PDA

Zobacz pełną wersję : Avicularia



Kobra
29-09-2012, 07:13
Czy z z gatunku aviculari z niewyjaśnionych powodów zdychają tylko versicolorki

Atrax Robustus
29-09-2012, 07:19
Nie. To sie tyczy wiekszosci Avicularii.. Ale taka jest prawda, ze im bardziej zaawansoway hodowca, tym mniejsza szansa, ze cos padnie.

Kobra
29-09-2012, 07:36
oprócz pierwszego pytania odpowiedzcie mi na jeszcze jedno które avicularie mają największą umieralność

[RED-689]
29-09-2012, 08:54
ZADNE! ...o ile zapewni sie odpowiednia (STALA!) temperature i wilgotnosc.

RAMMSTEIN1
29-09-2012, 10:34
czesto padaja Avicularie: metallica, versicolor i azuraklaasi - caly sekret w udanym odchowaniu Avicularii polega na wysokiej ( bardzo wysokiej ) wilgotnosci :-) moje Avicularie ( metallica, versicolor ) mialem od nimfy, naszczescie zadna niepadla codziennie spryskiwalem terra i obecnie sa po 3 wyl :-) i nie wyglada na to aby mialy pasc ;]

krzdab2150
29-09-2012, 11:07
Rammstein1 jesteś pewien? bo gdzieś czytałem, że avicularie nie moga mieć za wilgotno (dotyczyło versi). Nie chciało mi się w to wierzyć i moja avi raczej trzymam cały czas tak, że ma krople wody na ściankach kubeczka i to w najcieplejszym miejscu regału. Na razie się trzyma przed nią 6 wylinka...

RAMMSTEIN1
29-09-2012, 11:11
Jestem pewny ze dotyczy to kazdej Avicularii - zreszta nie tylko z doswiadczenia wiele osob ktore hoduja A. versicolor mowily ze przy niskich wilgotnosci ich "versi" padła. moja Versi ma wilg na poziomie hmm...nie mam higrometru wiec trudno mi ocenic ale gdybym mial strzelac to 80/85 % wiec dosc wilgotno i miewa sie swietnie i czesto ( w miare ) przechodzi wylinki.

Kobra
29-09-2012, 12:14
Artur czemu niema cię na gg chciałbym z tobą pogadać

RAMMSTEIN1
29-09-2012, 12:18
Kobra - rzadko bywam na gg, mam jeden powod - ale bede dzis okolo 23, narazie nie chce mi sie wchodzic na gadulca. do porozmawiania

Atrax Robustus
29-09-2012, 14:05
Ok
Najpierw nalezy sie zastanowic, gdzie tak naprawde mieszkaja Avicularie.
Jezeli popatrzymy na ich obszar wystepowania (a wiec na rejony Ameryki Poludniowej), to szybko zorientujemy sie, ze jest to obszar lasow tropikalnych, a w takich lasach raczej wysoka wilgotnosc to norma.
Avicularie sa raczej ptasznikami higrofilnymi. Co jest przyczyna ich padania? Mi sie wydaje, ze moze byc to pewna wrazliwosc na stres. Kiedys pewnemu hodowcy padlo kilka Avicularii, trzymanych w "odpowiednich" warunkach, a gdy sobie wyjechal, to po powrocie zastal reszte Avicow cala i zdrowa...mimo, ze mialy w terrariach dosc sucho.
Nie mozna rowniez odrzucac wplywu czynnikow genetycznych.

RAMMSTEIN1
29-09-2012, 15:33
racja Atrax - zapomnialem dodac ze wina moga byc czynniki genetyczne :D

serafin wolny
29-09-2012, 16:10
Może być też tak,ale nie jestem tego pewien,że Avicularie w warunkach naturalnych szczególnie młode żyją stadnie i rozdzielane mogą padać,chociaż powiem szczerze,że sam niewiem jaki to by mogło mieć związek.Co do stresu to było już wałkowane (nie pamiętam czy na tym forum),że coś takiego jak stres u pająków nie jest możliwe ze względu na to,że pająk nie posiada mózgu.Reaguje jedynie na bodźce zewnętrzne.Wystraszy się to ucieka,a stres jest już czymś bardziej złożonym i długotrwałym uczuciem.Moja jedna z trzech versi padła przed trzecią wylinką a dwie pozostałe trzymane w identycznych warunkach przeszły ją bez problemu.Teraz są już po szóstej wyl.i odpukać mają się świetnie.

Atrax Robustus
29-09-2012, 17:36
Zalezy, co interpretujesz pod slowem "stres". Pajaki nie maja mozgu... ale maja pewien zwoj nerwowy, ktory potrafi generowac proste impulsy trafiajace do roznych efektorow. Impulsy te nie sa zbyt zlozone, ze wzgledu na proporcje "mozgu" w stosunku do ciala oraz jego zlozonosc. Natomiast stres jest dlugotrwalym poczuciem zagrozenia spowodowanym czynnikami zewnetrznymi i jest wyrazany (oczywiscie zgodnie z zasada akcji i reakcji) poprzez reakcje na bodziec. Pajak nie moze okazywac wyzszych uczuc, jak przywiazanie... sympatia, ale podczas dlugotrwalego zagrozenia, nie czuje sie pewnie i wtedy objawia sie to rozdraznieniem lub skuleniem sie, czy szukaniem drogi ucieczki. Stres objawia sie u wielu zwierzat i moze byc powodowany mechanicznie lub chemicznie... Objawia sie czesciowym zaburzeniem normalnego cyklu zyciowego zwierzcia, dla ktorego najwazniejszym instynktem jest instynkt samozachowawczy... jego brak powoduje smierc, dlatego stres jest czynnikiem, ktory chroni organizm przed zgubna inercja i pobudza do dzialania.
To oczywiscie tylko teoria... nic nie jest sprawdzone, ze Avicularie gorzej znosza takie warunki. Zanim nie zostana przeprowadzone analizy, nic tak naprawde nie moze zostac wykluczone.

Banan
29-09-2012, 18:13
Qrde nie straszcie mnie... Mam avi versi l3, mam nadzieje ze jeszcze dlugo pozyje... Ostatnio troche stresu miala ale to nie moja wina ze jej wszystko plesnieje i z 2 razy miala akcje przeprowadzka... A co do wilgotnosci to ma raczej wilgotno, ale wrazie W to ide jej jeszcze troche nawilzyc :-)

Atrax Robustus
29-09-2012, 19:10
Spokojnie. Nie obawiaj sie niczego. Hodowla ma byc przyjemnoscia :D

kuba66643
30-09-2012, 05:13
Moj znajomy mial 40 avicularia versicolor. Trzymal do 4 wylinki zanim sprzedal. Nie padla mu zadna. Oto jego przepis. W dzien trzymane w temperaturze 27 C, a w nocy 23 C. Temperatura sterowana termstatem. Podloze wermikulit + torf, Bardzo mokre (błoto) wilgotnosc 85-95 %. Bardzo dokladnie czyszczone z resztek. Osobiscie utrzymuje troche nizsza wilgotnosc, tak w granicach 80 %,

Kobra
30-09-2012, 06:15
Chyba mnie przekonaliście żeby kupić sobie versicolorka

serafin wolny
30-09-2012, 11:13
Naprawdę warto jak zacznie się wybarwiać to nie można wyjść z podziwu .

42d3e78f26a4b20d412==