PDA

Zobacz pełną wersję : jakies robaczki, torf i aklimatyzacja



werni
30-09-2012, 12:47
Witam!
Czekam juz trzeci tydzien na wylinke b.albopilosum. To nic, mam czas. Wrocilem dzis do mieszkanka, wlaczylem mu lampke, no to wylazl troszke z norki. Obejrzalem sobie wszystko dokladnie i widze takie male biale robaczki, ok 1mm dlugosci, bardzo ruchliwe. Troszke sie przestraszylem i wymienilem mu cale podloze, kore. Teraz ma czysciutko. Mam pytanka:

1. co to bylo za cholerstwo i czy grozne dla pajaka/mnie/swiata?
2. czy taka przeprowadzka duzo opozni te jego wylinke?
3. czy jak mu dam troszke mniej torfu to bedzie bardzo nieszczesliwy?

Bede dzwieczny za odpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam.

Hari
30-09-2012, 13:01
1. Skoczogonki/roztocza/wylęg swierszcza, trudno powiedzieć
2. Nie powinna
3. zalezy ile chcesz mu tego torfu zostawic, ale raczej nie bedzie płakał z tego powodu.

Atrax Robustus
30-09-2012, 13:04
Hej
Te "robaczki" to skoczogonki (Collembola). Sa to owady z rzedu zaliczanego do podgromady owadow bezskrzydlych i sa calkowicie niegrozne. Nie nalezy sobie nimi zawracac glowy, bo tylko oczyszczaja terrarium pajaka ze zbednych odpadkow.
Przeprowadzka nie powinna opoznic jego wylinki... ale robienie pajakowi zametu na pare dni przed wylinka nie jest dobrym pomyslem, gdyz zwierzak powinien miec wtedy spokoj.
No ale trudno :).. stalo sie.
:)
Co do torfu, to ... lepiej, gdyby mial wiecej. Przyda sie, gdy zwierzak bedzie chcial kopac.
A czy bedzie nieszczesliwy, to juz sam zobaczysz.. moze sie zwierzy :>
Jezeli te male "robaczki" przypominaly pajaczki to moga to byc roztocza.

werni
30-09-2012, 13:32
Napewno nie roztocza, to bylo jak przecinki, podluzne i ruchliwe. Kopac lubi strasznie, ale potem jak sie zakopie to nijak posprzatac nie mozna. Na razie mu sie chyba podoba, lazi po calym terra (15X10X15cm) i zwiedza. Troche podkopuje, troche oplata.. zobacze co bedzie dalej. Nie wiem tylko co z ta wylinka jego, moze to jeszcze nie to i tylko tak sie glodzi dla zdrowia?

Hwarang
30-09-2012, 14:08
A ja mam pytanko. Skad one sie biora w takim na przyklad malutkim pudeleczku po kliszy??

Hari
30-09-2012, 14:18
co masz jako podloze? Jezeli ziemia ogrodowa to jajka mogły juz wniej być. Poza tym jajeczka skoczogonków są tak małe, ze moga przenosic sie nawet przez powitrze.

Robson
30-09-2012, 15:48
a ja sobie wzialem w piekarniku suszylem wlokno kokosowe ;)

Hwarang
30-09-2012, 17:16
Torf, aczoklwiek nie bezposrednio z opakowania, bo dostalem od kogos, uzywany :)

_INVISIBLE_
01-10-2012, 02:26
One biora sie z zostawiania resztek np. swierszcza i z duzej wilgotnosci

Hwarang
01-10-2012, 05:28
No tak. Ale przeciez z resztek nie ksztaltuja sie robaczki. One musza jakos tam przylezc. W domu ich wczesniej nie widzialem, czyli co? Wyczuwaja resztki maczniaka i przylaza z podworka? Znajduja droge na drugi koniec pockoju i przeciskaja sie przez dziurki w wieczku?

Atrax Robustus
01-10-2012, 08:44
Hwarang... odpowiedz masz tutaj :>
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=16792&t=16785

MaJSteR
01-10-2012, 16:07
a moze to owsiki?

42d3e78f26a4b20d412==