PDA

Zobacz pełną wersję : B.Smithi i co dalej?



talullah
25-09-2012, 14:00
Mamy od września B. smithi. Według hodowcy miał być L3, ale nie bardzo możemy się doliczyć, bo jest malusieńki (ma jakieś 5 mm, razem z odnóżami). Mamy kłopot z karmieniem. Świerszcze są chyba zbyt obszerne, jak na możliwości pajączka. Dostaje mączniaki. Czekamy na wylinkę, ale jemu się za bardzo nie chce, a to już tyle czasu minęło. Wilgotność ma odpowiednią i temperaturę chyba też. Inne pajączki w tych samych warunkach już przeszły wylinkę. A ten (albo ta) się ociąga. Jak długo to może potrwać?

Atrax Robustus
25-09-2012, 14:11
Witam!
5 mm to troche za malo, jak na 3 wylinke. Z tego, co pamietam, to moja smithi L3 miala 1,3...1,5 cm cialka. Moze chodzilo Ci o 5 cm?

Przyznam, ze ja z karmieniem mialem bardzo podobny problem i moj ptasznik nie jadl nic przez caly miesiac (to bylo gdzies ponad rok temu). Kiedys sie martwilem, ale teraz bagatelizuje wszelkie glodowki, zamykajac je w klamre o nazwie "wylinka", albo "dietka" :)
Nie musisz sie martwic. .to moze potrwac nawet do miesiaca.

Hari
25-09-2012, 14:13
...a za duze swierszcze mozna kroic na częsci i małe pajączki tez ładnie jedzą.

talullah
25-09-2012, 14:21
Jak chodzi o jedzonko, to już się nie martwimy tak bardzo, bo maleństwo jest żwawe i chyba zdrowe, ale tak długo nie przechodzi wylinki? Co do wielkości, to naprawdę 5 mm. To jest drobiazg, który jest ledwo widoczny na podłożu.

werni
25-09-2012, 14:30
Pozwolcie, ze sie tez sie wetne tu ze swoim pytaniem. Czy sa jakies zewnetrzne oznaki, ze pajak jest glodny? Metoda wkladania i wyjmowania pokarmu jakos mnie nie przekonuje, swierszcz zawsze gdzies wlezie i stresuje pajaka, psuje pajeczyny i kawal norki. Mysle, ze to moze powodowac, ze nie chce moja paskuda zmienic skorki. Nawet jak wieczorem wychyla sie z norki, to nie chce nic upolowac. Wiec czy sa jakies charakterystyczne oznaki, ze pajak jest glodny??

werni

BoCHnioR
25-09-2012, 14:35
Tez brałem z kumplem dwa B.Smithi po 3 wyl we wrzesniu. Jego przeszedl juz z 2 tyg temu wylinke. A moj jakos sie nie spieszy a warunki ma takie same.

Math
26-09-2012, 06:01
ja mam schmitke od wrzesnia i jak narazie z wylinka ni hu hu...tez nie wiem dlaczego...natomiast geniculata i albopilosum rosna jak na drozdzach

LoGaN
26-09-2012, 06:25
5mm to moim zdaniem raczej napewno nie jest pajak L3, wiem zaraz powiecie ze to moze karzel jakis, ale ja mam tez karly L3, natomiast nie sa one mniejsze niz 1cm. Napewno sprzedawca nabil Cie w butelke, miejmy nadzieje ze tylko w kwestii wylinek, a nie gatunku pajaka (pajak krzyzak) :D...Natomiast jesli chodzi o wylinke, to musisz sie uzbroic w cierpliwosc. Moje Smithi nic nie jadly przez 3 tygodnie, nie mialy wylinki ale sie tym nie martwie, chociaz zastanawiajace jest, ze taki maly pajak, jak Twoj nie przeszedl jeszcze wylinki. Pozdrawiam i zycze wielu sukcesow :> :P ;) :D

RAMMSTEIN1
26-09-2012, 06:36
Ta smithi napewno nie jest po 3 wyl. ja mam smithi po 3 i jest "nieco" wieksza ;]
Wasza smtihi jest prawdopodobnie po 1/2 wyl - w zaleznosci od warunkow jakie miala ;)

_INVISIBLE_
26-09-2012, 07:30
Dlatego nie kupujemy w sklepie tylko u kochanych sprzedawcow na terrarium.com.pl i terrarystyce.pl :):)

RAMMSTEIN1
26-09-2012, 07:37
a pozatym jest taniej - 2 wyl.. B. smithi to tylko 19 zł ;];];]

nokeg
26-09-2012, 07:50
ja mam smithi 4L i ma jakieś 9mm ciałka, dla porównania rosea 5L ma 18-19mm ciałka

GALN
26-09-2012, 08:09
ten sam problem mam 2 B. smithi kupione jedoczesnie jeden pajączek miał 2 wylinki a drugi nic ,obydwa w tych samych warunkach trzymane pająk pająkowi nie równy.

BoCHnioR
26-09-2012, 08:28
_INVISIBLE_ a skad wiesz gdzie byly kupowane ? Wydaje mi sie ze zostaly kupione od tego samego hodowcy te szmiciory.

_INVISIBLE_ napisał(a):
> Dlatego nie kupujemy w sklepie tylko u kochanych sprzedawcow na
> terrarium.com.pl i terrarystyce.pl :):)
>

Yeter
26-09-2012, 10:20
Ja mam smitke 2wyl, ma 8mm. Wylinke miał 5 pażdziernika-mamy 12 listopad i ani widu ani słychu kolejnej. Warunki okej, zjadł niewiele przez ten czas (może dwa maleńkie mączniaki) ale jest ruchliwy i wygląda na zdrowego. Nie przejmuje sie już tym ale tak jakoś podzieliłem sie wiadomością ;]

talullah
26-09-2012, 12:30
Pocieszyliście nas trochę. Miejmy nadzieję, że nasze maleństwo wreszcie weźmie się za rośnięcie. On jest całkiem żwawy. Je mączniaki. Świerszcze przestaliśmy mu dawać, jak zaczął od nich uciekać. Araneus diadematus to nie jest na pewno, aż tak niezorientowani nie jesteśmy. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość, a może ktoś zna anaboliki dla pająków? (To był oczywiście żart) Jednak, z tego co piszą prawie wszyscy, to te smitaski są raczej dość mało żarte.

Yeter
26-09-2012, 13:03
to ogólnie są pozytywnie zakręcone pajaczki- i za to je kochamy... :]

nokeg
26-09-2012, 15:08
mało żarłoczne?? one poprostu nie jedzą:-) ja mam mojego od ok 2 miesięcy i jak narazie zjadł 2 lub 3 kawałki mączniaka, ten gatunek cały czas jest na diecie, mój zazwyczaj zaczyna jeść kiedy jego odwłok jest bardzo mały, wtedy jestem pewny że zacznie jeść, zawsze wrzucam mu na noc i rano zaczyna jeść, także jak wracam ze szkoły to mu wyciagam resztki

Jimbo
27-09-2012, 01:52
E tam, mój Smithi od zawsze żre jak najęty :)

godzi
27-09-2012, 02:02
Ja mam B. Smithi dokladnie od miesiąca i w końcu doczekałem się wylinki. Jak tylko wstalem, zaglądnolem do niej (niego) i jest. Wydaje mi się, że była to 3 wylinka. A jeżeli chodzi o karmienie to nie martw się. Mój pajączek przez okres tego miesiąca zjadł jedynie pół mączniaka. Też na początku sie martwilem, ale po przestudiowaniu kilku stron www i postów na tym forum przeszło mi. Widacznie takie z B. Smithi niejadki. Mam jeszcze małe pytanko: a mianowicie po jakim czasie moge wyjąć wylinke??? Pozdrowienia dla wszystkich terrarystów.

RAMMSTEIN1
27-09-2012, 02:57
wylinke mozesz wyjac odrazu - jak tylko pajaczek sie od niej oddali ;)

_INVISIBLE_
27-09-2012, 05:40
Podczas pruby wyciagania wylinki uwazaj zeby nie zaatakowala, poniewaz jeszcze nie stwardnialy jej zabki i moze sobie zlamac :(. A co do jedzienia moja byla B.emilka jadla swierszcza na ponad 1 miesiac czasu :)

RAMMSTEIN1
27-09-2012, 05:44
_INVISIBLE_ napisał(a):

> Podczas pruby wyciagania wylinki uwazaj zeby nie zaatakowala,
> poniewaz jeszcze nie stwardnialy jej zabki i moze sobie zlamac
> :(

B. smithi atakujaca po wyl. ?? napewno nie - moje smithi nigdy nie zdarzaly sie takie odchyly agresywnosci - wiec mozesz byc spokojny i wyciagnac wyl. a co do karmienia to mozesz sprobowac pajaczka nakarmic po 5/6 dniach od wyl. - chocicaz wcale nie musi tego zjesc, ptasznik sam wie ile czasu po wyl. ma nie jesc ;];];]

42d3e78f26a4b20d412==