PDA

Zobacz pełną wersję : kupa czy jaja swierszczy?



alice
03-10-2012, 12:35
Zauwazylam w terra z irminka dziwne biale kuleczki, czasem jedna, czasem kilka kolo siebie, bywaja w roznych miejscach, na torfie a takze tuz przy "suficie" na otworach wetylacyjnych". Sa twarde, wygladaja jak bialy mak...
Do poniedzialku Irminka byla najwiekszym moim pajaczkiem i jedynym karmionym swierszczami, takze zastanawiam sie czy to szurniete swierszcze zostawily jajka u niej czy to po prostu jej kupa czy co? hehehe
Na wszelki wypadek to wybieram... w sumie pojawiaja sie od kilku tyg gdybym nie wybierala mialabym troche bialo w terra :P

Jimbo
03-10-2012, 12:45
To raczej nie są jaja świerszczy, bo one są podłużne.

alice
03-10-2012, 13:27
ani kupa bo w archiwum znalazlam ze jest kleista..
w takim razie co to jest?

(swoja droga jak dokladnie wygladaja jaja swiwerszczy bo planuje teraz kupic zestaw faunabox + duzio swierszczy)

GALN
03-10-2012, 14:22
Wydaje mi się że mogą to być roztocza albo się mylę alice wiesz jak wyglądają rozocza te kuleczki o których piszesz są różnej wielkości.

alice
04-10-2012, 04:42
wszystkie tej samej wielkosci...
po poscie Jimbo przyjrzalam sie dokladniej no sa troche owalne, nie az tak okragle jak ziarenka maku... zostaly jeszcze 2 w terra...

nie strasz mnie roztoczami [brrrrr]

Jimbo
04-10-2012, 05:36
Ale jaja świerszczy są wyraźnie podłużne, więc to raczej nie to. Poza tym świerszczyca raczej nie złoży jaj na szybie. Mi się wydaje, że to może być kupa pająka.

RAMMSTEIN1
04-10-2012, 06:47
jezeli to to cos sie nie rusza to odchody jezeli sie rusza to wtedy masz problem bo to roztocza, odchody mogą byc rozne i to raczej są odchody ;)

alice
04-10-2012, 07:43
nom mnie juz tez :) nie rusza sie, a najnowsze na szybce sa jakby rozpryskane :P i juz nie takie twarde... a cosik tutaj czytalam juz o strzelaniu do celu hehehe...
fajnie...
zainteresowalam sie kupa... [hahaha]

GALN
04-10-2012, 08:33
Rozocza nie są takie złe ;)jak są porzebne to ich nie ma moje tycie skorpionki miały by co jeść.Zawsze miałem problem z rozoczami a teraz sisza nawet sztuki te małe białe robaczki pisałem o nich wcześniej wybiły je wszystkie.Wysarczyło po odrobince torfu przenieść do pojemników gdzie były roztocza i po 2 tygodniach czysto.Po rozoczach ani śladu a zaczarowane robaczki znikły ale wiem że dzemią sobie w ukryciu bo przez cały rok roztocza nawet na chwilkę się nie pokazały widocznie bunt tłumiony jest w zarodku.:)

serafin wolny
05-10-2012, 15:03
Zgadzam się z Rrammmstan1 te białe punkciki to odchody a raczej ich treść.Widoczne są(nie zawsze)szczególnie gdy pająk narobi na szybę.Też kiedyś myślałem że to roztocza,ale zauważyłem,że się nie ruszają.

alice
06-10-2012, 09:51
heh a ja po pol roku wreszcie wiem jak wygladaja odchody pajaka buhahah...
ale ze mnie maly debilek...
teraz juz wiem napewno... irminka zjadla kilka maczniakow i na sciance w to samo miejsce co ostatnio "wystrzelila" juz innym kolorkiem :P

42d3e78f26a4b20d412==