PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy zloży te jajka??



Ptaszniq
28-09-2012, 13:31
Wiem ze to powinienem umieścic w forum o owadach lub zwierzetach karmowych jednak od 2 tygodni nikt na to nie odpowiedzial...:( Otóż mam parę doroslych swierszczy srodziemnomorskich i widzialem jak samica byla zapladniana ok 3 tyg temu...ja pilnie potrzebuje mlodych swierszczy dla moich pajączkow poniewaz w mojej niemalej miescinie (23tys) nie ma porządnego sklepu zoologicznego gdzie moglbym kupic chociazby mączniaki. Dobra...KIEDY ONA ZŁOŻY TE JAJKA!! temperature maja ok. 22*, wilgotny torf w terrarium...prosze o szybką odpowiedź..
Tomeq-ptaszniq

MaJSteR
28-09-2012, 14:59
panie.. ja mieszkam w toruniu - 250 tys. i o maczniakach moge pomarzyc... ;/

talullah
28-09-2012, 17:29
Trudno wyczuć. Nam świerszczyca złożyła jajka chyba we wrześniu i do tej pory nic. Świerszcze dorosłe już zostały skonsumowane, a przychówku, jak nie widać, tak nie widać.

Jimbo
29-09-2012, 03:00
Zwiększ temperaturę, to powinno szybciej pójść. Poza tym, jak masz tylko jedną samicę to trochę kiepsko, zawsze lepiej jest kilka samców i kilka samic. Wtedy masz pewność, że coś tam zajdzie. A wogóle zauważyłeś, że samica przesiaduje w tym pudełku z torfem ? I czy jesteś pewny, że jest ciężarna, zawsze to widać, bo się robi taka grubawa ?

Ptaszniq
29-09-2012, 06:27
No, jest strasznie gruba...tylko w pudelku wogole nie chce przbywac...temperatury nie zwiększe bo nie mam jak..(najbliższy sklep w ktorym kupilbym odpowiednie zarowki jest w Bytomiu 40km stąd) Moglbym zrobic tak, że nie wyłączałbym zarówki na noc tylko że ona grzeje także tera od mojej albopilosy więc mialaby jasno przez calą dobę a to nie jest dobre.

Tomeq...ptaszniq...

42d3e78f26a4b20d412==