PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania techiczne



msk
26-09-2012, 01:07
Witam, ponownie ja, czyli początkujący terrarysta =)
Prosiłbym o odpowiedź doświadczonych kolegów.

1)
Biała, nieprzezroczysta, kleista (nie sprawdzałem palcem :P) maź to ekskrementy pająka? Dlaczego narobił do domku, w którym mieszka? Trzeba to jakoś dezynfekować czy wystarczy zmyć wodą?

2)
Niestety, większość karmy zmutowała się do postaci dorosłych. Czy można nimi karmić pająka L5? (wkrótce przewiduję i tak wylinkę, więc będzie większy)

3)
Dorosłe mączniaki seksiły się wczoraj. Mogę się spodziewać wkrótce młodych larw, więc i nowej karmy dla pająka, czy trzeba jednak kupić nową partię?

4)
Karmię pająka co 2-3 dni znalezionymi larwami, które zwinięte nie są większe od karapsku. Odwłok pająka strasznie napęczniał- nie przekarmi się?

5)
Kiedy mogę spodziewać się nastepnej wylinki, czyli L6? Ostatnia była w połowie października. Chyba. Wrócę z pracy to obadam dokładną datę.

To wszystko. Niech Waszym pająkom się wiedzie.

RAMMSTEIN1
26-09-2012, 03:13
1) Tak, to...kupa - wyczsc, jezeli chcesz ;)
2) mozna - ale jaka karma ?
3) jak uwzasz, ja jednak bym nieco zaczekal ;] - poczytaj dzial "Zywienie" na stronce a dowiesz sie ile czasu trzeba czekac na mlode
4) Jezeli pajaczek chce jesc - niech je :D pajak sam wie kiedy ma przestac jesc ;]
5) hmm...trudno powiedziec - zalezy od warunkow ( temp, wilg, zywienia ) itp ;]

MaJSteR
26-09-2012, 03:33
1) możesz nawieść kwiatki... :):):)
2) wszystko zależy od wielkości...
3) jak wkrótce mają pojawić się nowe to po co przepłacać
4) myślę, że mu kapa nie wybuchnie... a Ty jak każdy rodzic powinieneś cieszyć się z faktu, iż dziecko dużo wcina i rośnie jak na drożdżach...
5) zależy od warunków, od gatunku i od osobnika... myślę, że za 3 tygodnie ;] LoL

RAMMSTEIN1
26-09-2012, 04:05
hehe - ptasznik wie kiedy ma przestac jesc, jak chce jesc to niech zje nawet słonia ( hehe...)

_INVISIBLE_
26-09-2012, 06:18
Z drugiej strony ja ptasznikow nie przekarmiam poniewaz sa narazone na upadki np. z szyby z powodu ciezkosci :):( IMHO. w naturze tak czesto pokarm sie im nie dostale :)

RAMMSTEIN1
26-09-2012, 06:33
ja trzymam moje pajaczki w pojemniczkach w ktorych maja sporo torfu - wiec upadek na odwlok im nie grozi ;]

Atrax Robustus
26-09-2012, 07:43
Dlatego trzyma sie ptaszniki w niewysokich pojemnikach. Ja swoje karmie do oporu... az nie moga wiecej.
To nie maszyny i maja jakies mechanizmy samoregulujace.

msk
27-09-2012, 15:38
Jeszcze raz ja.

Kojarzycie takie czlapiace stworzenia o smuklym, segmentowanym pancerzyku, ktore czasem mozna znalezc w miejscach wilgotnych, takich jak na przyklad kibel, lazienka?

Nazwe mam na koncu jezyka, ale jako ze jestem chory to nie bede probowal zdjac, bo jeszcze wszystkich pozarazam ;)

Pamietam, ze to sa bodaj najstarsze z owadow obecnie wiodacych zywot ziemski.

I tak nie zamierzam zywic mojego pupila crapem, ktory zyje w kiblu, ale z ciekawosci, czy jest to zjadliwe? =)
I czy zjedlibyscie wypasiona larwe maczniaka? =)

42d3e78f26a4b20d412==