PDA

Zobacz pełną wersję : Wylinka u B. smithi



godzi
27-09-2012, 03:22
Witam wszystkich. Pająkami zajmuje sie dopiero od miesiąca. Narazie w mojej hodowli posiadam B. Smithi i B. Albopilosum. Właśnie dzisiaj mój B. Smithi przeszedł wylinke. Z tego co sie orientuje byla to 3L. Mam mały problem bo stara skóra trzyma sie jeszcze pajączka na odwłoku. Nie wiem co mam zrobic. Mam mu pomóc, czy sam sobie poradzi?

RAMMSTEIN1
27-09-2012, 04:04
Mozesz nawilzyc paroma kroplami wody odwlok pajaczka i delikatnie odkleic przyklejony kawalek wylinki.

BTW. Wylinek u Pajęczaków nie oznacza sie jako "L" - jest to niepoprawne
jezeli juz cos to "wyl." albo "wylinka" ;D ;))))

Hari
27-09-2012, 04:22
Rammstein, czy Ty czasem robisz cos innego niz siedzenie na forum? ;P No wiesz, jakas szkoła, praca, rodzina? Zjesc czasami tez trzeba ;> (zart) ;)

Oprócz tego co napisał Ram, ogolnie zwieksz mocniej wilgornosc w terrarium, nawilz mocniej podloze. I jak sama mu nie zejdzie to mozesz probować ją sciągnąc mała pestą.

RAMMSTEIN1
27-09-2012, 04:44
Hari napisał(a):

> Rammstein, czy Ty czasem robisz cos innego niz siedzenie na
> forum? ;P No wiesz, jakas szkoła, praca, rodzina? Zjesc czasami
> tez trzeba ;> (zart) ;)
hmm...e tam forum lepesze :P
hmm...jedzenie, praca ? a co to ? :P:P

a na powaznie...
IMHO, wiem z doswiadczenia ze podwyzszona wilgotnosc nic nie da, musisz pokropic odwlok parom kropelkami wody i probowac delikatnie odkleic :)

godzi
27-09-2012, 10:42
Juz po problemie, pjączek sam sobie poradził. Dzięki za rady.

Atrax Robustus
27-09-2012, 11:17
Dlatego zabawa z woda i usuwaniem kawalka wylinki powinna sie odbyc po kilkunastu dniach... gdy wylinka nie usycha i nie odlamuje sie.

W kazdym razie, ciesze sie, ze wszystko milo sie skonczylo :>

hlaskover
27-09-2012, 15:00
taa, dobrze, że wszystko ok.
A tak poza tym to ja też zaczynałem od smiciaka i kędziora.
To dobry i zgrany zespól na początek.
Pozdrowionka i powodzonka :)

42d3e78f26a4b20d412==