PDA

Zobacz pełną wersję : www



Robson
01-10-2012, 22:43
Olbrzymi, owłosiony pająk z dość krótkimi, silnymi odnóżami. Dysponuje jadem zdolnym zabić małe ptaki, gryzonie i jaszczurki. Znane są również przypadki śmierci ludzi po jego ukąszeniu. Indianie używali jadu tego pająka do zatruwania strzał. Łamliwe włoski pokrywające ciało ptasznika są jego bronią, powodują bowiem podrażnienia skóry. Ptaszniki żyją w dziuplach drzew, szczelinach skalnych i w norach ziemnych. Nie budują sieci łownych, lecz polują aktywnie o zmierzchu i w nocy.

http://www.zoo.poznan.pl/ptasznik.htm -link do strony
.....

(to nie moja stronka jakis koles to zrobil ja tylko to znalazlem w sieci...)

_INVISIBLE_
02-10-2012, 02:07
WOW kolejna bujda...!!!! a z wloskami to przesada , ciekawe jak one moga sie lamac..?? :D

_INVISIBLE_
02-10-2012, 02:10
Aha i jeszcze jad to nie jest bron...??? facet pisze ze zabijaja gryzonie, jaszczurki i inne, ciekawe czym..?? jak nie jadem. Wysmiac taki tekst :D:D:D

Jimbo
02-10-2012, 02:16
A gdzie tam jest napisane, że jad to nie jest broń ?
Właściwie to widziałem wiele bardziej bzdurnych tekstów. W tym akurat nie zauważyłem żadnych przekłamań. Może mnie oświecicie ?

krzdab2150
02-10-2012, 11:00
nie jest taki zły ten tekst (trochę naiwny).
W sumie wszystko się zgadza! Dokładnie się zgadza! Nie jestem pewien, czy ktoś umarł po ukąszeniu (na świecie pewnie tak), ale nie można tego wykluczyć.
Normalnie się łamią - gdyby nie były łamliwe, to pająk nie zrobilby z nich chmury będąc zagrożony.
Nie widzę w tekście nieczego złego

_INVISIBLE_
02-10-2012, 12:45
Ups z wloskami mialem inne skojarzenia sorki :)

krzdab2150
02-10-2012, 15:05
Ale Invisible ma rację - tekst-przegięcie, bo to jest tak: im włochatszy, brzydszy i straszniejszy tym lepiej. A najlepiej jak zabija!
A potem czytamy na forum "a mama nie chce pozwolić kupić mi pająka"..

Wielbiciele chomików też wk.. by się, gdyby o ich pupilach mówiono wstrętne, włochate gryzące stwory.

Robson
02-10-2012, 15:05
jestes slepy :P

Jimbo
03-10-2012, 02:41
To było do mnie Robson ? To wyjaśnij mi, co w tym tekście mija się z prawdą. Czekam.

n3
03-10-2012, 03:09
heheh ale zobaczcie tez ze jest napisane aviculariadae a awiki nie czeszą :P

Jimbo
03-10-2012, 03:38
No to w sumie błąd, bo ptaszniki należą do Mygalomorphae, a Aviculariinae to tylko jedna z podrodzin. Co nie zmienia faktu, że sam tekst jest w miarę poprawny. Nie wiem tylko, czy znane są przypadki śmierci po ukąszeniu ptasznika, ale z pewnością nie można tego wykluczyć, zwłaszcza u ludzi uczulonych.

Robson
03-10-2012, 15:23
ok pierwsze co chce powiedziec to nie mowilem tego do ciebie :P

Cytat:
Znane są również przypadki śmierci ludzi po jego ukąszeniu.

Nikt nie zanotowal jeszcze oficjalnie smierdzi czlowieka po ukaszeniu ptasznika:/


Cytat:
Avicularidae
Pająki - Pajęczaki
Ameryka

Slucham?? Avicularidae?? A po co ta Ameryka?? Przeciez ptaszniki wystepuja prawie na calym globie :/

toom
06-10-2012, 02:23
no chyba,ze atrax... :)

Atrax Robustus
06-10-2012, 10:47
Atrax to nie ptasznik, tylko przedstawiciel Hexathelidae.
Natomiast.. zdarzaly sie smiertelne ugryzienia wsrod innych pajakow..ale nie zanotowano jeszcze smierci z powodu ukaszenia ptasznika.

42d3e78f26a4b20d412==