiku- sprobuj strzykawka umieszczac wode w podlozu, a patyki beda wowczas suche.

Banan
23-09-2012, 11:06
No wlasnie tak robie- strzykawka... Pojemnik na mocz czemu nie ale ten gostek od ktorego ja kupowalem powiedzial ze lepsze jest cos wiekszego... No fakt ze w sloiku niezabardzo z ta wentylacja... Zwlaszcza ze versi cala gore zalepila pajeczyna co uniemozliwia swobodna cyrkulacje powietrza... Chyba zamienie te badyle na cos plastikowego- przynajmniej nie bedzie problemow. A moze moge ja wsadzic do najmniejszego faunaboxu (zdaje sie ze jest dlugi na 30 cm) wtedy z dostepem powietrza nie bylo by problemu... Jak myslicie??

_INVISIBLE_
23-09-2012, 13:11
Jest za duzy dla tak malego ptasznika byly by pewne problemy

nokeg
26-09-2012, 07:52
zmień patyczki na coś platikowego, plastik nie będzie pleśniał, zostaje jedynie problem podłoża

42d3e78f26a4b20d412==