PDA

Zobacz pełną wersję : jeszcze raz cambridgei



GALN
26-09-2012, 05:53
Pisałem ostatnio że nie mogę dojść po której wylince jest mój cambridgei ma ktoś może zdjęcie "świeżo" dorosłej samicy tak z czymś do porównania obok ,paczką zapałek albo monetą . Kiedy samiczka cambridgei zrobi się taka oliwkowa jak na fotce w opisie.Czy to jest oznaką jej dorosłości ?Męczę was bo nie chcę przegapić tego momentu i za wczasu samca szukać :)Moja samiczka ma pewne 5cm ciałka może wiecej dzisiaj jej "pojemnik" zamieniam na większy to dokładnie zmierze.

Mc.Luka
27-09-2012, 10:02
dla pewności poczekaj jeszcze jedną albo dwie wylinki- moja przed kopulacją miała 6,5cm samego ciałka, rozstaw kończyn krocznych 15cm i od wtedy jej nie mierzyłem bo cały czas w gniazdeczku urzędowała- dziś w złożyła kokon- po 53 dniach od zapłodnienia....

GALN
27-09-2012, 15:26
i tak zrobie dzięki Luka kurka po 53 dniach kokon ja na rosea czekam 5 miesięcy albo więcej i nic :( pech to pech.

Mc.Luka
27-09-2012, 15:57
p.cambridgei jak wiadomo szybko się rozwijają i dojrzewają- po około roku, a rosea z tego co wyczytałem to po kilku latach dopiero i może dlatego też tak długo trwa okres "ciążowy" u grammastol ale to cytat z opisu g.rosea z terrarystyka.com.pl:
"Łączenie nie jest problematyczne, para chętnie kopuluje. Jednak jest w hodowli dużo osobników z odłowu, które chętnie kopulują, ale samice nie składają kokonu. Około dwa miesiące po kopulacji samica wytwarza kokon, z którego po dalszych 3-4 tygodniach wypuszcza do 300 pajączków. "
więc nie wiem czemu jeszcze nie ałożyła, mam jednak nadzieję, że u Ciebie ten problem nie wystąpił, ale 5 miechów to chyba troche przesada.....

42d3e78f26a4b20d412==